Software : CELSYS : CELSYS Clip Studio Paint Pro

CELSYS Clip Studio Paint Pro

Verze
1
Platformas
Licence Commercial
Kategorie Graphics

Software Review

Hlavní funkce

  • Podpora souborů JPEG, PNG, BMP, PSD, LIP
  • Různé pera, tužky a kartáče
  • Vrstvy rastru, vektoru a opravy
  • Přizpůsobitelné panely stránek komiksu
  • Zobrazení animace a vzhledu cibule

CELSYS Clip Studio Paint Pro je 2D kreslicí nástroj pro kreslení manga (komiksů a grafických románů v japonském stylu), komických ilustrací a animací. Program je vyvinut CELSYS, ale distribuován Smith Micro a byl dříve známý jako Manga Studio před tím, než se stal Clip Studio Paint v roce 2015. Clip Studio Paint je k dispozici jako Pro a EX, s verzí EX s více možností než Pro, ale na větší

Clip Studio Paint Pro podporuje různé formáty obrázků, včetně JPEG, BMP, PNG, TIFF a Targa. Program také podporuje dokumenty Photoshopu, dokumenty IllustStudio a soubory stránek ComicStudio, a také funkce Clip Studio a Clip Studio Paint pro ukládání kompozic v upravitelném formátu. Aplikace je zpětně kompatibilní se soubory Manga Studio 4 EX a 4 Debut, což umožňuje importovat soubory CPG a CST.

Program poskytuje řadu per, tužek a štětců (včetně efektů štětců) pro vytvoření své ilustrace. Dodává se s pokročilými barvami, které zahrnují přednastavené barvy a schopnost vytvářet vlastní sady barev a míchat barvy. Program poskytuje pokročilé textové funkce, které vám umožňují upravit rozestupy písmen, slov a čar a míchat písma. Mezi další funkce patří rastrové, vektorové a korekční vrstvy, vektorová sada nástrojů pro zobrazení středové čáry vektorů pro vyhlazení problémových oblastí, šablon pro úsporu času na projektech a panelů komiksových stránek, které mohou být upraveny tak, aby sloužily k vytvoření kresby.

Aplikace Clip Studio Paint Pro obsahuje časovou osu animace pro řízení úprav zobrazení a časování animací. Program podporuje animaci cel, známou také jako animace po jednotlivých snímcích, pro animaci postav nebo objektů. Při animaci scén si můžete prohlédnout několik cel, nebo rámů najednou s displejem cibule, což vám pomůže určit, jak nastavit obraz podle předchozích snímků v sekvenci. Po dokončení animací je můžete exportovat jako sekvenční obrázky, soubory GIF nebo video.

Clip Studio Paint Pro je určen speciálně pro manga, komické a grafické umělce. Nabízí různé možnosti zobrazení a animace a podporuje jak rastrové, tak vektorové vrstvy s výkonnými nástroji. Pokud chcete přinést své příběhy a ilustrace do života ve formě komiksu, pak CELSYS Clip Studio Paint Pro je dobrým místem pro začátek.

Aktualizováno: 15. června 2016

▶ Primární přípona souboru

.clip – Clip Studio Format File

▶ Použity další přípony souborů CELSYS Clip Studio Paint Pro 1

Podporované typy souborů
.CPG Manga Studio Page File
.PSD Adobe Photoshop Document
.CSD Manga Studio Scene File
.CST Manga Studio Story File
.BMP Bitmap Image File
.STC Shade to Manga Studio File
.JPG JPEG Image
.TARGA Targa Graphic
.TNE Manga Studio Tone File
.TIF Tagged Image File
.PNG Portable Network Graphic
.LIP Clip Studio Paint File
Další související formáty souborů
.TIFF Tagged Image File Format
.JPEG JPEG Image