Domů : Přípony souborů : Format .ods

.ods soubor

Typ souboru 1:OpenDocument Spreadsheet

Vývojář Oracle
Kategorie Soubory tabulkového procesoru
Formát Zip

Co je to soubor ODS?

Soubor ODS je tabulka vytvořená programem Calc, který je součástí sady Apache OpenOffice. Ukládá data do buněk, které jsou uspořádány do řádků a sloupců. Soubory ODS jsou formátovány pomocí standardu OASIS OpenDocument XML.

Více informací

soubor ODS otevřít v Apache OpenOffice Calc 4.1.3

Calc je jeden z několika programů dostupných v sadě OpenOffice a je podobný program Excel dostupný v sadě Microsoft Office. Soubor ODS je hlavním souborem, který Calc používá pro ukládání tabulek stejným způsobem, jakým aplikace Excel ukládá tabulky v souboru .XLSX . Ačkoli Microsoft Office je nejoblíbenější produktivní sada, mnoho uživatelů stahuje sadu OpenOffice jako bezplatnou alternativu. Soubor ODS můžete vidět na pracovišti, ve škole nebo v domácím prostředí.

Soubory tabulkového procesoru OpenDocument lze otevřít a upravovat pomocí libovolného programu kompatibilního s OpenOffice, včetně: NeoOffice (Mac) a LibreOffice (Mac & Okna). Soubory ODS lze také otevřít v aplikaci Microsoft Excel a uložit jako soubory .XLS nebo XLSX.

Poznámka: Apache OpenOffice byla dříve známa jako OpenOffice.org.

Programy, které otevírají ODS soubory
Windows
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
Ability Office
Microsoft Excel
Calligra Suite
Linux
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
Calligra Suite
Macintosh
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
Planamesa NeoOffice
LyxMac
Microsoft Excel for Mac
Calligra Suite

Typ souboru 2:Outlook Express 5 Mailbox

Vývojář Microsoft
Kategorie Různé soubory
Formát N/A

.ODS druhá možnost

Schránka nebo "úložiště zpráv" pro e-mailové zprávy vytvořené nebo uložené v aplikaci Outlook Express 5; podobně jako soubor .DBX používaný jinými verzemi aplikace Outlook Express.

Programy, které otevírají ODS soubory
Windows
Microsoft Outlook
Microsoft Outlook Express
Macintosh
Microsoft Outlook
Microsoft Outlook Express

Programy pro otevření souborů ODS

Microsoft Excel (Windows / MacOS)

Microsoft Excel je ideálním řešením pro otevření ODS souboru z počítače. Slavný program pro vytváření a úpravy tabulek je součástí sady Microsoft Office.

Pokud již máte sadu Microsoft Office ve svém počítači nainstalovanou, můžete soubor ODS otevřít poklepáním na jeho ikonu. Pokud máte nějaké problémy, klikněte pravým tlačítkem myši na soubor ODS, vyberte možnost Vlastnosti (systém Windows) a možnost Získat informace (systém Mac) a ujistěte se, že je u možnosti Otevřít nastaven Microsoft Excel. V případě že není, zvolte jej jako možnost pro otevírání souborů. Případně můžete na soubor kliknout pravým tlačítkem myši a v nabídce, která se otevře, vybrat možnost Otevřít pomocí> Položky aplikace Microsoft Excel.

Pokud v počítači nemáte Microsoft Office, můžete jej zakoupit v obchodě Microsoft Office nebo v jakémkoli elektronickém obchodě. Pokud si chcete nejprve vyzkoušet jeho funkce, můžete si stáhnout 30denní zkušební verzi aktivací Office 365 Home, předplatného (k dispozici jako bezplatná zkušební verze po dobu jednoho měsíce), které vám umožní používat všechny aplikace Microsoft Office a využívat další funkce a služby bez povinnosti platby.

Chcete-li si do svého počítače stáhnout Microsoft Excel, přejděte na web Office a v poli Office 365 Home klikněte na tlačítko Bezplatná zkušební verze, poté klikněte na tlačítko Bezplatná zkušební verze na 1 měsíc a zadejte přihlašovací údaje k účtu Microsoft. Pokud účet ještě nemáte, můžete si přečíst mého průvodce, jak si vytvořit účet Microsoft.

Na nově otevřené stránce klikněte na tlačítko Další, vyberte způsob platby a zadejte podrobnosti. Dále zadejte své fakturační údaje a klikněte na tlačítka Další, Uložit a Přihlásit se k odběru. Nyní kliknutím na tlačítko Instalovat dvakrát za sebou spusťte stahování Office.

Pokud máte počítač se systémem Windows, můžete po dokončení stahování poklepat na stažený soubor a spustit tak automatickou instalaci Office. Pokud máte Mac, dvakrát klikněte na soubor Microsoft_Office_ [verze] _Installer.pkg, dvakrát za sebou klikněte na tlačítko Pokračovat a následně klikněte na tlačítka Přijmout a Instalovat. Poté zadejte heslo uživatelského účtu macOS pro spuštění instalace a počkejte na dokončení. Chcete-li se o tomto tématu dozvědět více, můžete si přečíst mou příručku, jak si zdarma stáhnout Office.

Při prvním spuštění aplikace Excel klikněte na tlačítka Začínáme a Přihlášení, zadejte přihlašovací údaje k účtu Microsoft, počkejte na aktivaci bezplatné zkušební verze a klikněte na tlačítko Začít používat Excel. Chcete-li otevřít ODS soubor, klikněte na karty Soubor a Otevřít a vyberte soubor, který chcete otevřít, nebo jednoduše dvakrát klikněte na soubor ODS, který vás zajímá.

Měli byste vědět, že aktivací bezplatné zkušební verze na Office 365 Home jste aktivovali také automatické obnovení (10 eur / měsíc). Chcete-li se vyhnout nechtěným poplatkům na konci bezplatné zkušební verze, přejděte na web Office, přihlaste se pomocí svého účtu a klikněte na svou fotografii v pravém horním rohu, poté vyberte položku Můj účet, klikněte na možnost Spravovat a vyberte položka Office 365 Home pod možností Zájem o předplatné.

Na nově otevřené stránce klikněte na možnost Spravovat, vyberte možnost Upravit vedle možnosti Opakovaná fakturace a vyberte položku Vypnout opakovanou fakturaci a poté kliknutím na tlačítko Potvrdit zrušení vypněte automatické obnovení předplatného.


O ODS souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .ods a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Outlook Express 5 Mailbox, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den. Váš příspěvek o příponě souboru .ods obsahoval úžasné vysvětlení. O jiných tabulkových programech než Excel jsem nevěděl. Calc vypadá také zajímavě na použití, budu o něm více googlit. Ale dozvědět se více o jeho formátu souborů bylo také zajímavé. Nevěděl jsem, že mohou obsahovat všechny informace uspořádané do řádků a sloupců. Hádal bych, že matematické funkce pracují s jiným rozšířením tho. Jaké jsou nějaké rozdíly mezi soubory ODS a XLSX? Líbí se mi, že OpenOffice je k dispozici i lidem, kteří chtějí ušetřit. Děkuji za všechny podrobnosti, které se nacházejí uvnitř vašeho článku. Nevěděl jsem, že rozšíření může být multiplatformní. Moc vám děkuji, opravdu jste se podělil o důležité informace pro studenty, jako jsem já. Pokračujte ve zveřejňování dalších!