Domů : Přípony souborů : Format .dmg

.dmg soubor

Typ souboru :Mac OS X Disk Image

Vývojář Apple
Kategorie Soubory diskových obrazů
Formát Binary

Co je to soubor DMG?

Soubor DMG je obraz disku, který lze vytvořit v makrech. Obsahuje surová bloková data typicky komprimovaná a někdy zašifrovaná. Soubory DMG se běžně používají pro instalátory softwaru MacOS, které jsou staženy z Internetu a které při otevření otevřou virtuální disk.

Více informací

Formát DMG nahrazuje starší formát souboru .IMG používaný v systému Mac OS Classic. Obrazy disků DMG lze otevřít pomocí nástroje Apple Disk Utility, který je dodáván s makry počítačů Apple.

Soubory DMG jsou specifické pro systém Mac a nejsou určeny pro použití ve Windows. Nástroje systému Windows Daemon však mohou být schopny připojit virtuální disky z některých obrazových souborů DMG. Ostatní nástroje mohou také převést soubory DMG do formátu, který může rozpoznat systém Windows.

Programy, které otevírají DMG soubory
Windows
7-Zip
EZB Systems UltraISO
ConeXware PowerArchiver
Smart Projects IsoBuster
Reincubate DMG Extractor
DMG2ISO
Linux
Catacombae HFSExplorer
Macintosh
Roxio Toast
Apple Disk Utility

Jak otevírat soubory DMG ve Windows

Pokud používáte počítač se systémem Windows a chcete vědět, jak otevřít soubory DMG, zde je aplikace, která by měla tento trik provést.

HFSExplorer (zdarma)

HFSExplorer je bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která vám umožňuje otevírat soubory DMG a disky ve formátu HFS a HFS + v systémech Windows. Jeho použití je velmi snadné, ale bohužel nedokáže „strávit“ mnoho zašifrovaných souborů a k práci vyžaduje na vašem počítači nainstalovanou Javu. Chcete-li si aplikaci vyzkoušet, přihlaste se na webovou stránku Java a klikněte nejprve na tlačítko Souhlasím a poté na Přijmout a spusťte bezplatné stahování Java pro stažení softwaru do vašeho počítače.

Po dokončení stahování otevřete instalační balíček Java (JavaSetupxx.exe) a stiskněte tlačítka Ano a Instalovat. Počkejte, až se všechny potřebné součásti instalace stáhnou z internetu a v okně, které se otevře, zrušte zaškrtnutí z Yahoo! nebo Zeptejte se vyhledávací aplikace, abyste se vyhnuli instalaci propagačních panelů nástrojů a změnám nastavení prohlížeče. Dokončete nastavení kliknutím na Další a Zavřít

V tomto okamžiku stačí již jen stáhnout HFSExplorer do vašeho počítače. To provedete tak, že se připojíte na web aplikace a kliknete na Stáhnout instalační program pro systémy Microsoft Windows.

Po dokončení stahování otevřete instalační balíček softwaru (hfsexplorer-xx-setup.exe) a nejprve klikněte na tlačítko Ano a poté na tlačítka Další, Souhlasím, Další ještě dvakrát po sobě, Instalaci a Dokončit zavřete instalaci.

Mise splněna! Nyní otevřete libovolný soubor DMG poklepáním na jeho ikonu a HFSExplorer by měl automaticky otevřít jeho obsah. Pokud se tak nestane, klikněte pravým tlačítkem na libovolný obrázek DMG a v zobrazené nabídce vyberte Vlastnosti. Poté stiskněte tlačítko Změnit (v okně, které se otevře) a v nabídce dostupných aplikací vyberte ikonu HFSExplorer. Pokud v nabídce dostupných aplikací nenajdete HFSExplorer, přejděte do části Další aplikace, poté ve složce Tento počítač vyhledejte jinou aplikaci a vyberte cestu k HFSExplorer: „C: \ Program Files (x86) \ HFSExplorer \ bin \ hfsexplorer. exe "k přidružení programu k souborům DMG.

Chcete-li extrahovat obsah DMG pomocí HFSExplorer, klepněte na OK v dialogovém okně pro systém obrazových souborů (např. HFS). Poté vyberte myší položky, které chcete exportovat, a kliknutím na tlačítko Extrahovat vyberte jejich cílovou složku. Pokud chcete pouze otevřít soubor, poklepejte na jeho ikonu a stiskněte tlačítko Otevřít soubor.


O DMG souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .dmg a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Mac OS X Disk Image, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Zdravím vás! Jsem čtenářem vašeho vysvětlení o příponě souboru .dmg. Vaše stránky mi nesčetněkrát pomohly a při této příležitosti jsem se setkal se souborem obrazu disku. Nejlepší na nich je, že je vyvinula společnost Apple. Obecně se s jejich strukturou lépe pracuje. Je to jediný formát, který používají programy stahované v systémech macOS? Ověřovací aspekt, který pomáhá zabezpečit obsah, má na vývojáře obrovský vliv. Chápu, proč ho používají, ale jaké jsou rozdíly mezi ostatními soubory, které jste zmínil a které jsou distribuovány uživatelům Maců? Seznam, který je uveden na konci příspěvku, mi také hodně pomohl. Znáte nějaká velká jména, která některý z nich používají? Díky, kamaráde.