Domů : Přípony souborů : Format .zip

.zip soubor

Typ souboru 1:Zipped File

Vývojář Phil Katz
Kategorie Komprimované soubory
Formát Zip

Co je to soubor ZIP?

Soubor ZIP je archiv, který obsahuje jeden nebo více souborů komprimovaných nebo „zipovaných“ pomocí komprese Zip. Ukládá soubory odděleně od sebe, což umožňuje komprimovat soubory různými metodami a extrahovat bez komprese nebo dekomprese celého archivu.

Více informací

Formát Zip byl vytvořen v roce 1989 Phil Katz a byl použit v nástroji PKZIP vyvinutém společností PKWARE, Inc. Formát vzrostl v popularitě a je nyní podporován většinou programů komprese / dekomprese souborů.

Uživatelé systému Windows mohou vytvářet archivy ZIP klepnutím pravým tlačítkem myši na soubor a výběrem možnosti Odeslat do složky Komprimované (zip). Uživatelé systému Mac OS X mohou vytvářet archivy ZIP kliknutím pravým tlačítkem myši na soubor a výběrem možnosti „Komprimovat [název souboru]“.

Společné ZIP názvy souborů

Nové komprimované (zip) Folder.zip - Název Microsoft Windows dává nové soubory ZIP vytvořené v kontextovém menu (klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte Nový → Komprimovaný (zip) složka).

Programy, které otevírají ZIP soubory
Windows
Google Drive
7-Zip
ACD Systems ACDSee
Corel WinZip
ESTsoft ALZip
RARLAB WinRAR
Akeeba eXtract Wizard
Blue Marble Geographics Global Mapper
ConeXware PowerArchiver
Image-Line FL Studio
Kega Fusion
DT Soft Daemon Tools
Zipeg
PeaZip
WinMount International WinMount
Linux
Google Drive
Akeeba eXtract Wizard
funzip
p7zip
Kega Fusion
PeaZip
Audio Overload
Calibre
Cool Reader
B1 Free Archiver
File Roller
Android
RARLAB RAR for Android
ES File Explorer File Manager for Android
Cool Reader
ZDevs ZArchiver
Macintosh
Google Drive
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
Apple Archive Utility
The Unarchiver
Akeeba eXtract Wizard
Corel WinZip Mac
Image-Line FL Studio
Kega Fusion
DT Soft Daemon Tools
Zipeg
Incredible Bee Archiver
Audio Overload
Calibre
Keka
Cool Reader

Typ souboru 2:MAME Game ROM

Vývojář The MAME Team
Kategorie Game Files
Formát Zip

.ZIP druhá možnost

Herní soubor používaný MAME arkádovými videoherními emulátory; může obsahovat celý obsah dat arkádové hry, nebo může být doplněn souborem .CHD arcade, který je nutný pro hraní hry; uloženy v komprimovaném formátu .ZIP .

Více informací

MAME ROM je někdy obtížné správně načíst kvůli rozdílům ve formátu souboru a emulačním softwaru. Proto jsou některé emulátory distribuovány s nástrojem, který ověřuje, zda lze ROM načíst nebo ne.

Programy, které otevírají ZIP soubory
Windows
MAME
ExtraMAME
Linux
MAME
Macintosh
MacMAME
MAME OS X

Jak zdarma otevírat ZIP soubory na smartphonech a tabletech

Stává se vám, že dostanete email se ZIP soubory a hledáte způsob, jak je na vašich telefonech nebo tabletech otevřít? Existuje několik aplikací, na které se můžete spolehnout (pokud vyloučíme ty, které jsou ve výchozím nastavení k dispozici pro Android a iOS, jako například iCloud Drive).

Správce souborů X-plore (Android)

X-plore File Manager je skvělý bezplatný správce souborů pro Android. Mezi mnoha funkcemi umožňuje například otevírat ZIP soubory a extrahovat jejich obsah do složky podle vašeho výběru. Podporuje archivy chráněné heslem, vícesvazkové archivy a také umožňuje přístup ke službám cloudového úložiště, jako je Dropbox nebo Google Drive.

Chcete-li do svého zařízení stáhnout Správce souborů X-plore, vyhledejte aplikaci v Obchodu Play, vyberte její ikonu z výsledků vyhledávání a stiskněte tlačítko Instalovat / Přijmout. Po dokončení stahování spusťte aplikaci, přejděte k ZIP souboru, který chcete extrahovat, a stiskněte ikonu tohoto souboru: obsah archivu se okamžitě zobrazí pod tímto souborem.

Číst dokumenty (iOS)

Documents by Readdle je bezplatný správce souborů pro iOS, který vám umožňuje spravovat a prohlížet soubory různých druhů, včetně ZIP souborů (i když jsou chráněny heslem). Podporuje také služby cloudového úložiště (např. Dropbox, Disk Google a iCloud Drive) a také zařízení místní sítě. Chcete-li jej stáhnout do svého iPhonu nebo iPadu, vyhledejte jej v App Store a nejprve ve výsledcích hledání stiskněte tlačítko Získat a poté tlačítko Instalovat.

Po dokončení instalace spusťte Readdle Documents a přejděte na ZIP archiv, který vás zajímá. Pokud je ZIP soubor, který chcete extrahovat, umístěn v místní složce zařízení, musíte vybrat kartu Dokumenty. Pokud se naopak jedná o síťovou cestu nebo online službu, přejděte do části Služby, stiskněte možnost Přidat účet a vyberte službu cloudového úložiště nebo požadovaný server FTP, SFTP, SMB nebo WebDAV.

Nakonec klikněte na ikonu ZIP souboru, kterou chcete extrahovat. Následně otevřete složku se stejným názvem jako má archiv. Uvnitř složky najdete všechna data, která byla z archivu extrahována.


O ZIP souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .zip a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru MAME Game ROM, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.