Software : Florian Rival : GDevelop

GDevelop

Verze
3
Platformas
Licence Open Source
Kategorie Programming

Software Review

Hlavní funkce

  • Sestavte hry pomocí scén, objektů a událostí
  • Definujte logiku hry s událostmi
  • Vizuálně upravovat úrovně
  • Přidat různé objekty
  • Začněte s užitečnou dokumentací

GDevelop je multiplatformová open source aplikace, která se používá k vytváření 2D her bez znalosti programování. Můžete vytvářet hry pro různé platformy, jako jsou Windows, OS X, Android, iOS a web. Program byl původně pojmenován Game Develop tvůrcem Florian Rival, ale pak změněn na GDevelop.

GDevelop umožňuje vytvářet hry pomocí scén, objektů a událostí. Editor scén programu umožňuje vizuálně upravovat vaše úrovně a podporuje více vrstev pro vytvoření efektů paralaxy. Potom můžete přidat různé objekty, například skřítky s více animacemi, textovými objekty, vlastními tvary, dynamickými světly a stíny, a 3D rámečky a aplikovat na ně chování. GDevelop také poskytuje události, které určují logiku vaší hry definováním podmínek a akcí pro sekvence.

Jak si stavíte hru, můžete si prohlédnout svůj pokrok a zažít hratelnost. Po dokončení procesu vytváření můžete exportovat jako webovou, mobilní nebo nativní hru operačního systému. GDevelop také poskytuje dostatek zdrojů, které vám pomohou začít a aklimatizovat se na jeho prostředí.

GDevelop je bezplatný nástroj určený pro všechny typy uživatelů k vytváření her pro zábavu nebo k prodeji bez znalosti programování. Aplikace však není určena pro pokročilé programátory a neměla by být zaměňována s více profesionálními aplikacemi pro vývoj her. Pokud hledáte nástroj pro tvorbu her jako Stencyl nebo Construct 2, GDevelop je skvělá volba.

Aktualizováno: 25. dubna 2016

▶ Primární přípona souboru

.gdg – GDevelop Project File

▶ Použity další přípony souborů GDevelop 3

Podporované typy souborů
.GIF Graphical Interchange Format File
.JSON JavaScript Object Notation File
.GDG.AUTOSAVE GDevelop Project Autosave File
.PNG Portable Network Graphic
.XGDW GDevelop Extension File
Další související formáty souborů