Domů : Přípony souborů : Format .srt

.srt soubor

Typ souboru :SubRip Subtitle File

Vývojář N/A
Kategorie Video soubory
Formát Text

Co je to soubor SRT?

Soubor SRT je soubor titulků uložený ve formátu souboru SubRip. To je podporováno několika video formáty takový jak DivX a DVD a použitý různými programy přehrávání videa. Soubory SRT obsahují informace o titulcích, které obsahují pořadové číslo titulků, časový kód začátku a konce, text titulků.

Více informací

Formát časového kódu v souborech SRT je hodin, minut, sekund a milisekund, což vypadá takto: HH: MM: SS, MIL. Za koncovým časovým kódem se mohou zobrazit souřadnice zobrazení titulků. Pokud nejsou zobrazeny žádné souřadnice, zobrazí se výchozí nastavení titulků v dolní části displeje.

POZNÁMKA: Soubory SRT jsou textové soubory používané při přehrávání videa. Proto neobsahují žádná video data.

Společné SRT názvy souborů

[moviename] .eng.srt - Soubory titulků jsou často pojmenovány podle jazyka titulků. V tomto případě se jedná o soubor SRT s anglickými titulky. Soubor SRT s titulky v jiném jazyce, například v němčině, se zobrazí jako moviename.ger.srt pro německé titulky.

Programy, které otevírají SRT soubory
Windows
Microsoft Windows Media Player
CyberLink PowerDirector
Gretech GOM Player
VideoLAN VLC media player
MPlayer
CyberLink PowerDVD
Media Player Classic
Aegisub
Attractor Mobile Software Codec Packs
BS.Player
Jubler
Linux
VideoLAN VLC media player
MPlayer
Aegisub
Android
J2 Interactive MX Player for Android
BIT LABS Simple MP4 Video Player
Macintosh
VideoLAN VLC media player
MPlayer
Eltima Elmedia Player
Aegisub
Macgo Mac Media Player
SubCleaner
Sears
iOS
VideoLAN VLC for iOS
Pentaloop PlayerXtreme Media Player
olimsoft OPlayer

O SRT souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .srt a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru SubRip Subtitle File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Většinu svého života jsem stahoval video soubory s titulky. Přesto jsem se nikdy nezajímal o to, co toto rozšíření obsahuje, ani o jeho historii. Děkuji za váš příspěvek o souborech .srt! Je úžasné, že tento soubor podporuje mnoho formátů programů pro přehrávání videa. Nevěděl jsem, že je lze otevřít pomocí textového editoru a zobrazit jejich obsah a časové značky. Vidět to poprvé bylo opravdu skvělé a nečekané. Vždy se mi líbilo, že soubory .srt lze snadno používat v programech, jako je VLC. Stačí spustit video a přetáhnout s ním soubor .srt! Jen jsem si přál, abych se o něm dozvěděl dříve a věděl více o jeho možnostech. Děkuji vám za skvělý příspěvek! Vyzkouším další software, abych zjistil, co dalšího se soubory .srt mohu dělat.