Domů : Přípony souborů : Format .rar

.rar soubor

Typ souboru :WinRAR Compressed Archive

Vývojář Eugene Roshal
Kategorie Komprimované soubory
Formát Binary

Co je to soubor RAR?

Soubor RAR je archiv, který obsahuje jeden nebo více souborů komprimovaných s kompresí RAR. Využívá vyšší kompresní poměr než typické komprese ZIP a obsahuje proprietární kompresní algoritmus, který je nyní používán jinými kompresory, včetně 7-Zip pro jeho soubory .7Z . Soubory RAR lze extrahovat pomocí různých programů.

Více informací

Kompresor RAR může také vytvářet archivy s rozloženými nebo vícenásobnými svazky, které jsou rozděleny do několika komprimovaných souborů. Tyto soubory mají obvykle příponu souboru ".R00" až ".R99" nebo mohou mít všechny standardní příponu .RAR.

Poznámka: Název "RAR" znamená "Roshal ARchive, "který byl pojmenován po Eugenovi Roshalovi, vývojáři algoritmu komprese RAR.

Programy, které otevírají RAR soubory
Windows
7-Zip
ACD Systems ACDSee
Corel WinZip
ESTsoft ALZip
RARLAB WinRAR
ConeXware PowerArchiver
Zipeg
PeaZip
WinMount International WinMount
Audio Overload
Calibre
E-merge WinAce
B1 Free Archiver
Smith Micro StuffIt Deluxe
Whirling Dervishes Alpha ZIP
Linux
PeaZip
Audio Overload
Calibre
B1 Free Archiver
unrar
Android
RARLAB RAR for Android
ES File Explorer File Manager for Android
ZDevs ZArchiver
Macintosh
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
The Unarchiver
Corel WinZip Mac
Zipeg
Incredible Bee Archiver
Audio Overload
Calibre
UnRarX
B1 Free Archiver

Jak otevírat soubory RAR v systému Android

Pokud používáte smartphone nebo tablet s Androidem, můžete se při otevírání RAR souborů spolehnout na použití aplikace RAR. Jedná se o aplikaci vyvinutou společností RARLAB, která stojí za aplikací WinRAR. Umožňuje vám extrahovat archivy ve formátu RAR, ZIP, TAR, GZ, BZ2, XZ, 7z, ISO a ARJ, dokonce i ty, které jsou chráněné heslem, a vytvářet archivy ve formátu RAR a ZIP. Aplikace je zdarma, ale obsahuje reklamy, které lze odstranit přihlášením k odběru placeného předplatného.

Chcete-li stáhnout RAR do svého zařízení, přejděte do příslušné části Obchodu Play a klepněte na tlačítko Instalovat. Poté spusťte aplikaci buď stisknutím tlačítka Otevřít, které se zobrazí na displeji, nebo klepnutím na její ikonu, která byla přidána na domovskou obrazovku.

Na hlavní obrazovce aplikace, udělte RAR potřebná oprávnění pro přístup k paměti zařízení nebo SD kartě klepnutím na položku Povolit, poté stiskněte tlačítko Ne, viz ADSL, která jsou méně relevantní, a dále klikněte na tlačítko Souhlasím, kterým deaktivujte sledování reklam.

Dále klepnutím na tlačítko s vodorovnými čarami v levém horním rohu vyberte soubor RAR, který chcete otevřít, výběrem umístění a poté komprimovaného archivu. Na obrazovce, která se zobrazí později, najdete seznam všech souborů, které jsou v archivu obsažené: jednotlivě je otevřete tím, že klepnete na jejich název a označíte aplikaci, ve které je chcete zobrazit.

Chcete-li extrahovat soubory do dané složky, zaškrtněte tlačítko, které je umístěné vedle názvu souboru. Následně vyberte tlačítko s knihou a šipku nahoru, které se nachází v pravém horním rohu a stisknutím příslušného tlačítka vyberte cílovou cestu a poté stiskněte tlačítko OK, které se nachází v pravém dolním rohu.

V případě, že je archiv, který chcete extrahovat chráněn heslem, musíte pro jeho zobrazení zadat jeho přístupový klíč.

Jak otevřít soubory RAR na iPhonu a iPadu

Soubory RAR můžete také otevřít na iPhonu a iPadu. Z různých softwarů dostupných na trhu se doporučuje použít iZip. Jedná se o aplikaci, která vám umožňuje otevírat nejen soubory ZIP, ale také soubory ve formátu RAR. Je velmi snadné jej používat, má příjemné uživatelské rozhraní a je ke stažení zdarma. Nevýhodou je, že vám umožňuje pracovat na souborech s maximální velikostí 5 MB. Chcete-li toto omezení obejít, musíte upgradovat na variantu Pro.

Chcete-li aplikaci stáhnout do svého zařízení, přejděte do příslušné části App Store, stiskněte tlačítko Získat, poté tlačítko Instalovat a autorizujte stahování pomocí hesla Face ID, Touch ID nebo Apple ID. Poté spusťte aplikaci buď stisknutím tlačítka Otevřít, které se zobrazí na obrazovce nebo klepnutím na její ikonu, která byla přidána na domovskou obrazovku.

Nyní, když vidíte hlavní obrazovku aplikace, vyberte umístění, kde se nachází archiv RAR, který chcete extrahovat, vyberte referenční soubor a klepnutím na tlačítko ANO otevřete obsah archivu. Poté stisknutím tlačítka OK extrahujte všechny soubory obsažené v archivu nebo stiskněte tlačítko Storno. Následně vyberte soubory, které chcete extrahovat a klepněte na tlačítko Rozbalit, které se nachází v dolní části obrazovky.

V tomto okamžiku můžete otevřít extrahované soubory pomocí konkrétní aplikace nebo je můžete sdílet klepnutím na příslušná tlačítka v dolní části obrazovky.


O RAR souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .rar a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru WinRAR Compressed Archive, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! Příspěvek o příponě souboru .rar mi velmi pomohl. Existuje mnoho souborů, které chci komprimovat, protože zabírají spoustu místa na disku. Od té doby, co jsem se o komprimovaných souborech dozvěděl více, jsem měl představu o tom, co hledám. Zdá se, že soubory RAR jsou pro mě ty pravé, protože používají vyšší kompresní poměr než ZIP. Jejich dalším plusem je to, jak jejich zmenšení velikosti pomáhá při přepravě. Existuje mnoho zařízení, která při pokusu o sdílení jiných komprimovaných souborů generují chyby. Je šílené, že tento formát byl zaveden před více než třemi desetiletími. Budu se těšit, až budu mít své chráněné heslem. Nikdy nevíme, kdo se může podívat do našich počítačů. Díky!