Domů : Přípony souborů : Format .mkv

.mkv soubor

Typ souboru :Matroska Video File

Vývojář Matroska
Kategorie Video soubory
Formát Binary

Co je to soubor MKV?

Soubor MKV je formát kontejneru videa podobný formátům .AVI , .ASF a .MOV . Podporuje několik typů audio a video kodeků a může obsahovat .SRT , .SSA nebo .USF (Universal Subtitle Format) titulky. Soubory MKV také podporují VobSub titulky z DVD.

Více informací

Formát videa Matroska se stal populárním v komunitě anime fan-subbing (kde uživatelé vytvářejí titulky), protože podporuje více audio a titulků ve stejném souboru. DivX Player podporuje soubory MKV v systémech Mac i Windows. Soubory MKV lze také přehrávat na mobilních zařízeních Palm, Symbian a Pocket PC pomocí softwaru CorePlayer Mobile.

Programy, které otevírají MKV soubory
Windows
Microsoft Windows Media Player
CyberLink PowerDirector
Nero
Gretech GOM Player
MPlayer
CyberLink PowerDVD
FMJ-Software Awave Studio
Nullsoft Winamp
Media Player Classic
ShedWorx Smart Converter
Xilisoft Video Converter Ultimate
KMPlayer
Avid Xpress
Audials One
Pinnacle Studio
Linux
MPlayer
Android
J2 Interactive MX Player for Android
BIT LABS Simple MP4 Video Player
Videolabs VLC for Android
Macintosh
MPlayer
Eltima Elmedia Player
Nullsoft Winamp
Roxio Popcorn
Roxio Toast
DivX 7 for Mac
Xilisoft Video Converter Ultimate
Avid Xpress
Aiseesoft Video Converter Ultimate for Mac
Wondershare Filmora
iOS
Pentaloop PlayerXtreme Media Player
olimsoft OPlayer

Otevřete MKV na smartphonech a tabletech

Pokud vás zajímá, jak otevřít MKV soubor ve smartphonu nebo tabletu s operačním systémem Android nebo jak ho otevřít v iPhonu nebo iPadu, mějte na paměti, že je to nejen možné, ale je to také velmi jednoduché. Abyste mohli soubor otevřít, stačí použít aplikace, které vám to umožní. Některé z nich jsou zdarma, některé z nich jsou placené, ale všechny jsou velmi dobré a schopné uspokojit nejrůznější potřeby. Níže naleznete nejlepší aplikace na trhu pro otevření MKV z mobilu.

VLC - VLC je k dispozici pro Android i pro iPhone a iPad! Jeho mobilní verze ještě není tak úplná a funkční jako ta stolní, ale stále to udělá svou práci. Aplikace podporuje síťové streamování, hardwarové dekódování (pouze pro vybraný počet zařízení) a je schopna přehrávat všechny hlavní formáty video souborů. VLC pro Android si můžete stáhnout z Obchodu Play, zatímco verzi pro iOS získáte v App Store.

Infuse - Pravděpodobně se jedná o ten nejlepší přehrávač médií, který je v současné době pro iOS k dispozici. Na rozdíl od drtivé většiny video přehrávačů dostupných v App Store podporuje zvuk ve formátu DTS a DTS-HD. Umožňuje také streamovat a stahovat videa z internetu, stahovat obaly a multimediální informace a podporovat hardwarové dekódování (což se projevuje nízkou spotřebou baterie). Aplikace je v základní verzi zdarma, což vám však umožňuje otevřít pouze velmi málo typů video souborů. Soubory MKV mezi nimi nejsou. Chcete-li tedy otevřít MKV s aplikací Infuse, musíte si zakoupit plnou verzi, kterou lze získat nákupem v aplikaci.

BS Player FREE - je to bezpochyby jeden z nejlepších bezplatných přehravačů pro zařízení Android. BS Player FREE umožňuje přehrávání videí z internetu, hardwarové dekódování a je schopen „strávit“ téměř jakýkoli typ videa. Jeho rozhraní je trochu „datované“, ale to je jen malý problém. BS Player si můžete stáhnout ZDARMA pro Android z Obchodu Play

OplayerHD Lite - Jedná se o další skvělý přehrávač, kterým můžete otevřít MKV soubory na iPhonu a iPadu. Tato aplikace je zdarma a bez problémů zvládá přehrávání téměř všech videí ve formátu MKV. Jediným nešvarem je to, že se v horní části displeje zobrazuje reklamní banner.

Alternativní řešení

Pomocí programů a aplikací, které jsou v této příručce uvedeny, byste neměli mít problémy s otevřením MKV ve vašem smartphonu nebo tabletu. Pokud však narazíte na potíže nebo pokud dáváte přednost jiné alternativě, můžete soubory MKV převést na MP4, AVI nebo jakýkoli jiný typ videa pomocí praktických a speciálních převaděčů.


O MKV souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .mkv a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Matroska Video File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj, tady. Některé z informací, které jste sdíleli o příponě souboru .mkv, mi velmi pomohly. Můj výzkum video souborů je poměrně rozsáhlý. Existují jich stovky. Přestože se jedná o jeden z hlavních formátů videa, neměl jsem tušení, jak byly vyvinuty nebo navrženy. Mé znalosti programů pro práci s videem také nebyly nijak velké, takže více informací o přehrávačích jsem tuplem ocenil. Hlavní aplikací, kterou jsem používal, byl VLC, protože podporuje i některé kodeky, které se dostaly ke slovu. Je šílené vidět, že jim brzy bude 20 let. Bylo od té doby provedeno nějaké vylepšení? Jsem si jistý, že odpověď zní ano, ale jejich poznání by mi hodně pomohlo. Ještě jednou díky!