Domů : Přípony souborů : .jpg Soubor

.jpg Přípona souboru

Typ souboruJPEG Image

Vývojář Joint Photographic Experts Group
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

.JPG číslo volby

Soubor JPG je obrázek uložený ve formátu komprimovaného obrazu standardizovaného skupinou Joint Photographic Experts Group (JPEG). Běžně se používá pro ukládání digitálních fotografií a používá většina digitálních fotoaparátů k ukládání snímků. Soubory JPG patří mezi nejběžnější obrazové soubory spolu s .PNG , .TIF a .GIF .

Více informací

Soubor JPG otevřený v aplikaci Microsoft Windows Fotografie

Pokud narazíte na soubor JPG v počítači, můžete jej otevřít libovolným programem, který podporuje obrázky. Pro stolní počítače a mobilní platformy je k dispozici velké množství bezplatných a komerčních editorů obrázků. Můžete ji také zobrazit ve webovém prohlížeči přetažením v okně prohlížeče.

Mnoho obrázků a grafiky online je uloženo ve formátu JPEG, protože kompresní algoritmus JPEG významně snižuje velikost souboru obrázků, což snižuje dobu načítání stránky. Ztrátová komprese používaná formátem JPEG však může výrazně snížit kvalitu obrazu, pokud se použije velké množství komprese.

POZNÁMKA: Obrázky ve formátu JPEG mohou být také uloženy jako soubory .JPEG .

Programy, které otevírají JPG soubory
Windows
CELSYS Clip Studio Paint Pro
Microsoft Windows Media Player
Smith Micro Poser
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
Roxio Creator
Opera
Microsoft Internet Explorer
Google Chrome
GIMP
Google Drive
Nuance OmniPage
Newera Graphics Converter Pro
XnViewMP
Linux
Adobe Acrobat
Opera
Google Chrome
GIMP
Google Drive
XnViewMP
Inkscape
Blender
ImageMagick
vhf interservice Cenon
Synfig Studio
yWorks yEd Graph Editor
Corel AfterShot Pro
Chaos Group Pdplayer
Kodi
Android
Google Chrome
RealNetworks RealPlayer Cloud
Adobe Photoshop Express for Android
Google Drive for Android
Seavus iMindQ
Microsoft Word for Android
Apowersoft Phone Manager
Microsoft PowerPoint for Android
Macintosh
CELSYS Clip Studio Paint Pro
Smith Micro Poser
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
Opera
Google Chrome
Apple Safari
GIMP
Google Drive
XnViewMP
Adobe Illustrator
Inkscape
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
iOS
Google Chrome
Apple Safari
RealNetworks RealPlayer Cloud
Adobe Photoshop Express for iOS
Google Drive for iOS
Pixelmator for iOS
Seavus iMindQ
Microsoft Word for iOS
Good.iWare GoodReader for iOS
Microsoft PowerPoint for iOS
WEB
Microsoft OneDrive

IrfanView

Jako alternativu ke standardnímu prohlížeči obrázků, který je k dispozici ve všech operačních systémech Windows, můžete také otevírat soubory JPG pomocí softwaru třetích stran, jako je IrfanView. Toto je bezplatný program, který vám umožní snadno a jednoduše prohlížet fotografie a obrázky uložené v různých formátech.

Chcete-li otevřít soubory JPG pomocí IrfanView, první věcí, kterou musíte udělat, je stáhnout a nainstalovat program do počítače. Chcete-li to provést, přejděte na oficiální webovou stránku programu. Poté klikněte na IrfanView umístěný na straně pod slovy 32-bit nebo 64-bit v závislosti na verzi Windows nainstalované ve vašem PC. Poté klikněte na tlačítko Stáhnout nyní na nové webové stránce a počkejte, až se spustí a dokončí stahování softwaru.

Po dokončení stahování otevřete soubor iviewxxx_setup-exe, který byl stažen do vašeho počítače, a spusťte proces instalace softwaru kliknutím na Ano a poté na Další čtyřikrát po sobě. Nakonec klikněte na tlačítko Hotovo.

V tomto okamžiku můžete být spokojeni, postup otevírání souborů JPG pomocí IrfanView je dokončen a v okně programu byste měli mít konečně možnost správně zobrazit obrázek.

Pamatujte, že pokud je to nutné, můžete také použít tlačítka a příkazy umístěné v horní části okna programu ke zlepšení zobrazení souboru nebo k provedení změn. Pomocí tlačítek v horní části okna IrfanView můžete ve skutečnosti zobrazit soubor ve formě prezentace, uložit obrázek, vytisknout, kopírovat a vložit a zvýšit nebo snížit úroveň přiblížení. Pokud místo toho stisknete nabídku Úpravy a poté vyberete Zobrazit dialogové okno Malování, můžete zobrazit panel nástrojů, do kterého lze vložit text, barvu a další. Chcete-li uložit všechny různé a možné změny provedené v souboru stisknutím nabídky Soubor a více, vyberte položku Uložit (původní složka).

Štětec

Pokud máte Mac a máte zájem otevírat soubory JPG, můžete také využít Paintbrush. Pokud jste o tom ještě neslyšeli, jedná se o bezplatnou aplikaci pro OS X, která se funkcemi i rozhraním velmi podobá programu Paint pro operační systémy Windows.

Chcete-li sloučit fotografie pomocí Paintbrush, musíte si nejprve stáhnout program. Chcete-li tak učinit, klikněte sem, abyste se mohli okamžitě připojit k hlavní webové stránce Paintbrush, a poté klikněte na položku Stahování na straně a poté na odkaz Paintbrush 2.1.2.

Počkejte, až se proces stahování zahájí a dokončí, a poté přetáhněte ikonu programu ze složky Stažené soubory do složky Aplikace v systému OS X. Poklepejte na ikonu programu a počkejte, až se zobrazí okno programu.

Nyní pokračujte v otevírání souborů JPG. Chcete-li tak učinit, klepněte na položku Soubor na panelu nabídek, procházejte Otevřít ..., vyberte obrázek v počítači, který chcete otevřít, a poté klepněte na tlačítko Otevřít.

Jakmile v souboru Paintbrush zobrazíte soubor ve formátu JPG, můžete pomocí editačních funkcí připojených k panelu nástrojů na obrazovce vybrat požadovaný štětec, gumu, nástroj pro výběr a mnoho dalšího. Místo toho použijte okno Barvy k výběru a smíchání barev, které chcete použít k úpravě obrázku. Pokud nevidíte panel nástrojů, stiskněte položku Windows připojenou k panelu nabídek a poté klikněte na Panel nástrojů, zatímco pokud nevidíte barevné okno, stiskněte položku Písmo vždy přítomnou na panelu nabídek a poté klikněte na Zobrazit barvy. Chcete-li uložit všechny různé a všechny změny provedené v souboru JPG, stiskněte položku Soubor připojenou k řádku nabídek a poté klikněte na Uložit.

O JPG soubory

Naším cílem je pomoci vám pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .jpg a jak ji otevřít.

Typ souboru JPEG Image, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu FileExt. Usilujeme o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali a testovali.

Nedávné Komentáře