Domů : Přípony souborů : .ico Soubor

.ico Přípona souboru

Typ souboruIcon File

Vývojář Microsoft
Kategorie Systémové soubory
Formát Binary

.ICO číslo volby

Soubor ICO obsahuje ikonu, která se obvykle používá pro program, soubor nebo složku systému Windows. Ukládá jeden nebo více obrázků v různých velikostech, takže mohou být vhodně zmenšeny v závislosti na jejich použití. Soubory ICO jsou podobné souborům .CUR , které se také používají ve Windows, a .ICNS souborů, které se používají v makrech.

Více informací

Soubor ICO otevřený v aplikaci File Viewer Plus 2

Všechny ikony spustitelných souborů ve Windows jsou uloženy ve formátu ICO. Soubory ICO systému Windows obvykle ukládají obrazy v rozsahu 16x16 až 256x256. Starší soubory ICO obsahují pouze obrázky do velikosti 48x48, což bylo dříve doporučené rozměry systému Windows. Většina novějších ikon však obsahuje obrázky až do velikosti 256x256 pro umístění obrazovek s vyšším rozlišením DPI.

Každý obrázek v souboru ICO s méně než 32 bitovými hloubkami barev ukládá dvě bitmapy: 1) bitovou mapu AND - obrázek maska (která určuje, která část ikony je průhledná) a 2) bitová mapa XOR - obsahuje ikonu, která je namapována na masku obrázku. Obrázky s 32 bitovými barvami jsou 24bitové obrazy s 8bitovými kanály pro účely skládání alfa.

Soubor favicon.ico se používá k ukládání malého loga webové stránky, které se zobrazuje v adresním řádku webu. prohlížeče. Pokud má webová stránka obrázek favicon.ico, zobrazí se nalevo od webové adresy, když je načtena jakákoli stránka webové stránky. Soubor obrázku favicon.ico musí mít velikost 16 x 16 pixelů a musí být uložen v kořenovém adresáři webu, aby jej webový prohlížeč rozpoznal.

Společné ICO názvy souborů

favicon.ico - Soubor 16x16 pixel .PNG umístěný v kořenovém adresáři webu a obsahující malou ikonu grafiky, která se zobrazí v adresním řádku webového prohlížeče.

Programy, které otevírají ICO soubory
Windows
Adobe Photoshop
GIMP
Newera Graphics Converter Pro
Nero
Inkscape
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
Corel VideoStudio
Microsoft Windows Photos
Microsoft Paint
Microsoft Paint 3D
IcoFX
Natron
FastStone Image Viewer
IvanView
Linux
GIMP
Inkscape
Natron
Macintosh
Adobe Photoshop
GIMP
Inkscape
Lemkesoft GraphicConverter
Apple Preview
Snap Converter
Natron
Iconographer

O ICO soubory

Naším cílem je pomoci vám pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .ico a jak ji otevřít.

Typ souboru Icon File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu FileExt. Usilujeme o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali a testovali.

Nedávné Komentáře