Software : Synfig Studio Development Team : Synfig Studio

Synfig Studio

Verze
1
Platformas
Licence Open Source
Kategorie Graphics

Software Review

Hlavní funkce

  • Importujte formáty JPEG, PNG, BMP, WAV a MP3 do animací
  • Vytváření animací s vrstvami, přechody, deformacemi a filtry
  • Použijte pokročilé světelné efekty a synchronizujte zvukovou stopu s animací

Studio Synfig je open source aplikace, která se používá k vytváření profesionálních 2D animací. Program umožňuje použít vektorovou a bitmapovou kresbu k produkci animací namísto metody po jednotlivých snímcích.

Studio Synfig umožňuje ukládat animace jako SIF (výchozí projekt), SIFZ (projekt komprimovaný pomocí gzip) a SFG (komprimované se zipem). Do projektu můžete importovat několik obrazových formátů, například PNG, JPEG, BMP a SVG. Většina prvků v programu Synfig Studio je založena na vektoru a všechny jeho vrstvy jsou generovány parametricky, což znamená pouze pixelaci, ke které dojde při změně rozlišení projektu v importovaných rastrových obrazech. Aplikace nabízí různé typy vrstev, přechodů, zkreslení, filtrů a transformací pro tvorbu animace. Synfig Studio také přichází s plnou podporou pro přechodové cesty, což usnadňuje přidávání měkkého stínování do animace, aniž by bylo nutné je v každém snímku malovat.

Software poskytuje zobrazování s vysokým dynamickým rozsahem (HDRI), což má za následek lepší světelné efekty a barevné kompozice. Synfig Studio také nabízí některé základní zvukové funkce. Můžete importovat formáty OGG, MP3 a WAV a synchronizovat animaci se zvukovou stopou pomocí zvukové vrstvy.

Studio Synfig je bezplatný nástroj, který umožňuje 2D animátorům funkce komerčního programu. Ačkoliv je to snadné, nebudete okamžitě profesionálním animátorem, ale když zdokonalíte svou techniku, program Synfig Studio vám poskytne funkce potřebné k vytvoření animací v kvalitě filmu.

Aktualizováno: 20. června 2016

▶ Primární přípona souboru

.sif – Synfig Studio Project

▶ Použity další přípony souborů Synfig Studio 1

Podporované typy souborů
.SFG Synfig Studio Compressed Project
.SIFZ Synfig Studio Compressed Project
Další související formáty souborů
.SVG Scalable Vector Graphics File
.BMP Bitmap Image File
.OGG Ogg Vorbis Audio File
.MP3 MP3 Audio File
.JPEG JPEG Image
.JPG JPEG Image
.WAV WAVE Audio File
.PNG Portable Network Graphic