Software : Adobe : Adobe Reader

Adobe Reader

Verze
DC 2018
Platformas
Licence Freeware

Software Review

Hlavní funkce

  • Volná čtečka dokumentů PDF
  • Snadno použitelné nástroje pro čtení a navigaci
  • Anotujte, digitálně podepisujte a tiskněte dokumenty
  • Implementace zabezpečení a omezení obsahu

Snímek obrazovky aplikace Adobe Acrobat Reader DC 2018

Hlavní funkce

Adobe Acrobat Reader je bezplatný program, který umožňuje uživatelům prohlížet, hledat, podepisovat , anotovat a tisknout dokumenty PDF. Na rozdíl od Adobe Acrobat DC, který je komerční verzí Adobe Acrobat Reader, nelze program použít k vytváření nebo úpravám PDF. Acrobat Reader byl dříve znám jako Adobe Reader.

Acrobat Reader je primárně používán pro prohlížení PDF souborů, ale také obsahuje několik užitečných nástrojů pro práci se soubory PDF. Dokumenty můžete anotovat přidáním nebo zvýrazněním textu, tvarů výkresů a přidáním poznámek nebo poznámek. Dokumenty můžete také podepisovat psaním nebo kreslením, měřit vzdálenost a oblast objektů v dokumentech a sdílet dokumenty, které mají být prohlíženy nebo kontrolovány jinými uživateli. Acrobat Reader také umožňuje pohodlně přidávat nástroje, které nejsou součástí softwaru přímo z okna Nástroje v programu.

Acrobat Reader lze použít k implementaci omezení souborů PDF. Omezení povolují nebo zakazují oprávnění, jako je tisk, kopírování obsahu, extrakce stránek, komentování, vyplňování polí formuláře a podepisování. Uživatelé aplikace Acrobat Reader mají oprávnění pouze v případě, že je nastavil tvůrce dokumentu. Program také implementuje ochranu heslem pro soubory PDF, které vyžadují heslo před zobrazením dokumentu.

Acrobat Reader je velmi užitečná aplikace pro prohlížení dokumentů PDF. Je k dispozici na více než dvaceti platformách a ve více než dvaceti pěti jazycích a doposud bylo distribuováno více než 500 milionů kopií. Ať už je to pro osobní nebo profesionální použití, Adobe Acrobat Reader je skvělou volbou pro prohlížení všech druhů dokumentů, které byly publikovány ve formátu PDF.

Aktualizováno: 13. listopadu 2018

▶ Primární přípona souboru

.pdf – Portable Document Format File

▶ Použity další přípony souborů Adobe Reader DC 2018

Podporované typy souborů
.AI Adobe Illustrator File
.XDP XML Data Package
.RMF Adobe Rights Management Document
.ETD Adobe Reader EBX Transfer Data File
.XFDF Adobe Acrobat XFDF File
Další související formáty souborů
.API Acrobat Plug-in
.EDN Adobe eBook Activation File
.XFD FormFlow 99 Form Data File
.PFX PKCS #12 Certificate File
.P7B PKCS #7 Certificate File
.JP1 Japanese (Romaji) Text File
.P7C PKCS #7 Certificate File
.CER Internet Security Certificate
.P12 Personal Information Exchange File
.WWF World Wide Fund Non-Printable Document