Software : Corel : CorelCAD

CorelCAD

Verze
2018
Platformas
Licence Commercial
Kategorie Graphics

Software Review

Hlavní funkce

  • Podpora souborů DWG, DWS, DWF a SHP
  • Velké množství nástrojů pro kreslení 2D a 3D návrhů
  • Rozhraní s kartami s pohyblivými panely nástrojů a vrstev
  • Rozšiřitelnost prostřednictvím zásuvných modulů

Aplikace CorelCAD je počítačově podporovaná aplikace (CAD), která slouží k vytváření 2D a 3D technických výkresů. Program je integrován s cloudem a mobilními zařízeními pro snadné sdílení a přístup.

Aplikace CAD podporuje formát souborů DWG spolu s formáty DWS, DWT, DXF, DWF, DES a SHP. Můžete také exportovat do formátů CDR, DES, STL a PDF a pracovat se soubory GIS pro zobrazení map a geografických modelů. CorelCAD obsahuje funkce pro úpravy vrstev, které umožňují upravovat modely v samostatných vrstvách. Program poskytuje celou řadu 2D a 3D nástrojů pro vytváření mechanických, konstrukčních a architektonických výkresů. Některé z pokročilých funkcí zahrnují hrany řezů 3D těles, prohlížení 3D modelů z více úhlů pohledu, přesné měření pomocí kótovacích nástrojů, značení položek výkresu pomocí náčrtů od ruky, úpravy a úpravy textu a správu stavů vrstev.

Rozhraní aplikace CorelCAD obsahuje karty pro organizaci pracovního postupu a rychlé přepínání mezi dokumenty. Můžete také přistupovat k nástrojům a vrstvám v pohyblivých tabulích. Pokud CorelCAD neposkytuje nástroje, které potřebujete, můžete nainstalovat pluginy pro další funkce.

CorelCAD je kvalitní designová aplikace, která konkuruje Autodesku AutoCADu jako levnější alternativa. Aplikace je využívána inženýry, architekty a projektovými manažery k vytváření a sdílení technických výkresů. Ačkoliv neposkytuje tolik funkcí jako AutoCAD, jako je podpora formátů, CorelCAD stojí za to podívat se z důvodu jeho lépe spravovatelných nákladů.

Aktualizováno: 14. prosince 2018

▶ Primární přípona souboru

.dwg – AutoCAD Drawing Database File

▶ Použity další přípony souborů CorelCAD 2018

Podporované typy souborů
.DXF Drawing Exchange Format File
.DWF Design Web Format File
.DWT AutoCAD Drawing Template
.SHP Shapes File
.DGN MicroStation Design File
Další související formáty souborů