Domů : Přípony souborů : Format .dgn

.dgn soubor

Typ souboru :MicroStation Design File

Vývojář Bentley Systems
Kategorie Soubory CAD
Formát N/A

Co je to soubor DGN?

Soubor DGN je 2D / 3D výkres vytvořený různými konstrukčními CAD programy, jako je MicroStation a Intergraph Interactive Graphics Design System. Může být uložen v jednom ze dvou formátů, buď ve standardním formátu Intergraph (ISFF) nebo v novějším standardu V8 DGN. Soubory DGN se obvykle používají k ukládání návrhů pro stavební projekty na dálnicích, mostech a budovách.

Více informací

Soubory DGN mohou být otevřeny v Bentley Systems MicroStation a nebo volně dostupným programem Bentley View. Formát DGN je také podporován několika dalšími programy třetích stran, například Autodesk AutoCAD a IMSI TurboCAD. Soubory DGN mohou být převedeny do více univerzálního formátu .DWG pomocí aplikace AutoCAD LDT.

POZNÁMKA: Rozšíření DGN je zkratka pro „design“.

Programy, které otevírají DGN soubory
Windows
ESRI ArcGIS for Desktop
Autodesk AutoCAD
IMSI TurboCAD Pro
CorelCAD
Bentley Systems MicroStation
Oracle AutoVue
Bentley Systems Bentley View
AutoDWG DGN to DWG Converter
Macintosh
Autodesk AutoCAD
IMSI TurboCAD for Mac
CorelCAD

O DGN souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .dgn a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru MicroStation Design File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Ahoj! Nedávno jsem obdržel soubor .dgn od jiné návrhářské firmy a byl jsem zmaten, protože jsem tuto příponu nikdy předtím neviděl. Vygooglovat si o ní a najít váš článek byl ten nejlepší nápad. Oceňuji vysvětlení souborů .dgn a jejich hlavní využití. Je neuvěřitelné, že tento formát byl vytvořen pro ukládání návrhů stavebních projektů. Přesto jsem si jistý, že se dnes používají běžnější alternativy, jako jsou soubory .dwg. Je skvělé, že tyto soubory lze otevřít běžným softwarem CAD a umožňují jejich převod do tradičních formátů. Zkusil jsem otevřít přijatý soubor .dgn pomocí aplikace Autodesk AutoCAD. Návrh se úspěšně otevřel, ale nevím, zda byl zobrazen tak, jak bylo zamýšleno. Každopádně děkuji za vysvětlení! O formátu a jeho použití si však promluvím s dalšími návrhy.