Domů : Přípony souborů : Format .pcx

.pcx soubor

Typ souboru :Paintbrush Bitmap Image File

Vývojář ZSoft
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor PCX?

Formát rastrového obrazu vyvinutý společností ZSoft; se stal jedním z původních bitmapových obrazových formátů pro platformu DOS / Windows; podporuje 24bitové barevné obrazy, 8bitové obrázky ve stupních šedi a indexované barevné obrázky a černobílé obrazy s 1 bitovou bitovou kopií; komprimován pomocí kódování RLE.

Více informací

Formát souboru PCX byl většinou nahrazen novějšími formáty obrázků, ale je stále používán některými faxovými a skenovacími aplikacemi. Vícestranové faxové dokumenty PCX používají příponu .DCX .

Programy, které otevírají PCX soubory
Windows
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
GIMP
Nuance OmniPage
Newera Graphics Converter Pro
XnViewMP
Nero
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
ACD Systems ACDSee
IrfanView
IMSI DesignCAD
CADSoftTools ABViewer
Microsoft Visual Studio
Linux
Adobe Acrobat
GIMP
XnViewMP
Irrlicht
Macintosh
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
GIMP
XnViewMP
Planamesa NeoOffice
Adobe Illustrator
Adobe Photoshop Elements 2019
Corel Painter
Adobe InDesign
Nuance OmniPage Pro X
Irrlicht

O PCX souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .pcx a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Paintbrush Bitmap Image File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Skvělý článek o souborech .pcx. Velmi oceňuji vysvětlení tohoto formátu souborů! Minulý týden mi spolupracovník poslal starou naskenovanou zprávu s touto příponou a já jsem byl překvapen, že ji při otevření rozpoznal Photoshop místo mého editoru obrázků. Jak jsem pochopil z vašeho článku, tento formát souborů je poněkud zastaralý. Přesto by mě zajímalo, proč některé skenery stále exportují své skeny v této příponě. Z toho, co jsem se dočetl ve vašem článku, se zdá, že to byl skvělý způsob podpory barevných a černobílých obrázků. Jsem si jistý, že v době svého vzniku měl dobré opodstatnění. Přesto jsem rád, že je mnoho aplikací stále umí otevřít! Moc vám děkuji za podporu.