Software : LyXMac : LyxMac

LyxMac

Software Review

Hlavní funkce

  • Vytvářejte technické dokumenty, jako jsou akademické články a vědecké referenční seznamy
  • Importovat formáty LaTeX a CJK LyX
  • Vložení matematických vzorců, citací, poznámek LyX a matematických maker
  • Rychle se naučíte, jak program používat z hloubkových průvodců

LyX / Mac je plnohodnotná nativní implementace procesoru dokumentů LyX. To bylo původně vytvořeno pro Unix, ale pak nakonec ported k Windows a OS X.

LyX / Mac se může pochlubit flexibilitou a silou TeX / LaTeX a kombinuje to s jednoduchým GUI. Je primárně určen k vytvoření komplexních strukturovaných dokumentů, jako jsou akademické články, knihy, filmové skripty, divadelní hry a vědecké odkazy. Aplikace podporuje různé formáty dokumentů, včetně LaTeX, CJK LyX, Excel tabulku, tabulku OpenOffice a RTF.

Procesor dokumentů LyX / Mac s mnoha standardními možnostmi formátování, které byste očekávali od textového procesoru, ale také nabízí celou řadu pokročilých funkcí. Stuha umožňuje rychle vložit matematické vzorce, tabulky, citace, křížové odkazy, matematická makra, poznámky LyX, položky názvů a kód TeX. Program také přichází s podrobným návodem a pokyny, které vám pomohou pracovat.

LyX / Mac vytvořili vědci pro vědce. Ačkoli poskytuje mnoho základních funkcí pro zpracování textu, není to typický textový editor WYSIWYG jako Word nebo OpenOffice's Writer. Je zaměřena na uživatele, kteří potřebují program specializovaný na vypracování komplexních dokumentů, zejména těch, které se týkají vědeckých a matematických oborů. Pokud jste uživatelem operačního systému OS X, který hledá pro svůj technický obsah procesor dokumentů, zkuste LyX / Mac.

Aktualizováno: 8. února 2016

▶ Primární přípona souboru

.lyx – LyX Document

▶ Použity další přípony souborů LyxMac 2

Podporované typy souborů
.TEX LaTeX Source Document
.BST BibTeX Style Document
.DTX Documented LaTeX File
.CLS LaTeX Document Class File
.DVI Device Independent Format File
.INS LaTeX Installer Script
.FD LaTeX Font Definition File
.AUX LaTeX Auxiliary File
.STY LaTeX Style
.RTF Rich Text Format File
.LTX LaTeX Document
Další související formáty souborů
.ODS OpenDocument Spreadsheet
.XLS Excel Spreadsheet