Software : Irrlicht : Irrlicht

Irrlicht

Verze
1
Platformas
Licence Open Source
Kategorie Graphics

Software Review

Hlavní funkce

  • Podpora pro širokou škálu formátů sítí a textur
  • 3D vykreslování Direct3D a OpenGL
  • Knihovna rozšiřitelných materiálů
  • Rozsáhlé množství speciálních efektů
  • Vysoce kvalitní funkce vykreslování materiálu a efektů

Irrlicht je relativní 3D engine s otevřeným zdrojovým kódem. Je k dispozici pro Windows, OS X a Linux, jako wellXbox, iPhone a Raspberry Pi prostřednictvím otevřených portů. Je napsán v jazyce C ++ a je k dispozici také pro jazyky .NET.

Irrlicht podporuje různé formáty včetně formátů sítí Maya, 3DStudio a COLLADA a formátů PNG, BMP a JPEG. Irrlicht poskytuje velké množství funkcí, které soupeří s komerčními 3D motory, včetně 3D renderování Direct3D a OpenGL. Motor je dodáván s rozšiřitelnou knihovnou materiálů s podporou pixelů, geometrie a vertex shaderů a systémem animace znaků s morph a animací skeletálního cíle.

Irrlicht poskytuje rozsáhlé množství speciálních efektů, které zahrnují dynamická světla, mapování nárazů, stínování vzorníku, mlhu a efekty částic. Motor také obsahuje aktivní komunitu uživatelů, kteří sdílejí články nápovědy, úryvky kódu a další položky diskusí.

Irrlicht používá celá řada vývojářů, kteří vytvořili projekty jako H-Craft Championship, Bolzplatz 2006 a Minetest. Poskytuje podporu pro mnoho formátů sítí a textur a také velké množství funkcí pro vytváření 3D scén. Irrlicht je výkonný 3D stroj, který nemusí plně soupeřit s komerčními motory, jako je Unity, ale je skvělou volbou pro uživatele, kteří hledají řešení zdarma.

Aktualizováno: 28. května 2015

▶ Primární přípona souboru

.irr – Irrlicht 3D Scene

▶ Použity další přípony souborů Irrlicht 1

Podporované typy souborů
.3DS 3D Studio Scene
.PSD Adobe Photoshop Document
.MD2 Quake 2 Player Model
.PCX Paintbrush Bitmap Image File
.DAE Digital Asset Exchange File
.B3D Blitz3D Entity Model File
.BMP Bitmap Image File
.IRRMESH Irrlicht Static Mesh File
.BSP Quake Engine Game Map File
Další související formáty souborů