Domů : Přípony souborů : .iso Soubor

.iso Přípona souboru

Typ souboru1Disc Image File

Vývojář N/A
Kategorie Soubory diskových obrazů
Formát Binary

Co je to ISO soubor?

Soubor ISO je běžný formát obrazu disku CD nebo DVD založený na normě ISO-9660. Obsahuje přesný duplikát dat z původního disku, který obsahuje data uložená na disku, stejně jako informace o souborovém systému, například adresářové struktury, atributy souborů a spouštěcí kód. ISO soubory jsou často používány pro vytváření kopií CD a DVD.

Více informací

Soubory ISO jsou užitečné pro kopírování nebo zálohování disků CD a DVD, protože kopírují každý bit dat přesně z disku. To je jiné než kopírování všech souborů z disku, protože informace o záhlaví disku jsou ztraceny v procesu kopírování. Soubor ISO lze použít k obnovení disku přesně na původní verzi.

Systém Windows 7 obsahuje nástroj s názvem Windows Disc Image Burner, který umožňuje vypálit obrazy ISO na disky CD a DVD. Nástroj je umístěn v adresáři WindowsSystem32 a má název isoburn.exe.

POZNÁMKA: Některé soubory ISO mohou být načteny systémem Sony PSP pomocí nástroje Fast Loader.

Programy, které otevírají ISO soubory
Windows
Roxio Creator
Nero
VideoLAN VLC media player
7-Zip
Corel WinZip
ESTsoft ALZip
RARLAB WinRAR
MagicISO
EZB Systems UltraISO
ConeXware PowerArchiver
NeoSmart Technologies EasyBCD
PowerISO
Smart Projects IsoBuster
DT Soft Daemon Tools
Lightning UK ImgBurn
Linux
VideoLAN VLC media player
PeaZip
Brasero
B1 Free Archiver
K3b
ISO Master
Canonical Furius ISO Mount
dd
Android
RARLAB RAR for Android
Macintosh
VideoLAN VLC media player
Roxio Toast
Apple Disk Utility
DT Soft Daemon Tools
Zipeg
Parallels Desktop for Mac
Macgo Mac Media Player
VMware Fusion
B1 Free Archiver
iOS
VideoLAN VLC for iOS

Typ souboru2Arbortext IsoDraw Document

Vývojář PTC
Kategorie Soubory CAD
Formát N/A

.ISO číslo volby 2

CAD výkres vytvořený Arbortext IsoDraw, program pro tvorbu 2D technických ilustrací; často se používá pro ukládání výkresů pro katalogy dílů, servisní příručky a návod k montáži; lze použít pro zploštění importovaných 3D výkresů do 2D formátu pro tisk a publikování.

Více informací

Ilustrace Arbortext IsoDraw lze také uložit do komprimovaného formátu .ISOZ , aby se zmenšila velikost dokumentu pro sdílení prostřednictvím e-mailu.

Programy, které otevírají ISO soubory

Typ souboru3PlayStation 2 ROM File

Vývojář N/A
Kategorie Soubory diskových obrazů
Formát Binary

.ISO číslo volby 3

ROM soubor, který obsahuje úplnou kopii dat z hry PlayStation 2; často se používá pro vytváření záložních kopií her PS2; lze otevřít pomocí emulátoru PlayStation 2 (PS2), například PCSX2.

Více informací

Chcete-li otevřít soubor ISO s programem PCSX2, můžete soubor jednoduše přetáhnout do aplikace bez instalace obrazu disku. Můžete také vybrat CDVD → Iso Selector → Procházet, přejděte do souboru a klepněte na Otevřít. Chcete-li použít PCSX2, musíte "vypsat" soubory BIOS (Basic Input Output System) z konzoly PS2. Je nezákonné používat data systému BIOS z jiných konzolí PS2.

Poznámka: Vzhledem k jejich velké velikosti souborů mohou být soubory souborů PS2 ISO komprimovány. Komprimované soubory ISO mohou mít jinou příponu souboru, například .7Z , která označuje typ komprese použité ke snížení velikosti souboru.

Programy, které otevírají ISO soubory
Windows
PCSX2
Linux
PCSX2

Typ souboru4Wii Game ROM File

Vývojář N/A
Kategorie Soubory diskových obrazů
Formát Binary

.ISO číslo volby 4

Soubor ISO je soubor ROM, který obsahuje úplnou kopii dat extrahovaných z hry Nintendo Wii. To může být používáno Nintendo Wii emulátor, takový jako Dolphin emulátor, hrát hru. Soubory ISO lze také použít k uložení záložní kopie hry.

Více informací

Protože soubory ISO obvykle ukládají přesnou, nekomprimovanou kopii hry 1: 1 hry Wii, jsou často velmi velké. Mnoho souborů ISO je komprimováno a může mít jinou příponu souboru, například .ZIP nebo .7Z , což označuje typ komprese použité ke snížení velikosti souboru. K extrahování souboru ISO z archivu můžete použít nástroj pro dekompresi, například 7-Zip, Corel WinZip nebo Apple Archive Utility.

POZNÁMKA: Stahování souborů ISO obsahujících hry Wii je nezákonné. Hry Wii byste měli ukládat pouze z disků, které vlastníte soubory ISO.

Programy, které otevírají ISO soubory

O ISO soubory

Naším cílem je pomoci vám pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .iso a jak ji otevřít.

Typ souboru Wii Game ROM File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu FileExt. Usilujeme o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali a testovali.

Nedávné Komentáře