Domů : Přípony souborů : .7z Soubor

.7z Přípona souboru

Typ souboru7-Zip Compressed File

Vývojář Igor Pavlov
Kategorie Komprimované soubory
Formát Binary

.7Z číslo volby

Soubor 7Z je komprimovaný archiv vytvořený různými nástroji pro kompresi souborů, zejména 7-Zipem Igora Pavlova. Využívá kompresi s otevřeným zdrojem LZMA, která má vysoký kompresní poměr a může obsahovat silné šifrování AES-256 (256 bitů). Soubory 7Z mohou obsahovat více adresářů nebo souborů komprimovaných pro úsporu místa pro účely ukládání nebo přepravy.

Více informací

Zatímco 7z komprese standardně používá metodu LZMA, formát 7z podporuje také metody komprese PPMD, BCJ, BCJ2, BZip2 a Deflate. Typ souboru také podporuje názvy souborů Unicode, kompresi záhlaví archivu a velikost souborů do 16 000 000 000 GB.

Programy, které otevírají 7Z soubory
Windows
7-Zip
Smith Micro StuffIt Deluxe for Windows
Corel WinZip
RARLAB WinRAR
Blue Marble Geographics Global Mapper
ConeXware PowerArchiver
Zipeg
PeaZip
WinMount International WinMount
B1 Free Archiver
WinInizio ZipGenius
Smith Micro StuffIt Deluxe
Linux
p7zip
PeaZip
B1 Free Archiver
Android
RARLAB RAR for Android
ZDevs ZArchiver
Macintosh
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
The Unarchiver
Corel WinZip Mac
Zipeg
Incredible Bee Archiver
Sixty Five 7zX
Keka
B1 Free Archiver
EZ7z

Jak otevírat soubory 7z na smartphonech a tabletech

Existují aplikace pro otevření souborů 7z, které vám to umožní velmi jednoduše a zdarma.

Jak extrahovat soubory Android 7z

Na smartphonech a tabletech s Androidem můžete otevírat soubory 7z pomocí integrované aplikace pro správu souborů. Například na zařízeních Huawei se pomocí aplikace Správa souborů můžete dostat na místo, kde je uložen archiv 7z, a otevřít jej jednoduše klepnutím na jeho název. Tímto způsobem budete moci zobrazit všechny soubory v něm obsažené.

Podržením prstu na archivu a výběrem možnosti Extrahovat do, přístupné z nabídky Více v dolní části, můžete extrahovat celý obsah archivu do stejné složky nebo do jiného vámi určeného umístění.

Pokud váš smartphone nebo tablet s Androidem tuto integrovanou funkci nemá, můžete uvažovat o použití aplikace jiného výrobce, která vám umožní extrahovat archivy 7z. Z těch, které jsou k dispozici pro zelená robotická zařízení, navrhuji použít ZArchiver, který je k dispozici zdarma v Obchodu Play.

Toto je jedna z nejlepších aplikací, která vám umožňuje spravovat digitální archivy v mnoha formátech, včetně 7z. Zaplacením peněz získáte přístup k dalším funkcím, jako je možnost upravovat soubory v archivech, abychom jmenovali alespoň některé, ale tento nákup není nezbytný.

Po instalaci aplikace do zařízení ji spusťte pomocí její ikony na domovské obrazovce nebo v zásuvce a vyhledejte soubor 7z v paměti zařízení. V tomto okamžiku klepněte na něj a v nabídce, která je zobrazena níže, vyberte položku Extrahovat do (název archivu) a vytvořte složku s názvem archivu a obsahující všechny soubory, které má uvnitř.

Jak extrahovat soubory 7z na iPhone / iPad

Pokud máte iPhone / iPad, můžete se při otevírání souborů 7z spolehnout na vynikající aplikaci iZip. Podporuje nejběžnější formáty digitálního archivu, jako jsou ZIP a RAR, a můžete jej volat z libovolné aplikace, kromě toho, že podporuje také služby cloudového úložiště, jako je Dropbox a iCloud Drive.

Po instalaci aplikace do zařízení se systémem iOS / iPadOS ji spusťte pomocí ikony na domovské obrazovce a klikněte na záhlaví Prohlížeč dokumentů, importujte archiv 7z z paměti zařízení iPhone / iPad nebo vyberte jednu z dostupných cloudových služeb v seznamu.

Jakmile to provedete, budete požádáni o import souboru 7z v sekci Soubory iZip: potvrďte operaci a přejděte na kartu Soubory stisknutím jeho vstupu na hlavní obrazovce. Poté klepněte na název archivu 7z a stiskněte OK, aby se automaticky extrahovaly všechny soubory v něm obsažené ve složce se stejným názvem.

O 7Z soubory

Naším cílem je pomoci vám pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .7z a jak ji otevřít.

Typ souboru 7-Zip Compressed File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu FileExt. Usilujeme o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali a testovali.

Nedávné Komentáře