Domů : Přípony souborů : Format .swf

.swf soubor

Typ souboru :Shockwave Flash Movie

Vývojář Adobe Systems
Kategorie Video soubory
Formát Binary

Co je to soubor SWF?

Soubor SWF je animace vytvořená pomocí programu Adobe Flash, kterou lze přehrát v přehrávači Flash Player nebo pomocí webového prohlížeče, ve kterém je nainstalován plugin Flash. Může obsahovat textovou, vektorovou a rastrovou grafiku a interaktivní obsah napsaný v jazyce ActionScript.

Více informací

Soubory SWF jsou běžně používány pro přenos animované grafiky, videa a zvuku na web. Jsou také populárním prostředkem pro poskytování her založených na prohlížeči. Protože soubory SWF obsahují zkompilované médium ActionScript a komprimované médium, nejsou určeny k úpravě. Chcete-li animaci Flash upravit, doporučuje se místo ní upravit původní soubor .FLA .

SWF (vyslovováno "Swiff") bylo původně zkratkou "Shockwave Flash", protože formát SWF byl navržen pro Shockwave Hráč. Jelikož se však soubory SWF staly standardním prostředkem pro publikování obsahu Flash na webu, zkratka byla upravena tak, aby znamenala také formát Small Web Format. Adobe Systems v roce 2005. Proto se Macromedia Flash nyní nazývá Adobe Flash.

Programy, které otevírají SWF soubory
Windows
Adobe Acrobat
Adobe Dreamweaver
Adobe Illustrator
ACD Systems ACDSee
Nullsoft Winamp
JRiver Media Center
CorelDRAW
Media Player Classic
Adobe Flash Player
Adobe Flash
Eltima SWF & FLV Player
Eltima Flash Decompiler Trillix
Xilisoft Video Converter Ultimate
GlobFX Swiff Player
MAGIX Sound Forge Pro
Linux
Adobe Acrobat
Adobe Flash Player
DCOMSOFT SWF Protector
yWorks yEd Graph Editor
Android
BIT LABS SWF Player
Macintosh
Adobe Acrobat
Adobe Dreamweaver
Eltima Elmedia Player
Adobe Illustrator
Nullsoft Winamp
JRiver Media Center
Adobe Flash Player
Adobe Flash
Xilisoft Video Converter Ultimate
Eltima Flash Optimizer
Echo One iSwiff
Adobe InDesign
Aiseesoft Video Converter Ultimate for Mac
Adobe Fireworks
yWorks yEd Graph Editor

Otevřete soubory SWF v prohlížeči

Chcete-li prohlížet soubory ve formátu SWF, stačí použít prohlížeč s podporou Flash Player. Stejně důležité je zkontrolovat nastavení programu, aby se nezabránilo spuštění pluginu. Níže jsou podrobně uvedeny všechny kroky, které musíte podniknout na základě používaného prohlížeče.

Chrome (Windows / Mac / Linux)

Google Chrome má verzi Flash Player standartně zahrnutou. To znamená, že za účelem otevření SWF souborů v prohlížeči Chrome nemusíte instalovat žádné externí pluginy. Jednoduše musíte otevřít nastavení softwaru a ujistit se, že je povolena funkce Flash Player. Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko (...) v pravém horním rohu a v zobrazené nabídce vyberte možnost Nastavení. Na obrazovce, která se otevře, klikněte dole na položku Zobrazit pokročilá nastavení ..., klikněte na tlačítko Nastavení obsahu, vyhledejte položku Flash a zaškrtněte políčko, které se nachází vedle možnosti Zeptat se před povolením webům spouštět Flash.

Tímto způsobem jste nastavili Chrome tak, aby na vyžádání umožňoval spuštění aplikace Flash Player, tj. pouze s vaším výslovným souhlasem. Nyní se připojte ke stránce, která obsahuje obsah Flash, který chcete přehrát. Klikněte uprostřed na pole s ikonou puzzle a reagujte na varování, které se objeví na obrazovce. To by vám mělo umožnit prohlížení souborů SWF obsažených na webových stránkách.

Chcete-li přehrávat místní soubory SWF, tj. načítané přímo z vašeho počítače, musíte se vrátit zpět do nastavení prohlížeče Chrome a povolit spuštění aplikace Flash Player pro všechny weby (zaškrtnutím políčka Povolit webům spouštět Flash). Až budete hotovi, přetáhněte soubor SWF, který chcete přehrát, do okna Chrome a prohlížeč by vám měl umožnit jeho zobrazení.

Vezměte prosím na vědomí, že po spuštění SWF souborů, znovu zapněte selektivní spuštění aplikace Flash Player (zeptejte se před tím, než povolíte webům spouštět Flash), abyste zabránili automatickému spuštění pluginu na všech webech (což nakonec "sníží" baterii vašeho notebooku a vystaví vás zbytečným bezpečnostním rizikům).

Microsoft Edge (Windows)

Pokud používáte prohlížeč Microsoft Edge (navigační program zavedený ve Windows 10, který nahradil Internet Explorer), můžete počítat s verzí Flash Player zahrnutou „standardně“ do softwaru, a proto se nemusíte uchylovat k instalaci externích pluginů. Jediné, co musíte udělat, je zajistit, aby spuštění pluginu nebylo blokováno.

Spusťte Edge, klikněte na tlačítko (...) v pravém horním rohu a z nabídky, která se otevře, vyberte Nastavení. Dále klikněte na tlačítko Zobrazit pokročilá nastavení, nastavte možnost Použít Adobe Flash Player na Povoleno a máte hotovo.

V tomto okamžiku byste měli být schopni zobrazit soubory SWF jednoduchým odkazem na stránku, kde jsou obsaženy. Pokud jde o místní SWF soubory, můžete je zobrazit v Edge jednoduchým vložením jejich adresy do adresního řádku prohlížeče. Pokud nevíte, jak získat úplnou cestu k souboru, klikněte pravým tlačítkem na jeho ikonu a z nabídky, která se zobrazí, vyberte Kopírovat. Až budete hotovi, vložte adresu k souboru do adresního řádku Edge, odstraňte uvozovky z jeho začátku a konce a stiskněte klávesu Enter.


O SWF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .swf a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Shockwave Flash Movie, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Děkuji za upozornění, jak funguje přípona souboru s.wf. O animacích uložených do grafiky čtu poprvé. Je to nějak podobné souboru GIF? Jedna z dalších zajímavých věcí je, že může mít interaktivní obsah napsaný v Action Scriptu. Smůla je, že se přestaly používat loni v prosinci. Pořád se učit, jak stránky fungovaly dřív, je neuvěřitelné, hlavně mezi lety 2000 a 2010. Všechna fakta, která ukazujete v souvislosti s jeho historií, jsou úžasná. Díky za práci, kterou jste do toho vložili. Jednou z výhod, které jsem si mohl všimnout, je, že fungují jak na zařízeních Mac, tak na zařízeních se systémem Windows. Jsou ty placené pro Apple lepší. Moc vám děkuji!