Domů : Přípony souborů : Format .jpg

.jpg soubor

Typ souboru :JPEG Image

Vývojář Joint Photographic Experts Group
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor JPG?

Soubor JPG je obrázek uložený ve formátu komprimovaného obrazu standardizovaného skupinou Joint Photographic Experts Group (JPEG). Běžně se používá pro ukládání digitálních fotografií a používá většina digitálních fotoaparátů k ukládání snímků. Soubory JPG patří mezi nejběžnější obrazové soubory spolu s .PNG , .TIF a .GIF .

Více informací

 

Soubor JPG otevřený v aplikaci Microsoft Windows Fotografie

Pokud narazíte na soubor JPG v počítači, můžete jej otevřít libovolným programem, který podporuje obrázky. Pro stolní počítače a mobilní platformy je k dispozici velké množství bezplatných a komerčních editorů obrázků. Můžete ji také zobrazit ve webovém prohlížeči přetažením v okně prohlížeče.

Mnoho obrázků a grafiky online je uloženo ve formátu JPEG, protože kompresní algoritmus JPEG významně snižuje velikost souboru obrázků, což snižuje dobu načítání stránky. Ztrátová komprese používaná formátem JPEG však může výrazně snížit kvalitu obrazu, pokud se použije velké množství komprese.

POZNÁMKA: Obrázky ve formátu JPEG mohou být také uloženy jako soubory .JPEG .

Programy, které otevírají JPG soubory
Windows
CELSYS Clip Studio Paint Pro
Microsoft Windows Media Player
Smith Micro Poser
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
Roxio Creator
Opera
Microsoft Internet Explorer
Google Chrome
GIMP
Google Drive
Nuance OmniPage
Newera Graphics Converter Pro
XnViewMP
Linux
Adobe Acrobat
Opera
Google Chrome
GIMP
Google Drive
XnViewMP
Inkscape
Blender
ImageMagick
vhf interservice Cenon
Synfig Studio
yWorks yEd Graph Editor
Corel AfterShot Pro
Chaos Group Pdplayer
Kodi
Android
Google Chrome
RealNetworks RealPlayer Cloud
Adobe Photoshop Express for Android
Google Drive for Android
Seavus iMindQ
Microsoft Word for Android
Apowersoft Phone Manager
Microsoft PowerPoint for Android
Macintosh
CELSYS Clip Studio Paint Pro
Smith Micro Poser
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
Opera
Google Chrome
Apple Safari
GIMP
Google Drive
XnViewMP
Adobe Illustrator
Inkscape
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
iOS
Google Chrome
Apple Safari
RealNetworks RealPlayer Cloud
Adobe Photoshop Express for iOS
Google Drive for iOS
Pixelmator for iOS
Seavus iMindQ
Microsoft Word for iOS
Good.iWare GoodReader for iOS
Microsoft PowerPoint for iOS
WEB
Microsoft OneDrive

IrfanView

Alternativou k otevírání JPG souborů v operačních systémech Windows pomocí softwarů třetích stran je IrfanView. Jedná se o bezplatný program, který vám umožní snadno a jednoduše prohlížet fotografie a obrázky uložené v různých formátech.

Chcete-li JPG soubory otevřít pomocí IrfanView, první věcí, kterou musíte udělat, je stáhnout a nainstalovat program do počítače. Chcete-li to provést, přejděte na oficiální webovou stránku programu. Poté klikněte na IrfanView umístěný na straně pod slovy 32-bit nebo 64-bit v závislosti na tom, jakou verzi Windows máte nainstalovanou ve vašem počítači. Poté klikněte na tlačítko Stáhnout nyní a počkejte, až se spustí a dokončí stahování softwaru.

Po dokončení stahování otevřete soubor iviewxxx_setup-exe, který byl stažen do vašeho počítače, a spustíte proces instalace softwaru kliknutím na Ano a poté na čtyřikrát po sobě na tlačítko Další. Nakonec klikněte na tlačítko Hotovo.

V tomto okamžiku můžete být spokojeni, protože postup pro otevírání JPG souborů pomocí IrfanView je dokončen a v okně programu byste měli mít konečně možnost správně zobrazit obrázek.

Pamatujte, že pokud je to nutné, můžete také použít tlačítka a příkazy umístěné v horní části okna programu ke zlepšení zobrazení souboru nebo k provedení změn. Pomocí tlačítek v horní části okna IrfanView můžete například zobrazit soubor ve formě prezentace, uložit, vytisknout, kopírovat nebo vložit obrázek a nebo ho také přiblížit nebo oddálit. Pokud místo toho stisknete nabídku Úpravy a poté vyberete možnost Zobrazit dialogové okno Malování, můžete zobrazit panel nástrojů, do kterého lze vložit text, barvu apod. Chcete-li provedené změny uložit, musíte kliknout na možnost Soubor a více a následně vybrat položku Uložit (původní složka).

Paintbrush

Pokud máte Mac a máte zájem otevírat soubory JPG, můžete také využít Paintbrush. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, jedná se o bezplatnou aplikaci pro OS X, která se funkcemi i rozhraním velmi podobá programu Malování pro operační systémy Windows.

Chcete-li sloučit fotografie pomocí Paintbrush, musíte si nejprve stáhnout program. Chcete-li tak učinit, klikněte sem, abyste se mohli okamžitě připojit k hlavní webové stránce Paintbrush, a poté na straně klikněte na položku Stahování a poté na odkaz Paintbrush 2.1.2.

Počkejte, až se proces stahování zahájí a dokončí, a poté přetáhněte ikonu programu ze složky Stažené soubory do složky Aplikace v systému OS X. Poklepejte na ikonu programu a počkejte, až se zobrazí okno programu.

Nyní pokračujte k otevření JPG souborů. Chcete-li tak učinit, klepněte na položku Soubor na panelu nabídek, klikněte na možnost Otevřít ..., vyberte obrázek v počítači, který chcete otevřít, a poté klikněte na tlačítko Otevřít.

Jakmile v souboru Paintbrush zobrazíte soubor ve formátu JPG, můžete pomocí editačních funkcí, které jsou připojené k panelu nástrojů vybrat požadovaný štětec, gumu, nástroj pro výběr a mnoho dalšího. Můžete také využít tlačítko Barvy k výběru a smíchání barev, které chcete použít k úpravě obrázku. Pokud nevidíte panel nástrojů, stiskněte položku Windows připojenou k panelu nabídek a poté klikněte na Panel nástrojů. Pokud nevidíte barevné okno, stiskněte položku Písmo, která je vždy přítomná na panelu nabídek a poté klikněte na Zobrazit barvy. Chcete-li uložit všechny změny provedené v souboru JPG, stiskněte položku Soubor připojenou k řádku nabídek a poté klikněte na Uložit.


O JPG souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .jpg a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru JPEG Image, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.