Domů : Přípony souborů : Format .png

.png soubor

Typ souboru :Portable Network Graphic

Vývojář N/A
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor PNG?

Soubor PNG je soubor obrázku uložený ve formátu PNG (Portable Network Graphic). Obsahuje bitmapu indexovaných barev a používá bezeztrátovou kompresi podobnou souboru .GIF , ale bez omezení autorských práv. Soubory PNG se běžně používají k ukládání grafiky pro webové obrázky.

Více informací

Soubor PNG otevřený v aplikaci Microsoft Windows Fotografie

Formát PNG byl vytvořen v reakci na omezení ve formátu GIF, především pro zvýšení barvy a poskytovat obrazový formát bez patentové licence. Kromě toho, zatímco obrázky ve formátu GIF podporují pouze neprůhledné nebo zcela průhledné obrazové body, obrázky PNG mohou obsahovat 8bitový průhledný kanál, který umožňuje, aby se barvy obrazů z neprůhledných a průhledných barev vytratily. GIF obrázky. Související formát .MNG však lze animovat. Obrázky PNG neposkytují podporu barev CMYK, protože nejsou určeny pro použití s profesionální grafikou. Většina webových prohlížečů nyní podporuje obrázky PNG.

POZNÁMKA: Mac OS X 10.4 a novější ukládá snímky obrazovky jako soubory PNG. Ubuntu Linux také ukládá screenshoty ve formátu PNG.

Společné PNG názvy souborů

Snímek obrazovky YYYY-MM-DD na adrese HH.MM.SS PM.png - Jméno určené pro snímky obrazovky pořízené v systému Mac OS X, kde je do názvu souboru zahrnuto časové razítko.

Programy, které otevírají PNG soubory
Windows
CELSYS Clip Studio Paint Pro
Microsoft Windows Media Player
Smith Micro Poser
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
Roxio Creator
GIMP
Google Drive
Newera Graphics Converter Pro
XnViewMP
CyberLink PowerDirector
CyberLink PowerProducer
Nero
Adobe Illustrator
Linux
Adobe Acrobat
GIMP
Google Drive
XnViewMP
Inkscape
Blender
ImageMagick
vhf interservice Cenon
Synfig Studio
yWorks yEd Graph Editor
GDevelop
Kodi
Android
RealNetworks RealPlayer Cloud
Adobe Photoshop Express for Android
Google Drive for Android
Seavus iMindQ
Apowersoft Phone Manager
Microsoft PowerPoint for Android
Macintosh
CELSYS Clip Studio Paint Pro
Smith Micro Poser
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
Apple Safari
GIMP
Google Drive
XnViewMP
Planamesa NeoOffice
Adobe Illustrator
Inkscape
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
Blender
iOS
Apple Safari
RealNetworks RealPlayer Cloud
Adobe Photoshop Express for iOS
Google Drive for iOS
Pixelmator for iOS
Apple Pages for iOS
Seavus iMindQ
Microsoft Word for iOS
Microsoft PowerPoint for iOS
WEB
Microsoft OneDrive

IrfanView (Windows)

Skvělým způsobem, jak otevřít PNG soubory, je použít aplikaci IrfanView. Jedná se o bezplatný software, který umožňuje poměrně jednoduchým a rychlým způsobem otevírat a prohlížet fotografie a obrázky uložené v různých formátech.

Chcete-li otevřít soubory PNG pomocí IrfanView, je potřeba stáhnout a nainstalovat program do vašeho počítače. Chcete-li to provést, přejděte na jeho oficiální web, abyste se mohli okamžitě připojit ke stránce pro stahování programu. Poté klikněte na položku IrfanView, která je umístěná na straně a vyberte 32bitová nebo 64bitová verzi v závislosti na systému Windows, který máte ve vašem počítači nainstalovaný. Poté klikněte na tlačítko Stáhnout nyní a počkejte, až se spustí a dokončí stahování softwaru.

Po dokončení stahování otevřete soubor iviewxxx_setup-exe, který byl stažen do vašeho počítače, a spusťte proces instalace softwaru kliknutím na tlačítko Ano a poté čtyřikrát za sebou na tlačítko Další. Nakonec klikněte na tlačítko Hotovo.

Počkejte, až se na ploše zobrazí okno programu, a poté klikněte na tlačítko Soubor v pravém horním rohu okna. Z nabídky vyberte možnost Otevřít ..., vyberte soubor PNG, který chcete otevřít, a poté klikněte na tlačítko Otevřít.

Poté by měl být postup otevírání souborů PNG pomocí IrfanView dokončen a konečně byste měli být schopni správně vidět obrázek v okně programu.

V případě potřeby můžete také pomocí tlačítek a příkazů v horní části okna programu vylepšit zobrazení souboru nebo provést různé změny. Pomocí tlačítek v horní části okna IrfanView můžete zobrazit soubor jako prezentaci, uložit obrázek, vytisknout, kopírovat a vložit a nebo přiblížit a oddálit soubor. Kliknutím na nabídku Úpravy a výběrem Zobrazit dialogové okno Malování můžete zobrazit panel nástrojů, do kterého lze vložit text, barvu a další. Chcete-li uložit všechny změny, které jste v souboru provedli, klikněte na nabídku Soubor a vyberte možnost Uložit (původní složka).

Náhled (OS X)

Pokud vlastníte Mac a chcete pochopit, jak otevírat PNG soubory, měli byste vědět, že nejjednodušším způsobem, jak to provést, je použít Náhled. Jedná se o program, který je standardně k dispozici pro Mac, pomocí kterého můžete prohlížet a upravovat obrázky a dokumenty ve všech běžných formátech, včetně PNG.

Chcete-li otevřít soubory PNG pomocí funkce Náhled, stačí dvakrát kliknout na ikonu souboru. Počkejte, až se na ploše vašeho OS X objeví okno Náhled. Případně přejděte na Launchpad a klikněte na ikonu Náhled, počkejte, až se na obrazovce zobrazí okno Náhled, poté vyberte soubor PNG, který chcete otevřít, a klikněte na tlačítko Otevřít.

Počkejte chvilku, než se dokončí postup otevírání souborů PNG s náhledem a vybraný soubor se zobrazí na obrazovce.

V případě potřeby můžete provést rychlé změny v souboru PNG kliknutím na tlačítko představující aktovku v horní části okna Náhled a následným kliknutím na tlačítko odpovídající nástroji, který chcete použít. Poté můžete uložit změny zavřením okna Náhled.


O PNG souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .png a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Portable Network Graphic, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den. Jak se vám daří? Doufám, že odpověď na tuto otázku je opravdu skvělá. Musí to být příjemný pocit být autorem stránky, která pomáhá spoustě lidí, jako jsem já. Článek, který se týká přípony souboru .png, mi pomohl splnit domácí úkol. Netušil jsem, jaké jsou rozdíly mezi nimi a normálním obrázkem JPEG. Když někdy vyhledávám obrázky ve formátu PNG, stahuji je s bílým pozadím s malými čtverečky. A abych byl upřímný, je to docela na nic, haha. Ale bylo zajímavé si přečíst, že obrázky PNG jsou víc než obrázek bez pozadí. Jsou podobně komprimované jako soubor GIF. Podpora plnobarevných neindexovaných obrázků RGB nebo RGBA je skvělá pro člověka jako já, který pracuje s fotoaparátem. Díky!