Software : Natron : Natron

Natron

Verze
1
Platformas
Licence Open Source
Kategorie Video

Software Review

Hlavní funkce

  • Rozhraní pro kompostování a vizuální efekty založené na uzlech
  • Vícevláknové vykreslovací potrubí pro zpětnou vazbu v reálném čase
  • Knihovna OpenColorIO pro správu barev
  • OpenImageIO pro podporu formátů souborů
  • Vysoce rozšiřitelné prostřednictvím instalace zásuvných modulů OpenFX

Aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, uzlem používaná pro kompozici a produkci vizuálních efektů ve filmu a televizi. Vznikla v roce 2013 ve vědecké a technologické instituci Inria ve Francii. Je k dispozici pro operační systémy Windows, OS X a Linux.

Natron obsahuje rozhraní, které používá místo uzlů místo kompozitních a vizuálních efektů. Natron může vykreslit více grafů najednou a nabízí přehrávání v reálném čase. Program se opírá o knihovnu OpenColorIO pro správu barev a OpenImageIO pro podporu formátů souborů, která zahrnuje JPEG, EXR, TIFF, DPX a PNG.

Jedním z nejlepších aspektů programu Natron je podpora širokého spektra různé OpenFX pluginy, jako jsou TuttleOFX, OpenFX-IO, OpenFX-Yadif deinterlacer a OpenFX-Vegas SDK vzorky, které umožňují přidávat funkce do softwaru. Můžete si také zakoupit komerční pluginy od společnosti RE: Vision Effect, GenArts Sapphire a Furnace by The Foundry.

Natron je šikovný nástroj pro vytváření televizních a filmových vizuálních efektů. Skladatel se dodává jako lehký balíček, ale může být postaven tak, aby odrážel vaše potřeby prostřednictvím instalace pluginů. Natron vypadá podobně jako Nuke, další skladatel založený na uzlech, ale nenabízí tolik funkcí. Natron je však k dispozici zdarma, což z něj činí lákavou volbu pro uživatele s potřebami skládání, kterým chybí rozpočet.

Aktualizováno: 9. dubna 2015

▶ Primární přípona souboru

.ntp – Natron Project File

▶ Použity další přípony souborů Natron 1

Podporované typy souborů
.DDS DirectDraw Surface
.TIFF Tagged Image File Format
.PSD Adobe Photoshop Document
.EXR OpenEXR Image
.DPX Digital Picture Exchange File
.BMP Bitmap Image File
.PNM Portable Any Map Image
.ICO Icon File
.NL Natron Layout File
.NPS Natron Node Presets File
Další související formáty souborů