Domů : Přípony souborů : Format .dwg

.dwg soubor

Typ souboru :AutoCAD Drawing Database File

Vývojář Autodesk
Kategorie Soubory CAD
Formát Binary

Co je to soubor DWG?

Soubor DWG je databáze 2D nebo 3D výkresů vytvořených pomocí profesionálního CAD programu AutoCAD. Obsahuje vektorová obrazová data a metadata, která popisují obsah souboru. Soubory DWG se vztahují k .DXF souborům, což jsou ASCII verze DWG souborů.

Více informací

Soubory DWG lze zobrazit ve Windows pomocí programu DWG TrueView společnosti Autodesk. Mohou být také otevřeny jinými aplikacemi třetích stran, které podporují formát DWG.

POZNÁMKA: AutoCAD vydal několik variant formátu DWG. Od roku 2000 byly zavedeny formáty DWG 2000, DWG 2004, DWG 2007, DWG 2010 a DWG 2013. \ t I když jsou tyto formáty podobné, jejich souborové struktury se mírně liší. Programy třetích stran proto mohou otevřít některé soubory DWG, nikoli však jiné.

Programy, které otevírají DWG soubory
Windows
Autodesk AutoCAD
IMSI TurboCAD Pro
Adobe Acrobat
Serif DrawPlus
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
IMSI DesignCAD
Autodesk DWG TrueView
Autodesk Design Review
CorelCAD
Dassault Systemes SolidWorks eDrawings Viewer
CADSoftTools ABViewer
CorelDRAW
Autodesk 3ds Max
Linux
Adobe Acrobat
Bricsys Bricscad
Dassault Systemes DraftSight
Android
AutoDWG DWGSee
Macintosh
Autodesk AutoCAD
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Acrobat
Adobe Illustrator
CorelCAD
Dassault Systemes SolidWorks eDrawings Viewer
Dassault Systemes SolidWorks
Trimble SketchUp
Autodesk Fusion 360
GRAPHISOFT ArchiCAD
Autodesk AutoCAD 2018
AutoDesSys formZ
progeCAD iCADMac
Microspot DWG Viewer
iOS
AutoDesk AutoCAD 360
WEB
AutoDesk A360 Viewer
Watermark Images DWG Conversion

Jak otevřít soubor DWG online

Chcete-li otevřít soubor .dwg, nemusíte nutně stahovat software pro PC nebo Mac. Zvláště pokud máte počítač, který je trochu pomalý a možná dokonce trochu starý. Je možné, že programy na otevírání souborů .dwg mohou mít příliš vysoký výkon, zejména u počítačů, které mají to nejlepší již za sebou.

Nyní popíši to, jak otevřít soubor DWG online pomocí odlehčené, ale profesionální webové aplikace. Nejlepším řešením, které vám mohu nabídnout k otevření souboru DWG online, je prohlížeč A360. Jedná se o bezplatný nástroj, který vám umožní otevřít soubor DWG bez nutnosti instalace programu do vašeho počítače.

Chcete-li otevřít soubory DWG online pomocí prohlížeče A360 stačí přejít na stránku služeb nabízených programem AutoCad. Poté klikněte na zelené tlačítko Zobrazit soubor okamžitě a spusťte bezplatnou službu pro online prohlížení souborů DWG. Nyní budete moci otestovat tuto skvělou online službu pro otevírání DWG souborů.

Na stránce, která se otevře, budete muset nahrát DWG soubor, který chcete otevřít pomocí tlačítka Nahrát váš design. Poté zvolte, zda chcete soubor nahrát pomocí funkce Drag & Drop, nebo jej přetáhnout z počítače do příslušného pole, popřípadě nahrát soubor pomocí jedné z nejpopulárnějších služeb pro sdílení souborů (například Google Drive nebo Dropbox).

Po provedení těchto kroků budete muset počkat na správné načtení DWG souboru prostřednictvím této online aplikace. Jakmile to provedete, můžete si konečně prohlédnout svůj DWG soubor a případně se zaregistrovat a získat odkaz na 3D nebo 2D zobrazení, které můžete sdílet s přáteli, rodinou a spolupracovníky.

Jak otevřít DWG soubory v systému Mac

Pokud používáte počítač Mac, můžete DWG soubory otevírat stejně snadno jako na počítači se systémem Windows. Stačí použít jinou skvělou aplikaci s názvem eDrawings Viewer pro Mac.

Chcete-li otevřít soubory DWG v systému Mac, musíte nejprve přejít na oficiální stránku stahování eDrawings Viewer pro Mac. Tento software umožňuje stejně snadné prohlížení souborů DWG v systému Mac. Tento software je k dispozici také v pokročilých verzích, které byly distribuovány na platformách pro mobilní zařízení, jako jsou smartphony nebo tablety se systémem Android a iOS. V tomto případě vás však zajímá pouze bezplatná verze prohlížeče eDrawings Viewer, která svou práci zvládá skvěle a nevyžaduje žádnou platbu.

To znamená, že pro stažení softwaru pro Mac přejděte na oficiální web služby, vyhledejte položku Stáhnout zdarma eDrawings Viewer pro Mac a kliknutím na ni stáhněte software.

Po dokončení stahování otevřete soubor dmg, který jste právě stáhli a otevřete jej přetažením ikony souboru programu eDrawings Viewer do složky Applications v systému macOS. Chcete-li spustit software, klikněte pravým tlačítkem na ikonu programu a v zobrazené nabídce vyberte možnost Otevřít. Poté jej můžete spustit.

Podmínky používání aplikace eDrawings Viewer budete muset přijmout kliknutím na Přijmout a kliknutím na Registrovat později přeskočíte volitelný krok registrace. Během okamžiku budete mít přístup k úvodní obrazovce DWG souboru. Nyní vyberte DWG soubor, který chcete zobrazit a počkejte několik sekund, než se program načte a zobrazí projekt.


O DWG souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .dwg a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru AutoCAD Drawing Database File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den. Děkuji za popis účelu souborů .dwg. Tuto "novou" příponu nikdo z mých přátel nepoznal. Všichni jsme dostali domácí úkol s některými z těchto souborů. Po přečtení vašeho článku jsem jim všem řekl, k čemu slouží. Zachránil jste nás, haha. Je dope vidět, že obsahují databázi 2D nebo 3D výkresů. Moje znalosti AutoCADu nejsou tak velké, takže jakoukoli výhodu, kterou mohu získat ohledně jeho funkcí, tuplem ocením. Mít k dispozici téměř dvacet programů, které je podporují, je šílené. Je zvláštní, že jsem o nich do dnešního dne neslyšel. Hádám, že nejlepší je používat nejnovější DWG, ale jaká jsou největší vylepšení? Díky za podporu!