Domů : Přípony souborů : Format .doc

.doc soubor

Typ souboru 1:Microsoft Word Document

Vývojář Microsoft
Kategorie Textové soubory
Formát Binary

Co je to soubor DOC?

Soubor DOC je textový editor vytvořený aplikací Microsoft Word nebo jiný program pro zpracování textu, jako je například OpenOffice Writer nebo Apple Pages. Může obsahovat formátovaný text, obrázky, tabulky, grafy, grafy, formátování stránek a nastavení tisku.

Více informací

Soubor DOC otevřený v aplikaci Microsoft Word 2016

Soubory DOC slouží k vytváření různých dokumentů včetně dopisů, životopisů, esejí a pozvání. Když vytvoříte dokument v aplikaci Word, můžete jej uložit do formátu souboru DOC. Program pak vytvoří soubor DOC pro uložení obsahu dokumentu, který lze zavřít a znovu otevřít pro další úpravy. Po dokončení úpravy souboru DOC jej můžete vytisknout nebo uložit jako jiný soubor, například .PDF nebo .DOT .

Soubor DOC byl v roce 1983 označen jako primární formát aplikace Microsoft Word. byly uloženy ve stejném formátu až do aplikace Word 97, když byla zavedena jiná verze binárního formátu a používána aplikací Microsoft Word 97 až 2003. V roce 2006 byl formát souboru DOC nahrazen formátem .DOCX s vydáním aplikace Microsoft Word 2007. DOCX soubory ukládají dokumenty ve formátu OpenXML.

Word je nejoblíbenější aplikací pro zpracování textu na světě. Dodává se s každým vydáním sady Microsoft Office a používá se v domácích, akademických a obchodních prostředích.

Společné DOC názvy souborů

Dokument1.doc - Výchozí název souboru, který aplikace Microsoft Word poskytuje novým dokumentům před aplikací Word 2007 (ve výchozím nastavení aplikace Word 2007 používá dokument Document1.docx).

Programy, které otevírají DOC soubory
Windows
Kingsoft WPS Office
Adobe Acrobat
AbiSource AbiWord
Google Drive
Nuance OmniPage
Apache OpenOffice
LibreOffice
Adobe Illustrator
ACD Systems Canvas
Microsoft WordPad
CorelDRAW
Microsoft Works
Ability Office
Microsoft Excel
Microsoft Word
Linux
Adobe Acrobat
AbiSource AbiWord
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
Calibre
Cool Reader
IDM UltraEdit
Calligra Suite
Android
Kingsoft WPS Office for Android
Google Drive for Android
Seavus iMindQ
MobiSystems OfficeSuite Pro
Microsoft Word for Android
SoftMaker Office TextMaker Mobile
Infraware Polaris Office for Android
Cool Reader
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
Adobe Acrobat
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
Planamesa NeoOffice
Adobe Illustrator
Apple TextEdit
Microsoft Word for Mac
Microsoft Excel for Mac
Adobe InDesign
Calibre
Crick Software Clicker
Nuance OmniPage Pro X
Apple Pages
Seavus iMindQ
iOS
Google Drive for iOS
Apple Pages for iOS
Seavus iMindQ
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for iOS
Microsoft Word for iOS

Typ souboru 2:WordPad Document

Vývojář Microsoft
Kategorie Textové soubory
Formát N/A

.DOC druhá možnost

Textový dokument vytvořený pomocí aplikace Microsoft WordPad (součástí systému Microsoft Windows)

Programy, které otevírají DOC soubory
Windows
Microsoft WordPad
Ability Office
Microsoft Word
Macintosh
Microsoft Word for Mac

Jak otevřít soubory DOC na PC

Existuje spousta možností pro otevření souborů DOC v počítači: v některých případech jsou tyto programy již nainstalovány ve stávajícím operačním systému. Jinak je lze stáhnout zdarma. Pokud jde o Microsoft Word, program, který dokáže nativně generovat tento typ souboru, je naprosto nezbytné si předplatit službu Office 365 nebo zakoupit licenci programu k jejímu používání. 

TextEdit (macOS)

macOS má předinstalovaný program, který zvládne soubory DOC. otevřít. Jmenuje se TextEdit a je to editor dokumentů operačního systému Apple, který má mezi svými funkcemi schopnost prohlížet, upravovat a spravovat soubory DOC.

Používání TextEdit je velmi jednoduché. Jediné, co musíte udělat, je přetáhnout program ze složky Aplikace pro Mac, počkat několik sekund na úplné načtení softwarového rozhraní a nakonec vybrat položku Otevřít z nabídky Soubor, která se nachází vlevo nahoře. V tomto okamžiku pomocí obrazovky Finder najděte místo, kde je uložen dokument, který chcete otevřít, a poklepejte na soubor.

Přesně jak již bylo vidět ve WordPadu, tak i rozhraní TextEdit je velmi minimalistické a umožňuje provádět pouze základní změny v dokumentu. Ačkoli existují objekty, které lze spravovat pouze Wordem nebo jinými specifickými programy (např. Vložená makra nebo videa), nemusí se v softwaru zobrazit správně.

Soubory DOC můžete otevřít pomocí TextEdit i bez přímého spuštění programu. Ve vyhledávači identifikujte dokument, který chcete otevřít, klikněte pravým tlačítkem na jeho ikonu, v navržené kontextové nabídce vyberte možnost Otevřít v programu a ze seznamu programů zobrazených na obrazovce vyberte TextEdit.

Sites (macOS)

Další bezplatnou alternativou, kterou můžete použít, pokud máte Mac, je program Sites Je to skutečný textový editor vyvinutý výhradně pro zařízení s operačním systémem macOS (a iOS) a je zcela zdarma k dispozici v obchodě Apple.

Chcete-li stáhnout Sites, stačí otevřít App Store kliknutím na ikonu ve tvaru A vedle panelu Dock. Do vyhledávacího pole vpravo nahoře zadejte slovo „Sites“ a najděte ikonu programu mezi navrhovanými výsledky. V tomto okamžiku klikněte na tlačítko Získat umístěné pod výše uvedenou ikonou. V případě potřeby zadejte přihlašovací údaje svého Apple ID do navrhovaného okna a poté stisknutím tlačítka Instalovat aplikaci stáhněte Sites do svého počítače Mac.

Po dokončení stahování si stáhněte program ze složky Aplikace pro Mac nebo vyhledáním jeho názvu pomocí Launchpadu, klikněte na nabídku Soubor v levém horním pruhu, vyberte položku Otevřít a pomocí panelu Finder vyberte dokument, který máte v úmyslu upravit.

Jak vidíte, Sites jsou poměrně kompletním programem pro zpracování textu, který je alternativou k Microsoft Wordu. Má středně pokročilé editační funkce, které vám umožňují pracovat i na prvcích, které TextEdit nepodporuje.


O DOC souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .doc a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru WordPad Document, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím. Děkuji za informaci o příponě souboru .doc. Byly tam některé skutečnosti, které mě donutily zůstat a přečíst si to celé. První z nich je, jak je možné mít 2 asociace. To je šílené. Většina lidí zná soubory DOC, včetně mě. Přesto se část mého výzkumu věnuje designu souboru. Bylo zajímavé zjistit, že jsou zde uložena všechna nastavení tisku. Viděl jsem, že jiné programy používají specifický formát pro archivaci všech těchto pokynů. Vzhledem k tomu, že Word je velmi populární, dává smysl si myslet, že je Microsoft vyvinul tímto způsobem. Je nějaký viditelný rozdíl mezi dokumentem uloženým ve formátech DOC a DOCX? Slyšel jsem, že někteří lidé říkají, že ano, a jiní, že ne. Díky, člověče!