Domů : Přípony souborů : Format .dwf

.dwf soubor

Typ souboru :Design Web Format File

Vývojář Autodesk
Kategorie 3D obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor DWF?

Soubor DWF je 2D / 3D výkres uložený ve formátu DWF (Design Web Format) vyvinutém společností Autodesk. Obsahuje návrhová data, která obsahují grafiku a text. Soubory DWF se ukládají v komprimovaném formátu, aby se zmenšila velikost souboru.

Více informací

Design Web Format byl vyvinut jako nezávislý výkresový formát pro distribuci návrhů nezávislý na rozlišení a rozlišení. Není určen k nahrazení populárních formátů CAD, ale používá se pro ukládání návrhů v dostupnějším, otevřenějším formátu, který lze otevřít bez nutnosti nákupu drahého softwaru CAD.

Programy, které otevírají DWF soubory
Windows
IMSI TurboCAD Pro
Adobe Acrobat
ACD Systems Canvas
Autodesk Design Review
CorelCAD
Safe Software FME Desktop
CAD Systems Unlimited Slick! ViewPlus
IMSI DoubleCAD
DWG TOOL Acme CAD Converter
Linux
Adobe Acrobat
Macintosh
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Acrobat
CorelCAD
iOS
AutoDesk AutoCAD 360
WEB
ShareCAD.org
AutoDesk A360 Viewer

Jak otevřít soubory DWF na PC

Existuje několik programů, které jsou určené k otevření souborů DWF ve vašem počítači: většina z nich je zdarma a zahrnuje všechny funkce potřebné pro správu souborů projektu CAD (vizuální, tisk a export).

Windows

Prvním programem, který bych chtěl doporučit, je Design Review. Tento program bezplatně poskytuje společnost AutoDesk a je k dispozici na platformě Windows. Chcete-li si jej stáhnout do počítače, přejděte na webovou stránku a klikněte na odkaz pro instalační soubor.

Jakmile si stáhnete spustitelný balíček (např. SetupDesignReview.Exe), spusťte jej a klikněte na tlačítka Ano a Instalace (vpravo dole), potom zaškrtněte políčko vedle položky Přijmout a dokončete nastavení stisknutím tlačítek Další, Instalovat a konec.

Po dokončení instalace spusťte program voláním z nabídky Start (vlajka Windows umístěná v levém dolním rohu obrazovky), klikněte na tlačítko Design Viewer (zelené písmeno D vlevo nahoře) a v zobrazené nabídce stiskněte položku Otevřít a poté vyberte požadovaný soubor DWF.

Pokud proběhlo všechno správně, měli byste vidět projekt obsažený v souboru: pomocí navigačních tlačítek pak můžete přiblížit / oddálit, otočit výkres atd. nebo umístit myš na pravý okraj obrazovky programu pro zobrazení vlastností / dat listu nebo objektů v něm.

MacOS

Pokud jde o macOS, můžete se spolehnout na DraftSight: tento program dokáže zpracovat několik formátů výkresů CAD, včetně projektů DWF. DraftSight je k dispozici v placené verzi pro Windows (s 30denní bezplatnou zkušební verzí), ale v současné době je beta verze věnovaná macOS zcela zdarma a bez omezení používání.

Chcete-li ji získat, přejděte na jejich web, klikněte na tlačítko Stáhnout pro macOS a přijměte licenční smlouvu kliknutím na OK; jakmile je balíček .dmg stažen a spuštěn, klikněte na tlačítko Přijmout, počkejte, až se program rozbalí, a přetáhněte jeho ikonu do složky Aplikace ve vašem počítači Mac.

Poté přejděte do výše uvedené složky, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu DraftSight a klepněte na položku Otevřít v kontextové nabídce; poté, chcete-li povolit spuštění programu, klikněte na tlačítko Otevřít (musíte to udělat pouze poprvé).

Poté klepnutím na tlačítko Přijmout, přijměte podmínky používání programu. V horní části obrazovky klepněte na nabídku Soubor a vyberte Otevřít ... z nabídky a klepněte na tlačítko Možnosti; poté z rozevíracího seznamu Typ souboru vyberte Návrhový webový formát (* .dwf), vyberte složku obsahující soubor, který vás zajímá a poklepáním jej zobrazte v programu.


O DWF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .dwf a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Design Web Format File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Přítel mi poslal e-mail s podezřelým souborem. Neměl jsem nainstalovaný žádný program, který by ho dokázal otevřít. Začal jsem se ho ptát, jestli to není virus, ale neodpověděl mi, protože už bylo pozdě. Našel jsem váš článek o příponě souboru .dwf. Jsme oba prváci a učíme se vše o návrhových aplikacích. Poslal mi výkres, ale nevěděla jsem, že je to další formát podporovaný programem. Je super vidět, že existují nejen soubory pro 3D modely, ale i pro výkresy, které obsahují data, jako je grafika a text. Jsem si jistý, že to pomůže mnoha začátečníkům, jako jsme my, kteří si nechtějí kupovat drahý software CAD. Jak jste řekl, je to přístupnější formát! Obrovské díky.