Domů : Přípony souborů : Format .bmp

.bmp soubor

Typ souboru :Bitmap Image File

Vývojář N/A
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor BMP?

Soubor BMP je nekomprimovaný rastrový obraz složený z obdélníkové mřížky pixelů. Obsahuje hlavičku souboru (identifikátor bitmapy, velikost souboru, šířku, výšku, možnosti barev a počáteční bod bitmapových dat) a bitmapové pixely, každá s jinou barvou.

Více informací

Soubor BMP otevřený v aplikaci Microsoft Windows Photos 10

Soubory BMP mohou obsahovat různé úrovně hloubek barev na pixel v závislosti na počtu bity na pixel zadané v záhlaví souboru. Mohou být také uloženy pomocí barevného schématu ve stupních šedi.

Soubory BMP můžete otevřít pomocí programů, které jsou součástí systému Windows a makra. V systému Windows můžete otevřít soubory BMP v aplikaci Microsoft Windows Photos. V makrach můžete prohlížet soubory BMP pomocí souborů Apple Preview nebo Apple Photos.

Velké množství obrazových a grafických programů lze také použít k otevření souborů BMP, včetně aplikací Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDRAW a ACD Systémy Canvas. Mnohé z těchto programů lze také použít k vytvoření souborů BMP.

Programy, které otevírají BMP soubory
Windows
CELSYS Clip Studio Paint Pro
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Roxio Creator
Opera
Google Drive
Nuance OmniPage
Newera Graphics Converter Pro
XnViewMP
CyberLink PowerDirector
CyberLink PowerProducer
Nero
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
Linux
Adobe Acrobat
Opera
Google Drive
XnViewMP
ImageMagick
Synfig Studio
Chaos Group Pdplayer
Natron
Irrlicht
Kodi
Android
Google Drive for Android
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
CELSYS Clip Studio Paint Pro
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Opera
Google Drive
XnViewMP
Adobe Illustrator
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
JRiver Media Center
Microsoft Word for Mac
QuarkXPress
Roxio Toast
ImageMagick
Apple iPhoto
iOS
Google Drive for iOS
Pixelmator for iOS

O BMP souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .bmp a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Bitmap Image File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj, příteli! Poznat všechny funkce, ve kterých se digitální snímky nejlépe uchovávají, byl obtížný úkol. Z tohoto důvodu jsem nyní několikrát navštívil službu FileInfo. Tentokrát jsem se dočetl o souborech .bmp. Dospěl jsem k poznání, že společnost Microsoft vyvinula několik obrazových souborů. Jsem rád, že je to jeden z formátů, který podporuje černobílé i barevné obrázky. Myslím, že jednou z hlavních výhod používání této přípony je to, že se nezkreslí na žádném zařízení. Překvapilo mě také, že tyto soubory lze otevřít běžnými přibalenými programy. Myslel jsem si, že aplikace Apple Preview má omezený seznam kompatibilních formátů obrázků. Zkusím se na některé podívat i ve Photoshopu. Skvělý článek, příteli!