Domů : Přípony souborů : Format .tif

.tif soubor

Typ souboru 1:Tagged Image File

Vývojář N/A
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

Co je to soubor TIF?

Soubor TIF je soubor obrázku uložený ve vysoce kvalitním grafickém formátu. Často se používá pro ukládání obrázků s mnoha barvami, typicky digitálními fotografiemi, a zahrnuje podporu pro vrstvy a více stránek.

Více informací

Soubory TIFF lze uložit v nekomprimovaném (bezeztrátovém) formátu nebo mohou obsahovat kompresi .JPEG (lossy). Mohou také používat bezeztrátovou kompresi LZW, která snižuje velikost souboru TIFF, ale nesnižuje kvalitu obrazu. TIF je zkratka pro TIFF.

Zobrazení definice TIFF.

Programy, které otevírají TIF soubory
Windows
CELSYS Clip Studio Paint Pro
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
Roxio Creator
GIMP
Google Drive
Nuance OmniPage
Newera Graphics Converter Pro
XnViewMP
CyberLink PowerDirector
CyberLink PowerProducer
Nero
Adobe Illustrator
Corel PaintShop Pro
ACD Systems Canvas
Linux
Adobe Acrobat
GIMP
Google Drive
XnViewMP
Blender
ImageMagick
vhf interservice Cenon
Android
Google Drive for Android
Macintosh
CELSYS Clip Studio Paint Pro
IMSI TurboCAD for Mac
Adobe Acrobat
Adobe Photoshop
GIMP
Google Drive
XnViewMP
Adobe Illustrator
Blender
JRiver Media Center
QuarkXPress
Roxio Toast
ImageMagick
Apple Preview
Adobe Flash
iOS
Google Drive for iOS
Pixelmator for iOS

Typ souboru 2:GeoTIFF Image

Vývojář Adobe Systems
Kategorie Rastrové obrazové soubory
Formát Binary

.TIF druhá možnost

Soubor geoprostorového obrazu kompatibilního s TIFF vytvořený ve formátu GeoTIFF; obsahuje geografická nebo kartografická data vložená jako tagy do souboru; umožňuje uživatelům vložit data GIS do souboru, aniž by se odchýlila od formátu TIFF (Tagged Image File Format).

Více informací

Jelikož soubory GeoTIFF obsahují souřadnice, aplikace GIS mohou mapovat specifické oblasti rastrového obrazu na souřadnice zeměpisné šířky a délky.

POZNÁMKA: Formát GeoTIFF používá rozšiřitelné funkce specifikace TIFF k přidání označili na obrázku metadata.

Programy, které otevírají TIF soubory
Windows
ESRI ArcGIS for Desktop
GDAL
ERDAS IMAGINE
Geosoft Oasis montaj
The MathWorks MATLAB
Linux
GDAL
The MathWorks MATLAB
Macintosh
GDAL
The MathWorks MATLAB

Otevřete soubory TIF v systému Windows

Foto a prohlížeč fotografií

Pokud používáte počítač s Windows 10, můžete otevřít soubory TIF, aniž byste se museli uchýlit k použití softwaru třetích stran. Ve skutečnosti stačí použít Photos. Jedná se o aplikaci, která je obsažená „jako standard“ v nejnovějším operačním systému Microsoft, díky níž můžete prohlížet, upravovat, opravovat a spravovat své sbírky fotografií.

Chcete-li ji použít, otevřete z nabídky Start aplikaci Fotografie a vyberte obrázek TIF, který chcete v části Sbírka nebo v části Album (po výběru jejího fotoalba) nebo v části Složka (po výběru její složky) zobrazit. Poté můžete konečně zobrazit dotyčný obrázek jako miniaturu nebo kliknutím na něj zvětšeným způsobem.

Jakmile uvidíte zvětšený obrázek, můžete jej také vytisknout, provést změny, opravy nebo pomocí tlačítek v horní části obrazovky zobrazit informace o souboru atd.

Vezměte prosím na vědomí, že i když je aplikace Photos nastavena jako výchozí prohlížeč obrázků v systému Windows 10, poklepáním přímo na ikonu souboru TIF, který chcete zobrazit, se otevře v programu Prohlížeč fotografií. Totéž se děje v předchozích verzích systému Windows. Je to o něco méně funkční ve srovnání s aplikací Photos, ale stále to splní svůj účel.

Otevřete soubory TIF v systému Mac

Fotografie a náhled

I v systému macOS existuje „standardní“ aplikace, kterou můžete prohlížet a spravovat své obrázky, aniž byste museli do počítače stahovat nový software, a která zároveň umožňuje otevírat soubory ve formátu TIF. Fotky, je aplikace vyvinutá samotným Applem pro své uživatele, která také nabízí praktické nástroje pro provádění různých úprav obrázků.

Chcete-li ji použít, otevřete nejprve aplikaci na počítači Mac kliknutím na její ikonu (ta s vícebarevným květem na bílém pozadí) na liště Dock. Jakmile se na ploše zobrazí hlavní okno aplikace Fotky, importujte obrázky TIF, které chcete zobrazit. To uděláte tak, že přejdete do nabídky Soubor (vlevo nahoře) a vyberete možnost Importovat. Později se také můžete rozhodnout uspořádat obrázky do alb kliknutím na příslušnou položku.

Po dokončení importu budou obrázky viditelné ve středu obrazovky jako miniatury. Chcete-li změnit pořadí, ve kterém jsou vám nabízeny, vyberte požadovanou možnost (podle pořadí importu, podle momentů, podle sbírek nebo podle roků) kliknutím na položky v levém postranním panelu.

Chcete-li je zobrazit zvětšeným způsobem, jednoduše na ně klikněte. Prostřednictvím obrazovky, která se poté otevře, můžete obrázku upravit například barvu, sytost atd. Kliknutím na tlačítko Upravit, které se nachází vpravo nahoře a poté pomocí nástrojů a příkazů v horní části.

Přestože aplikace Fotky je výchozí aplikací pro správu obrázků v MacOS, poklepáním na soubor TIF (nebo jiné typy obrázků) se otevře náhled, v MacOS předinstalovaný prohlížeč fotografií a PDF. Ten vám umožňuje plynulé prohlížení souborů TIF a rychlé změny obrazu pomocí tlačítek v horní části okna.


O TIF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .tif a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru GeoTIFF Image, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Znám formát souborů .tiff, ale o .tif jsem nikdy neslyšel. Přitom, jak je popsáno v článku, se v ničem neliší, protože oba umožňují ukládat obrázky v bezztrátové kvalitě. Jaký software se používá k vytvoření tohoto typu souboru místo běžnějšího .tiff? Rozhodl jsem se odstranit extra f formátu .tiff a otevřít jej ve Photoshopu, abych zjistil, zda jsou si rovny. Byl jsem příjemně překvapen, že si program poradí i s tímto typem souboru! Také děkuji za doporučení všech typů prohlížečů obrázků, které jsou k dispozici pro vizualizaci tohoto formátu. Nevěděl jsem, že alternativou pro něj je také Google Drive. S pozdravem