Domů : Přípony souborů : Format .xlsx

.xlsx soubor

Typ souboru :Microsoft Excel Open XML Spreadsheet

Vývojář Microsoft
Kategorie Soubory tabulkového procesoru
Formát Zip

Co je to soubor XLSX?

Soubor XLSX je tabulka aplikace Excel vytvořená aplikací Microsoft Excel nebo jiným tabulkovým procesorem, například OpenOffice Calc nebo Apple Numbers. Ukládá data do pracovních listů, které obsahují buňky uspořádané v mřížce řádků a sloupců, a může také obsahovat grafy, matematické funkce, styly a formátování. Soubory XLSX se běžně používají pro ukládání finančních dat a vytváření jednoduchých nebo složitých matematických modelů.

Více informací

Soubor XLSX otevřený v aplikaci Microsoft Excel 2016

Soubory XLSX jsou vytvořeny pomocí standardu Open XML, který byl zaveden v aplikaci Microsoft Office 2007. Jsou uloženy jako komprimovaný archiv ZIP, který obsahuje soubor jednotlivých souborů. Archiv obsahuje soubor [Content_Types] .xml, který popisuje tabulku, a soubor XML pro každý list v rámci tabulky.

Každá buňka v tabulce XLSX může být formátována individuálně. Například buňky mohou mít číslo, text, měnu nebo jiný formát, stejně jako barvu, styl ohraničení, vlastní písmo a velikost. Buňky mohou odkazovat jiné buňky, aby mohly vypočítat výslednou hodnotu.

Poznámka: Soubory XLSX lze otevřít v aplikaci Excel 2007 nebo novější. Jsou také zpětně kompatibilní se staršími verzemi aplikace Excel prostřednictvím podpory komponent Open XML.

Společné XLSX názvy souborů

Workbook1.xlsx - Výchozí název souboru Microsoft Excel poskytuje novým sešitům začínajícím programem Excel 2007.

Programy, které otevírají XLSX soubory
Windows
Kingsoft WPS Office
Google Drive
Nuance OmniPage
LibreOffice
ACD Systems Canvas
FileMaker Pro
Microsoft Works
Ability Office
Golden Software Voxler
Gnumeric
Microsoft Excel
Adobe InDesign
Microsoft Access
Corel Quattro Pro
Wolfram Research Mathematica
Linux
Google Drive
LibreOffice
Gnumeric
Wolfram Research Mathematica
OxygenOffice Professional
Calligra Suite
Android
Kingsoft WPS Office for Android
Google Drive for Android
SoftMaker Office PlanMaker Mobile
MobiSystems OfficeSuite Pro
Microsoft Excel for Android
Infraware Polaris Office for Android
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
Google Drive
LibreOffice
Planamesa NeoOffice
FileMaker Pro
Microsoft Excel for Mac
Adobe InDesign
Wolfram Research Mathematica
Nuance OmniPage Pro X
CS Odessa ConceptDraw MINDMAP
Apple Numbers
Calligra Suite
iOS
Google Drive for iOS
Microsoft Excel for iOS
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for iOS
Good.iWare GoodReader for iOS
WEB
Intuit QuickBooks Canada

LibreOffice (Windows / Mac / Linux)

Pokud ve svém počítači nemáte nainstalovanou žádnou verzi Microsoft Office a nevíte, jak otevřít XLSX soubory, zkuste nainstalovat LibreOffice. Jedná se o bezplatnou a volně dostupnou sadu, která je kompatibilní se systémy Windows, macOS a Linux. Je kompatibilní se všemi hlavními formáty souborů Microsoft Office, včetně formátů aplikace Excel, i když u složitějších dokumentů se mohou objevit problémy s formátováním.

Chcete-li si do počítače stáhnout LibreOffice, přejděte na jeho oficiální web a klikněte na tlačítko Stáhnout verzi xx.

Pokud používáte počítač se systémem Windows, tak po dokončení stahování otevřete instalační balíček LibreOffice (např. LibreOffice_xx_Win_x86.msi) a dvakrát za sebou klikněte na tlačítko Další a poté na tlačítka Instalovat, Ano a Dokončit, čímž dokončíte proces instalace programu.

Pokud používáte Mac, tak abyste otevřeli balíček dmg, který sadu obsahuje, musíte nejprve ikonu LibreOffice přetáhnout do složky Aplikace v macOS. Poté musíte otevřít LibreOffice kliknutím pravým tlačítkem myši na jeho ikonu a výběrem možnosti Otevřít z nabídky, která se zobrazí (je to nutné pouze při prvním spuštění, aby se obešla omezení macOS u aplikací od vývojářů necertifikovaných společností Apple) a musíte zavřít program stisknutím klávesy cmd + q na klávesnici Mac.

Otevřete soubory XLSX online

Potřebujete otevřít a / nebo upravit soubor ve formátu XLSX na počítači bez Office? Existují online služby, které vám umožňují otevírat, upravovat a vytvářet tabulky přímo z vašeho prohlížeče.

Excel Online

Společnost Microsoft zpřístupnila online aplikace, které jsou obsažené v balíčku Office. Tyto aplikace lze používat zcela zdarma, bez nutnosti instalace programů do vašeho počítače. Stačí se přihlásit pomocí svého Microsoft účtu a máte hotovo.

Přihlaste se ke svému Microsoft účtu kliknutím na příslušné tlačítko a kliknutím na možnost Nahrát sešit, které se nachází v pravém horním rohu. Následně vyberte XLSX soubor, který chcete ve vašem prohlížeči zobrazit nebo upravit.

Po dokončení nahrávání klikněte v prohlížeči na tlačítko Upravit. Nyní budete moci prohlížet a / nebo upravovat vybraný XLSX soubor s využitím mnoha funkcí, které jsou obsažené v aplikaci Excel, a navíc s možností stažení dokumentu v offline formě (nebo jej můžete nechat uložený online na vašem OneDrive). Chcete-li dokument stáhnout offline, stačí kliknout na tlačítko Soubor, které se nachází v levém horním rohu a v nabídce, která se otevře, zvolit možnost Stáhnout jako a Stáhnout kopii.


O XLSX souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .xlsx a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Microsoft Excel Open XML Spreadsheet, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj, příteli. Vaše vysvětlení přípony souboru .xlsx mi velmi pomohlo. Jsem zvyklý na program Listy na Disku Google. Možnost pracovat současně s ostatními uživateli je velkou výhodou. Slyšel jsem však, že program Microsoft Excel nabízí další zkratky a vzorce, které mi mohou pomoci. Jsem velmi zvídavý člověk, a tak jsem se chtěl dozvědět více o vlastnostech jeho formátu. Je super, že soubory XLSX používají také programy Calc a Apple Numbers. Hádal bych, že si Apple vytvořil vlastní příponu. Jednou z dalších věcí, která se mi líbila, je to, jak se vyvíjejí. Po nahrazení souborů XLS to vypadá, že formát Open XML přinesl mnohem více výhod. Moc děkuji za informace!