Domů : Přípony souborů : Format .pdf

.pdf soubor

Typ souboru :Portable Document Format File

Vývojář Adobe Systems
Kategorie Soubory rozvržení stránky
Formát Binary

Co je to soubor PDF?

Soubor PDF je víceplatformový dokument vytvořený aplikací Adobe Acrobat nebo jinou aplikací PDF. Formát PDF se běžně používá pro ukládání dokumentů a publikací ve standardním formátu, který lze zobrazit na více platformách. V mnoha případech jsou soubory PDF vytvořeny z existujících dokumentů namísto od nuly.

Více informací

Soubor PDF otevřený v aplikaci Adobe Acrobat Reader DC

Soubory PDF lze upravovat pomocí komerčního softwarového programu Adobe Acrobat. Formát lze otevřít a prohlížet pomocí bezplatné aplikace Adobe Acrobat Reader nebo zásuvného modulu Adobe Acrobat Reader, který je k dispozici pro webové prohlížeče a další programy. Vyhledávače jako dokumenty Google a Bing index PDF, takže zásuvný modul Adobe Reader lze použít k zobrazení souborů PDF v okně prohlížeče. Některé prohlížeče, například Google Chrome, poskytují nativní podporu pro prohlížení PDF bez zásuvného modulu Adobe Reader. Firefox může prohlížet soubory PDF s příponou PDF.js.

Soubory PDF mohou obsahovat text, obrázky, formuláře, anotace, obrysy a další data. Uchovávají písma a formátují elektronicky na více platformách a na obrazovce se zobrazují stejně jako při tisku na papír.

Další informace naleznete v definici PDF.

POZNÁMKA: Uživatelé OS X mohou vytvořit PDF z dokumentu pomocí dialogového okna Tisk. Nejprve vyberte "Tisk ..." z nabídky Soubor aplikace, poté vyberte "Uložit jako PDF" z rozevírací nabídky PDF v levém dolním rohu okna.

Programy, které otevírají PDF soubory
Windows
Adobe Acrobat
Intuit TurboTax
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
Google Chrome
Google Drive
Nuance OmniPage
XnViewMP
LibreOffice
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
Inkscape
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
KDE Okular
Linux
Adobe Acrobat
Google Chrome
Google Drive
XnViewMP
LibreOffice
Inkscape
KDE Okular
vhf interservice Cenon
BRL-CAD
Calibre
The MathWorks MATLAB
Adobe Reader
Merkaartor
yWorks yEd Graph Editor
Evince
Android
Google Chrome
Kingsoft WPS Office for Android
Google Drive for Android
Google Play Books
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for Android
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Acrobat
Intuit TurboTax
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
Google Chrome
Google Drive
XnViewMP
LibreOffice
Adobe Illustrator
Inkscape
KDE Okular
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
FileMaker Pro
Microsoft Word for Mac
iOS
Google Chrome
Google Drive for iOS
Pixelmator for iOS
Apple Books
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for iOS
Adobe Acrobat Reader
Good.iWare GoodReader for iOS
WEB
Microsoft OneDrive

Jak otevírat soubory PDF na iPhone

Safari

Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem, jak otevřít PDF soubory na iPhonu, je použití Safari. V prohlížeči Safari můžete prohlížet a ukládat PDF soubory do interní paměti zařízení, abyste je mohli později otevřít i bez připojení k internetu.

Chcete-li využít Safari, musíte provést několik jednoduchých kroků. Vyhledejte PDF soubor, který chcete z internetu stáhnout a pokračujte v jeho stahování pomocí některého z tlačítek určených k tomuto účelu (např. Stáhnout, Otevřít nebo jednoduše PDF). Po dokončení stahování by se měl dotyčný soubor v prohlížeči automaticky otevřít.

Chcete-li uložit nově otevřený PDF soubor do paměti iPhonu, klikněte na tlačítko Sdílet (čtvercová ikona se šipkou nahoru), v nabídce, která se otevře, vyberte možnost Uložit do souboru a na další obrazovce klikněte na iCloud Drive nebo On iPhone pro uložení PDF do cloudu Apple nebo do paměti telefonu. Pro dokončení vyberte složku, kam chcete vaše PDF uložit, a klikněte na tlačítko Přidat, které se nachází v pravém horním rohu. Případně můžete PDF přidat přímo do aplikace Knihy. Chcete-li tak učinit, musíte po stisknutí tlačítka Sdílet zvolit položku Kopírovat do knih.

Další málo známá, ale mimořádně užitečná funkce Safari umožňuje vytvářet PDF soubory z jednoduchých webových stránek. Pokud najdete novinový článek nebo průvodce, který vás zajímá a chcete si je přečíst později, můžete vygenerovat praktický PDF soubor ke shlédnutí (i offline) tak, že navštívíte webovou stránku, stisknete tlačítko Sdílet a vyberete položku Vytvořit PDF z nabídky, která se otevře.

Soubor

Dalším skvělým způsobem, jak otevřít PDF dokumenty na vašem iPhonu, je použití aplikace Soubor. Správce souborů je vyvinutý společností Apple a je k dispozici v nejnovějších verzích systému iOS. Soubor je ve výchozím nastavení integrován do všech telefonů iPhone, ale pokud jste jej nechtěně odinstalovali, můžete to změnit opětovným stažením aplikace z App Store.

Použití souboru je poměrně jednoduché. Spusťte aplikaci z domovské obrazovky iOS, vyberte složku, do které jste PDF stáhli a nakonec vyberte dokument, který chcete zobrazit. Pokud potřebujete, můžete PDF exportovat v Safari kliknutím na tlačítko Sdílet, které se nachází ve webovém prohlížeči a výběrem možnosti Uložit do souboru (podobně jako v předchozím odstavci).

Pokud naopak chcete PDF soubor, který je přijatý přes AirDrop otevřít, musíte při jeho přijetí vybrat možnost Otevřít v ... v nabídce AirDrop a poté zvolit umístění, kam chcete soubor uložit. Poté ji otevřete výše uvedeným způsobem.

Kromě toho můžete při přijímání dokumentů prostřednictvím e-mailu nebo aplikace pro zasílání zpráv využít také prohlížeč PDF souborů. Chcete-li jej použít, stačí vybrat soubor PDF připojený nebo zahrnutý do konverzace, poté klepnout na tlačítko Sdílet a poté na možnost Uložit do souboru.

Jakmile otevřete PDF soubor, můžete jej upravit přidáním anotací, zvýraznění a čehokoli jiného, jednoduše kliknutím na ikonu tužky nahoře a následným výběrem nástroje, který potřebujete. Po dokončení úprav můžete konečný výsledek uložit kliknutím na tlačítko Dokončit, které se nachází vlevo nahoře.


O PDF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .pdf a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Portable Document Format File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.