Domů : Přípony souborů : Format .eps

.eps soubor

Typ souboru :Encapsulated PostScript File

Vývojář Adobe Systems
Kategorie Vector Image Files
Formát Binary

Co je to soubor EPS?

Soubor EPS je grafický soubor uložený ve formátu souboru Encapsulated PostScript (EPS). Může obsahovat 2D vektorovou grafiku, bitmapové obrázky a text. Soubory EPS také obsahují vložený náhledový obrázek ve formátu bitmapy.

Více informací

Soubor EPS otevřený v aplikaci Adobe Illustrator CC 2017

Soubory EPS se často používají k ukládání kreseb, například log a kreseb. Jedná se o společný formát používaný pro přenos obrazových dat mezi různými operačními systémy. Soubory jsou podporovány několika různými programy kreslení a vektorovými grafickými aplikacemi. Soubory EPS můžete převést na standardní bitmapové formáty, jako je .PDF , .JPG , .PNG a .TIFF pomocí programů jako Illustrator, Photoshop a CorelDRAW.

POZNÁMKA: Adobe Photoshop Elements 11 a později již nepodporuje soubory EPS. Adobe Photoshop podporuje formát EPS.

Programy, které otevírají EPS soubory
Windows
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Google Drive
XnViewMP
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
Inkscape
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
KDE Okular
Microsoft Visual Studio
Corel Presentations
CorelDRAW
QuarkXPress
Corel VideoStudio
Linux
Adobe Acrobat
Google Drive
XnViewMP
Inkscape
KDE Okular
vhf interservice Cenon
Wolfram Research Mathematica
yWorks yEd Graph Editor
Grasshopper PageStream
Scribus
Macintosh
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Google Drive
XnViewMP
Adobe Illustrator
Inkscape
KDE Okular
Microsoft Word for Mac
QuarkXPress
Apple Preview
vhf interservice Cenon
Corel Painter
Adobe InDesign
Wolfram Research Mathematica
Pixelmator

Jak otevřít soubory EPS v počítači

Soubory EPS obsahují takzvané vektorové obrázky, tj. obrazové soubory, které mohou být podrobeny hlubokým strukturálním změnám při zachování počáteční kvality a bez ztráty informací (jak se to stane, například při práci s komprimovanými formáty, jako jsou JPG nebo PNG) . Níže vám ukážu nejlepší řešení pro správu tohoto typu souborů ve vašem počítači.

Adobe Photoshop / Illustrator (Windows / macOS)

V operačních systémech Windows a macOS lze soubory EPS spravovat pomocí několika programů patřících do sady Adobe, včetně Illustratoru a Photoshopu. Tento software je však k dispozici po zakoupení komerční licence. Můžete si například předplatit oba programy prostřednictvím služby Adobe Creative Cloud.

Pokud však nechcete platit žádné peníze a máte v úmyslu využít Photoshop zdarma, tak vám postačí si stáhnout instalační soubor a aktivovat bezplatnou licenci na 7 dní. Chcete-li tak učinit, přejděte na web Adobe a stisknutím tlačítka Aktivovat bezplatnou zkušební verzi spusťte stahování instalačního souboru (např. Photoshop_Set-Up.exe, pokud používáte Windows).

Jakmile dokončíte kopírování instalačního souboru na disk, stačí jej spustit a podle pokynů na obrazovce pokračovat v instalaci. Na požádání se přihlaste pomocí účtu Adobe ID (můžete nakonfigurujte jeden odtud) nebo prostřednictvím účtu Facebook nebo Google. Po dokončení instalace programu stačí dvakrát kliknout na soubor EPS, který vlastníte, abyste jej mohli zobrazit.


O EPS souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .eps a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Encapsulated PostScript File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj, tady. Přišel jsem poděkovat za vysvětlení přípony souboru .eps. Sada Adobe obsahuje spoustu zajímavých aplikací. Každá z nich pomáhá specifickým účelům, ale o formátu PostScript jsem nevěděl. Po shlédnutí videí na YouTube o práci s 2D vektorovou grafikou jsem se chtěl dozvědět více o používané příponě souboru. Je zajímavé, že soubory EPS mohou obsahovat také bitmapové obrázky a text. Od roku 1992, kdy byl tento formát vydán, je neuvěřitelné, jakým vývojem prošel. Zkusím s nimi vytvořit nějaké logo, jak naznačuje váš článek. Vzrušující informace, které tam sdílíte, kamaráde! Díky i za seznam, jsem si jistý, že některé programy jsou lepší než jiné. To si zjistím! Brzy se uvidíme!