Domů : Přípony souborů : Format .dds

.dds soubor

Typ souboru :DirectDraw Surface

Vývojář Microsoft
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor DDS?

Soubor DDS je rastrový obrázek uložený ve formátu kontejneru DirectDraw Surface (DDS). Může ukládat komprimované a nekomprimované formáty pixelů a často se používá pro texturování modelů herních jednotek. Soubory DDS mohou být také použity pro ukládání pozadí nebo tapet na ploše systému Windows.

Více informací

Formát DDS byl zaveden v Microsoft DirectX 7.0 pro ukládání textur a prostředí. Následné verze představily různá zlepšení, takový jako podpora pro objemové textury v DirectX 8.0, pole textur v Direct3D 10 a nové Direct3D texturové formáty v Direct3D 11.

Programy, které otevírají DDS soubory
Windows
Adobe Photoshop
GIMP
XnViewMP
IrfanView
Windows Texture Viewer
dotPDN paint.net
Chaos Group Pdplayer
Natron
Linux
GIMP
XnViewMP
Chaos Group Pdplayer
Natron
Macintosh
Adobe Photoshop
GIMP
XnViewMP
Chaos Group Pdplayer
Natron

O DDS souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .dds a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru DirectDraw Surface, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Skvělý obsah o souborech .dds. Bylo velmi snadné číst, abych pochopil, k čemu se tato přípona souboru používá. Mám jen dvě otázky, jaký je rozdíl mezi komprimovanými a nekomprimovanými pixelovými formáty pro herní textury? Je tento soubor v průmyslu běžný? Je úžasné, že tato přípona byla vytvořena za účelem ukládání prostředí. Zkoušel jsem si najít nějaké příklady na internetu a používat je jako tapety ve Windows. Vypadaly trochu směšně, ale bylo působivé, že je operační systém pro tento účel podporuje. Ještě jednou děkuji