Software : Parallels : Parallels Desktop for Mac

Parallels Desktop for Mac

Verze
14
Platforma
Licence Commercial
Kategorie System

Software Review

Hlavní funkce

  • Spustit více verzí systému Windows nebo makra
  • Přenos souborů a kopírování a vkládání dat mezi systémy Mac a Windows
  • Ovládání programů Windows, jako jsou nativní aplikace pro počítače Mac
  • Kompatibilita se zařízeními typu plug and play USB
  • Vezměte a vraťte se ke snímkům virtuálního počítače
  • Správa úložného prostoru, který používají virtuální počítače, přímo ze systému MacOS
  • Vylepšená tvorba snímků, pozastavení služby VM a výkon sdílených složek
  • Podpora více než 60 operačních systémů
  • Nástroje pro správu zabezpečení
  • Podpora 3D grafiky

Snímek obrazovky Parallels Desktop for Mac 13

Hlavní funkce

Parallels Desktop for Mac je operační systém pro virtualizaci, který umožňuje Windows a dalším operačním systémům systémy na platformě Mac s operačním systémem Intel. Program umožňuje uživatelům spouštět systém Windows v systému MacOS (OS X) a podporuje přenos souborů a kopírování a vkládání dat mezi oběma rozhraními. Podporuje funkce 3D grafiky a zařízení USB typu plug-and-play, včetně tiskáren, digitálních fotoaparátů a navigačních systémů GPS.

Parallels Desktop for Mac běží jako aplikace v prostředí stolního počítače MacOS a umožňuje uživatelům instalovat nebo zvolit existující instalaci virtuálního stroje (VM). Po instalaci jsou systémy MacOS a Windows hladce integrovány Parallels Desktop for Mac. Můžete se rozhodnout spustit software v režimu celé obrazovky, abyste se mohli ponořit do režimu koherence VM, aby bylo možné používat aplikace systému Windows vedle aplikací MacOS, nebo režim modality pro spuštění VM jako okna v makrech. Parallels Desktop for Mac umožňuje sdílet soubory a kopírovaný text mezi operačními systémy pomocí funkce přetažení. Můžete také přiřadit zařízení USB typu plug-and-play hostitelskému operačnímu systému nebo přepínat mezi operačními systémy.

Virtualizační software podporuje tisíce aplikací ve více než 60 operačních systémech, včetně systémů Windows 3.1, 95, 98 , NT, 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1 a 10. Parallels Desktop také podporuje provádění maker 10.12 Sierra, 10.11 El Capitan, 10.10 Yosemite, 10.9 Mavericks a 10.8 Mountain Lion jako hostující operační systémy. Mezi další podporované operační systémy patří SUSE, Red Hat, Debian, Fedora Core, Mandriva, FreeBSD, OS / 2, Solaris, MS-DOS a Google ChromeTM. Podporovány jsou 32bitové i 64bitové operační systémy.

Program umožňuje úplnou kontrolu virtuálních počítačů, což umožňuje pozastavit, pozastavit, vypnout nebo restartovat operační systémy. Můžete také pořídit snímky různých stavů virtuálních počítačů, což vám umožní vrátit se zpět do uložené konfigurace. Program virtualizace nabízí také Parallels Toolbox s Parallels Desktop for Mac. Poskytuje užitečné a pohodlné funkce pro zjednodušení běžných úkolů. Můžete archivovat soubory, zaznamenávat na obrazovce, pořizovat snímky obrazovky, nahrávat zvuk a konvertovat video pomocí několika kliknutí.

Parallels Desktop for Mac je skvělé řešení pro domácí nebo firemní uživatele, kteří preferují prostředí MacOS, ale může být nutné stále používat pouze aplikace systému Windows. Ve skutečnosti je to nejoblíbenější volba uživatelů systému MacOS pro spouštění systému Windows na počítačích Mac. Program je také užitečný pro majitele Mac, kteří chtějí spouštět Linuxové programy nebo starší operační systémy Windows. Pokud spadáte do některé z těchto kategorií, měli byste zkusit Parallels Desktop for Mac.

Aktualizováno: 18. prosince 2018

▶ Primární přípona souboru

.pvm – Parallels Virtual Machine

▶ Použity další přípony souborů Parallels Desktop for Mac 14

Podporované typy souborů
.MEM Parallels Desktop Memory Dump File
.FDD Parallels Desktop Floppy Disk Image File
.HDS Parallels Desktop Hard Disk File
.ISO Disc Image File
.PVS Parallels Desktop Configuration File
.PVC Parallels Desktop Copied Configuration File
.SAV Parallels Desktop Saved State Image File
.PVMZ Parallels Compressed Virtual Machine
.HDD Parallels Desktop Hard Disk File
Další související formáty souborů
.CMD Windows Command File
.BAT DOS Batch File
.DEV Windows Device Driver File
.INI Windows Initialization File
.SYS Windows System File
.MSSTYLES Windows XP Style
.EXE Windows Executable File
.WPX Printer Description File
.COM DOS Command File
.LNK Windows File Shortcut