Domů : Přípony souborů : Format .psd

.psd soubor

Typ souboru :Adobe Photoshop Document

Vývojář Adobe Systems
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor PSD?

Soubor PSD je soubor obrázku vytvořený Adobe Photoshopem, profesionálním programem pro úpravy obrázků, který se často používá pro zdokonalení digitálních fotografií a tvorbu webové grafiky. Je to nativní formát používaný pro ukládání souborů ve Photoshopu. Soubory PSD mohou obsahovat obrazové vrstvy, vrstvy úprav, masky vrstev, anotace, informace o souborech, klíčová slova a další prvky specifické pro aplikaci Photoshop. Jsou běžně vytvářeny a sdíleny mezi grafickými profesionály.

Více informací

Soubor PSD otevřený v aplikaci Adobe Photoshop CC 2019

Vrstvy PSD a další prvky, například obrázky, tvary, text a další účinky. Formát PSD podporuje režimy RGB, CMYK, stupně šedi, černobílé, duplexní, indexované barvy, barvy Lab a vícekanálové barevné režimy. Barevný režim lze změnit v podnabídce Obraz → Režim. Pokud jste připraveni publikovat obrázek, můžete jej exportovat do standardních formátů obrázků, jako je .JPEG , .GIF a .PNG .

Zatímco soubory PSD jsou uloženy v proprietárním formátu, mohou být otevřeny přímo s Apple Preview, který je součástí OS X. Mohou být také otevřeny mediálními programy, které jsou součástí Windows, pokud je nainstalován správný kodek, například kodek Ardfry PSD. Příklady zahrnují Průzkumník Windows, Prohlížeč fotografií Windows a Centrum Windows Media.

Formát souboru Photoshop je rozdělen do pěti hlavních částí:

Programy, které otevírají PSD soubory
Windows
CELSYS Clip Studio Paint Pro
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
GIMP
Google Drive
Newera Graphics Converter Pro
XnViewMP
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
IrfanView
CADSoftTools ABViewer
CorelDRAW
QuarkXPress
Linux
GIMP
Google Drive
XnViewMP
Chaos Group Pdplayer
Natron
Irrlicht
Macintosh
CELSYS Clip Studio Paint Pro
Adobe Photoshop
Adobe Dreamweaver
GIMP
Google Drive
XnViewMP
Adobe Illustrator
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
QuarkXPress
Roxio Toast
Apple Preview
Adobe Flash
Dassault Systemes SolidWorks
Adobe Photoshop Elements 2019
Corel Painter
iOS
Pixelmator for iOS
WEB
Photopea
Autodesk Pixlr

IrfanView (Windows)

Pokud máte počítač se systémem Windows, ale nemáte ve svém počítači nainstalovaný Photoshop nebo GIMP nebo vás tyto programy vůbec nezajímají, existuje další vynikající řešení pro otevření PSD souborů a to využití aplikace IrfanView. Jedná se o bezplatný program, který vám umožní snadno prohlížet fotografie a obrázky uložené v různých formátech extrémně jednoduchým a rychlým způsobem.

Chcete-li PSD soubory otevřít pomocí IrfanView, první věcí, kterou musíte udělat, je přejít na web IrfanView a stáhnout si software z webu. Poté stiskněte tlačítko IrfanView, které je umístěno na boku stránky a vyberte 32 bit nebo 64 bit verzi v závislosti systému Windows, který máte nainstalovaný ve vašem počítači. Poté stiskněte tlačítko Stáhnout nyní a počkejte na spuštění a dokončení stahování softwaru.

Po dokončení stahování otevřete soubor iviewxxx_setup-exe, který byl stažen do vašeho počítače, a spusťte instalaci softwaru tak, že nejprve čtyřikrát za sebou kliknete na Ano a poté na tlačítko Další a nakonec stisknutím tlačítka Hotovo dokončíte proces.

Nyní chvilku počkejte, než se okno programu zobrazí na ploše, poté stiskněte tlačítko Soubor, které se nachází v levé horní části domovského okna, vyberte položku Otevřít ... a z nabídky, která se vám zobrazí, vyberte soubor ve formátu PSD, který chcete otevřít. Poté stiskněte tlačítko Otevřít.

Postup otevírání souborů PSD pomocí IrfanView by měl být dokončen a v okně programu byste měli mít možnost zobrazit veškeré informace.

Pamatujte, že v případě potřeby můžete pomocí tlačítek a příkazů umístěných v horní části okna vylepšit zobrazení souboru nebo provést nejrůznější změny. Pomocí tlačítek v horní části okna IrfanView můžete zobrazit soubor jako prezentaci, uložit soubor, vytisknout dokument, kopírovat a vložit nebo přiblížit a oddálit soubor. Stisknutím nabídky Úpravy a výběrem možnosti Zobrazit dialogové okno Malování můžete zobrazit panel nástrojů, do kterého lze vložit text, obrázky, barvu a další. Chcete-li uložit provedené změny v souboru, klikněte na nabídku Soubor a více, vyberte položku Uložit (původní složka).


O PSD souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .psd a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Adobe Photoshop Document, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den. Doufám, že se ti daří opravdu dobře. Děkuji za popis přípony souboru .psd. Pracoval jsem s online programem na úpravu obrázků. Po nějaké době jsem se rozhodl konečně vyzkoušet Photoshop. Nejdřív vám řeknu, že je to úplně nový svět haha. Chtěl jsem najít více informací o používaném formátu souboru. Viděl jsem všechny možnosti exportu, které obsahuje, ale dozvědět se, co jsou soubory PSD, je neuvěřitelné. Myslel bych si, že zabírají hodně místa, protože obsahují vrstvy, masky nebo jiná nastavení. Naštěstí tomu tak není. Další skvělou vlastností je, jak podporují RGB a další možnosti barev. Pro designéry nebo fotografy to opravdu mění pravidla hry. Jen tak dál!