Domů : Přípony souborů : Format .mp4

.mp4 soubor

Typ souboru :MPEG-4 Video File

Vývojář Moving Picture Experts Group
Kategorie Video soubory
Formát Binary

Co je to soubor MP4?

Soubor MP4 je multimediální soubor, který se běžně používá pro ukládání filmů nebo videoklipů, ale může také obsahovat titulky nebo obrázky. MP4 je zkratka pro MPEG-4 část 14, což je formát kontejneru založený na formátu QTFF (QuickTime File Format), který používá .MOV a .QT files.

Více informací

Soubor MP4 otevřený v programu Microsoft Windows Media Player 12

Soubory MP4 používají kompresi MPEG-4, což je standard vyvinutý odborníky na pohyblivé obrázky. Skupina (MPEG). Tento formát zahrnuje samostatnou kompresi zvukových a obrazových stop. Video je komprimováno pomocí kódování videa MPEG-4 a zvuk je komprimován pomocí komprese AAC, což je stejný typ komprese zvuku použitý v souborech .AAC .

Velká část popularity formátu MP4 může být přičítána společnosti Apple iTunes Store, protože formát se používá pro distribuci většiny médií stažených z úložiště. Formát MP4 je také běžně používán pro streamování videa na internetu a je podporován širokou škálou video programů a různých hardwarových zařízení.

Programy, které otevírají MP4 soubory
Windows
Foobar2000
Microsoft Windows Media Player
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Roxio Creator
CyberLink PowerDirector
CyberLink PowerProducer
Nero
Gretech GOM Player
VideoLAN VLC media player
MPlayer
Apple QuickTime Player
ACD Systems ACDSee
CyberLink PowerDVD
FMJ-Software Awave Studio
Linux
Adobe Acrobat
VideoLAN VLC media player
MPlayer
Blender
SoX
Clementine
Chaos Group Pdplayer
Kodi
Android
J2 Interactive MX Player for Android
RealNetworks RealPlayer Cloud
BIT LABS Simple MP4 Video Player
antvplayer Media Converter
Videolabs VLC for Android
Google Drive for Android
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
VideoLAN VLC media player
MPlayer
Eltima Elmedia Player
Apple QuickTime Player
Nullsoft Winamp
Blender
Roxio Popcorn
Roxio Toast
Apple iTunes
SoX
Adobe Flash
Xilisoft Video Converter Ultimate
RealNetworks RealPlayer Cloud
iOS
Apple Music
VideoLAN VLC for iOS
Pentaloop PlayerXtreme Media Player
RealNetworks RealPlayer Cloud
Apple iMovie
olimsoft OPlayer
Google Drive for iOS
Apple Pages for iOS

Programy pro otevření MP4

VLC

Pokud nechcete MP4 soubory otevírat pomocí Windows Media Player nebo QuickTime Player, ale hledáte lepší a všestrannější software, doporučuji vám vyzkoušet VLC. Jedná se o univerzální přehrávač médií, který dokáže přehrávat většinu zvukových a video souborů bez nutnosti použití kodeků. Je kompatibilní s Windows, Mac OS X, Linux a dokonce i s přenosnými zařízeními.

Chcete-li si stáhnout VLC do svého počítače, přejděte na jeho webovou stránku a poté klikněte na oranžové tlačítko Stáhnout VLC.

Počkejte na spuštění a dokončení stahování a poté, pokud máte počítač se systémem Windows, otevřete instalační balíček přehrávače (např. Vlc-2.2.3-win32.exe) a klikněte na tlačítko Ano a poté na tlačítko OK, poté klikněte třikrát na tlačítko Další a následně na tlačítka Nainstalovat a Dokončit.

Pokud používáte Mac, otevřete balíček dmg obsahující VLC a přetáhněte ikonu softwaru do složky Aplikace v OS X.

Po dokončení procesu instalace spusťte VLC a počkejte, až se na obrazovce objeví okno softwaru.

Pokud používáte počítač se systémem Windows, vyberte v nabídce Média položku Otevřít soubor a vyberte video MP4, které chcete přehrát. Příkazy pro pozastavení přehrávání, přetáčení videa, nastavení hlasitosti atd. jsou umístěny na panelu nástrojů v dolní části okna.

Pokud používáte Mac, můžete MP4 soubor otevřít kliknutím na tlačítko Soubor, které se nachází v levém horním rohu nabídky, výběrem Otevřít soubor ... a výběrem videa, které chcete přehrát. Stejně jako v počítačích se systémem Windows lze ovládací prvky pro pozastavení přehrávání, přetáčení videa, úpravu hlasitosti atd. nalézt na panelu nástrojů v dolní části okna programu.

Media Player Classic Home Cinema

Jedná se o další skvělý, bezplatný a volně dostupný přehrávač. Jeho rozhraní, které se velmi podobá rozhraní starších verzí Windows Media Player, se velmi snadno používá a umožňuje rychlý přístup k mnoha pokročilým funkcím (jako je ekvalizace zvuku, správa titulků a mnoho dalšího).

Chcete-li si do svého počítače stáhnout Media Player Classic Home Cinema, přejděte na webovou stránku programu a poté klikněte na MPC-HC - Stáhnout hned! Spusťte instalační balíček s názvem MPC-HC.xx.exe a klikněte na tlačítka Ano, OK a Další. Zaškrtněte políčko Přijímám podmínky licenční smlouvy a dokončete nastavení kliknutím na možnosti Další, Instalovat a Dokončit.


O MP4 souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .mp4 a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru MPEG-4 Video File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! Konečně jsem našel webovou stránku, která obsahuje důvěryhodné informace. Dnes jsem si přečetl vaše vysvětlení k příponě souboru .mp4. I když o něm slyšel celý svět, mnoho lidí jako já nezná všechny jeho vlastnosti. Děkuji za upozornění na ten velký seznam programů, které je umí otevřít jak v Macu, tak ve Windows. Abych byl upřímný, věděl jsem jen o QuickTime Playeru, ale spousta lidí používá VLC, protože podporuje mnohem více video souborů. Jednou ze zajímavých věcí na formátu MP4 je to, že obsahuje s oddělenou kompresi pro zvukové a video stopy. Zachovává vyšší kvalitu pro každou z nich a obě komprese jsou skvělé. Zajímavé je také to, jak si získal popularitu díky obchodu iTunes Store. Ahoj!