Domů : Přípony souborů : Format .rtf

.rtf soubor

Typ souboru :Rich Text Format File

Vývojář Microsoft
Kategorie Textové soubory
Formát Text

Co je to soubor RTF?

Soubor RTF je běžný formát textového souboru, který podporuje "formátovaný text". Obsahuje několik typů formátování textu, jako je tučné písmo, kurzíva, různá písma a velikosti písma a nastavení vlastní karty. Soubory RTF také podporují objekty a obrazy, například soubory .JPG a .PNG , uložené v textovém souboru.

Více informací

Soubor RTF otevřený v aplikaci Microsoft WordPad

Formát RTF (Rich Text Format) byl zaveden společností Microsoft v roce 1987 a byl vyvinut až do roku 2008, kdy Microsoft přestal aktualizovat formát. V průběhu let došlo k mnoha revizím RTF, kdy většina textových procesorů podporuje některé verze formátu.

Jednou z hlavních výhod souborů RTF je interoperabilita mezi textovými procesory a operačními systémy. To znamená, že můžete soubor uložit ve WordPad ve Windows a otevřít jej v TextEdit v OS X s malou změnou formátování. Jakékoli změny ve formátování lze přičíst různým verzím specifikace RTF podporovaných různými programy a verzemi programu.

Společné RTF názvy souborů

Nový Rich Text Document.rtf - Výchozí název přiřazený novým RTF souborům vytvořeným v kontextovém menu Windows (klikněte pravým tlačítkem myši ve složce a vyberte Nový → Rich Text Document).

Programy, které otevírají RTF soubory
Windows
Kingsoft WPS Office
Adobe Acrobat
AbiSource AbiWord
Google Drive
Nuance OmniPage
Adobe Illustrator
ACD Systems Canvas
Microsoft WordPad
CorelDRAW
Microsoft Works
Ability Office
Microsoft Word
Adobe InDesign
Corel WordPerfect
Calibre
Linux
Adobe Acrobat
AbiSource AbiWord
Google Drive
Calibre
Wolfram Research Mathematica
Cool Reader
Les Hardy RTF Editor
Android
Seavus iMindQ
SoftMaker Office PlanMaker Mobile
MobiSystems OfficeSuite Pro
Cool Reader
Macintosh
Adobe Acrobat
Google Drive
Planamesa NeoOffice
Adobe Illustrator
Apple TextEdit
LyxMac
Microsoft Word for Mac
Microsoft PowerPoint for Mac
Adobe InDesign
Calibre
Wolfram Research Mathematica
Thomson Reuters EndNote
Nuance OmniPage Pro X
Apple Pages
Seavus iMindQ
iOS
Seavus iMindQ
MobiSystems OfficeSuite Pro

Programy pro otevření RTF souborů

Pages (macOS)

Pages je textový editor obsažený v sadě Apple iWork a stejně jako TextEdit je standardně nainstalován v systému macOS (alternativně jej můžete získat v Mac App Store). Umožňuje vám otevírat soubory ve formátu RTF, i když v některých případech se původní formátování dokumentů nezachová na 100%.

Chcete-li otevřít soubor RTF, klikněte pravým tlačítkem myši na příslušný soubor, v zobrazené nabídce vyberte příkaz Otevřít v a vyberte možnost Pages. Nejprve otevřete program, v horní nabídce klikněte na položku Soubor a v zobrazené nabídce vyberte možnost Otevřít, poté vyberte soubor, který chcete otevřít, a klikněte na tlačítko Otevřít.

Měli byste vědět, že s Pages můžete v dokumentu RTF provádět jakékoli požadované změny. Uložením souboru jej však exportujete do nového souboru s příponou .pages. Chcete-li uložit změny a uchovat dokument ve formátu RTF, klikněte v horním menu na položku Soubor a v zobrazené nabídce vyberte možnost Exportovat jako a zvolte formát RTF. Poté klikněte na tlačítka Další, Exportovat a Nahradit (pokud jej ukládáte do stejné složky jako původní soubor).

Otevřete soubory RTF online

Kromě programu, který je popsán v předchozím odstavci, můžete soubory RTF otevřít online, aniž byste se uchýlili k instalaci softwaru do vašeho počítače.

Google Disk

Google disk je známá služba cloudového úložiště od společnosti Google, kde můžete ukládat dokumenty online. Umožňuje také prohlížet, vytvářet a upravovat textové dokumenty, tabulky a prezentace online, s možností sdílet je s ostatními uživateli. Služba je zdarma.

Chcete-li otevřít soubor RTF na Google Disku, přejděte na hlavní stránku služby a kliknutím na tlačítko Přejít na Disk Google. Pokud jste již přihlášeni ke svému Google účtu, získáte automaticky přístup k dokumentům. Jinak na nově otevřené stránce vyberte svůj Google účet, zadejte heslo a klikněte na tlačítko Další.

Nyní klikněte vlevo nahoře na tlačítko Nové, v zobrazené nabídce vyberte možnost Nahrát soubor, vyberte soubor RTF, který chcete nahrát a otevřít pomocí Google Disku, počkejte na načtení a poklepáním na jeho název jej zobrazte . Chcete-li také provést změny, kliknutím na tlačítko Otevřít v Dokumentech Google přepněte do režimu úprav souborů.


O RTF souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .rtf a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Rich Text Format File, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Doufám, že se vám daří skvěle. Dočetl jsem váš článek, který pojednává o příponě souboru .rtf. O tomto formátu, který je podporován aplikacemi Word, Pages a Writer, slyším poprvé. Obrázek umístěný na samotné stránce mi hodně pomohl pochopit, jak rich textový dokument vypadá. Abych byl upřímný, zní dost podobně jako a soubor DOCX haha. Přesto děkuji za veškerý popis a pozadí. Je šílené vidět, že toto rozšíření bylo vytvořeno již v roce 1987. Začnu ho více používat, protože vlastním systémy Mac i Windows. Bude to skvělé, protože většinou se běžně liší okraje nebo řádkování. Pokračujte v dobré práci!