Domů : Přípony souborů : Format .docx

.docx soubor

Typ souboru :Microsoft Word Open XML Document

Vývojář Microsoft
Kategorie Textové soubory
Formát Zip

Co je to soubor DOCX?

Soubor DOCX je dokument vytvořený aplikací Microsoft Word nebo jiným programem pro zpracování textu, jako je například OpenOffice Writer nebo Apple Pages. Obsahuje formátovaný text, ale může také obsahovat obrázky, nakreslené objekty a další prvky dokumentu. Soubory DOCX jsou široce používány v domácích, akademických a obchodních prostředích pro tvorbu dopisů, životopisů, pozvánek, informačních bulletinů a dalších dokumentů.

Více informací

Soubor DOCX otevřený v aplikaci Microsoft Word 2016

Na rozdíl od souborů .DOC , které ukládají data dokumentu v jediném binárním souboru, soubory DOCX jsou vytvořeny pomocí formátu Open XML, který ukládá dokumenty jako soubor samostatných souborů a složek v komprimovaném balíčku zip. V souboru DOCX jsou soubory XML a tři složky, docProps, Word a _rels, které obsahují vlastnosti dokumentu, obsah a vztahy mezi soubory. Tato struktura je určena pro zpřístupnění obsahu dokumentů. Text dokumentu se například ukládá pomocí souborů ve formátu prostého textu a obrázky dokumentů se ukládají jako jednotlivé obrazové soubory v rámci souboru DOCX. Tyto soubory mohou také obsahovat informace o formátování stránky, autorských datech a poznámkách k revizi dokumentů.

Soubory DOCX mohou být otevřeny v aplikaci Word 2007 nebo novější pro systém Windows nebo v aplikaci Word 2008 nebo novější pro systém Mac OS X. také je možné otevřít se staršími verzemi aplikace Word pro Mac a Windows prostřednictvím podpory dokumentů Open XML.

POZNÁMKA: Chcete-li obsah souboru DOCX prozkoumat ručně, přejmenujte příponu „.docx“ na „.zip“ a pak dekomprimujte výsledný soubor pomocí libovolného nástroje pro dekompresi zip.

Společné DOCX názvy souborů

Document1.docx - Výchozí název souboru, který aplikace Microsoft Word poskytuje novým dokumentům.

Programy, které otevírají DOCX soubory
Windows
Kingsoft WPS Office
Adobe Acrobat
AbiSource AbiWord
Google Drive
Nuance OmniPage
LibreOffice
Adobe Illustrator
ACD Systems Canvas
Microsoft WordPad
CorelDRAW
Microsoft Works
Ability Office
Microsoft Word
Adobe InDesign
HotDocs
Linux
Adobe Acrobat
AbiSource AbiWord
Google Drive
LibreOffice
Calibre
The MathWorks MATLAB
Hancom Thinkfree Office NEO Word
Calligra Suite
Android
Kingsoft WPS Office for Android
Google Drive for Android
MobiSystems OfficeSuite Pro
Microsoft Word for Android
SoftMaker Office TextMaker Mobile
Infraware Polaris Office for Android
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
Adobe Acrobat
Google Drive
LibreOffice
Planamesa NeoOffice
Adobe Illustrator
Apple TextEdit
Microsoft Word for Mac
Apple Preview
Adobe InDesign
Calibre
The MathWorks MATLAB
Crick Software Clicker
Nuance OmniPage Pro X
Apple Pages
MatchWare MindView for Mac
iOS
Google Drive for iOS
Apple Pages for iOS
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for iOS
Microsoft Word for iOS
Good.iWare GoodReader for iOS
WEB
Microsoft OneDrive

Programy pro otevírání dokumentů DOCX

Existuje spousta programů, které podporují dokumenty vytvořené nejnovějšími verzemi aplikace Word, a mnoho z nich je dokonce zdarma. Chcete-li se dozvědět více, pokračujte ve čtení.

LibreOffice (Windows / macOS / Linux)

Nemáte nainstalovaný Office a ani nemáte v úmyslu si ho kupovat, protože nechcete utrácet peníze jen za otevírání dokumentů DOCX? Pak mi dovolte navrhnout použití LibreOffice. Jedná se o bezplatnou sadu, která vám umožňuje prohlížet, upravovat a vytvářet soubory ve formátu Office, včetně Word DOCX, a téměř vždy umí zachovat původní formátování. Je kompatibilní s Windows, macOS a Linux a je kompletně v italštině (i když v systému macOS musí být překladový balíček stažen samostatně).

Chcete-li stáhnout LibreOffice do počítače, přejděte na jeho oficiální web a klikněte na tlačítko Stáhnout verzi xx. Pokud používáte Mac, stáhněte si italskou jazykovou sadu kliknutím na tlačítko Přeložené uživatelské rozhraní. Pokud používáte počítač se systémem Windows, otevřete soubor LibreOffice_xx_Win_x64.msi, který jste právě stáhli do svého počítače, a pokračujte v instalaci LibreOffice kliknutím postupně na tlačítka Další, Další, Instalovat, Ano a Dokončit.

Na počítačích Mac je proces instalace LibreOffice trochu složitější. Nejprve musíte otevřít balíček LibreOffice_xx_MacOS_x86-64.dmg, který obsahuje program a extrahovat jej do složky aplikací pro MacOS. Poté musíte otevřít LibreOffice kliknutím pravým tlačítkem myši na jeho ikonu (ta, která byla extrahována ve složce Aplikace) a výběrem Otevřít z nabídky, která se otevře (tato operace je vyžadována pouze při prvním spuštění a slouží k obcházení omezení macOS u aplikací pocházejících od necertifikovaných vývojářů).

V tomto okamžiku zavřete LibreOffice stisknutím kombinace kláves cmd + q, otevřete balíček LibreOffice_xx_MacOS_x86-64_langpack_en.dmg a spusťte instalaci LibreOffice kliknutím pravým tlačítkem myši na spustitelný soubor LibreOffice Language Pack a výběrem Otevřít z kontextové nabídky systému macOS. Nyní klikněte na tlačítko Otevřít, poté na Instalovat. V okně, které se otevře, vyberte položku /Applications/LibreOffice.app a znovu klikněte na tlačítko Instalovat.

Pokud se zobrazí varování, že „váš účet nemá potřebná oprávnění“, klikněte na tlačítko Ano, identifikovat mě, zadejte heslo svého uživatelského účtu macOS (ten, který používáte k přihlášení do systému) a dvakrát klikněte na OK dokončete instalaci LibreOffice.

Nyní, bez ohledu na operační systém, který používáte, můžete soubory DOCX otevírat pomocí LibreOffice (nebo spíše pomocí Writeru, programu pro zpracování textu, který je součástí sady), jednoduše jej spusťte a klikněte na tlačítko Otevřít soubor v levém bočním panelu. Případně můžete kliknout pravým tlačítkem myši na libovolný soubor DOCX a v zobrazené nabídce vybrat Otevřít pomocí; LibreOffice (nebo Writer).


O DOCX souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .docx a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Microsoft Word Open XML Document, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Jednou za čas lidé použijí dokument aplikace Word k jakémukoli účelu. Znají však všechny jejich vlastnosti? Patřil jsem mezi ně, dokud jsem si nepřečetl váš příspěvek o příponě souboru .docx. Bylo to dobře vysvětleno, i když někdo tento program nezná. Děkuji za jeho aktualizaci s verzí Office, kterou stále podporují. Svědčí to o množství úsilí vloženého do stránek a je to vynikající. Jedna z věcí, kterou jsem se dozvěděl, je, jak se liší od souborů DOC. Dříve jsem si myslel, že jsou totožné. Nyní je snadné pochopit, že soubory DOCX ukládají data do samostatných souborů a složek v rámci balíčku Zip. Je bláznivé, jak se dá obsah prozkoumat změnou přípony na .zip. Do příště!