Domů : Přípony souborů : Format .xls

.xls soubor

Typ souboru :Excel Spreadsheet

Vývojář Microsoft
Kategorie Soubory tabulkového procesoru
Formát Binary

Co je to soubor XLS?

Soubor XLS je soubor tabulkového procesoru vytvořený v aplikaci Microsoft Excel nebo exportovaný jiným tabulkovým procesorem, například OpenOffice Calc nebo Apple Numbers. Obsahuje jeden nebo více listů, které ukládají a zobrazují data ve formátu tabulky. Soubory XLS mohou také ukládat matematické funkce, grafy, styly a formátování.

Více informací

Soubor XLS otevřený v aplikaci Microsoft Excel 2016

Tabulka slouží k organizaci, analýze, manipulaci a vizualizaci dat. Skládá se z tabulky s řádky a sloupci. Buňky tabulky mohou obsahovat ručně zadaná data nebo výsledky vypočítané z dat jiných buněk.

Excel je nejrozšířenější tabulková aplikace na světě. Dodává se s každým vydáním sady Microsoft Office a používá se v domácích, akademických a obchodních prostředích. Pokud pracujete v kancelářském prostředí, je velká šance, že jste viděli a otevřeli soubor XLS.

Poznámka: Soubory XLS jsou uloženy ve formátu binárního souboru Excel, což byl primární formát, dokud nebyl ve formátu Excel 2007 zaveden formát Office Open XML. Většina souborů aplikace Excel je nyní uložena ve formátu Office Open XML, s příponou .XLSX . Nicméně, Microsoft Excel mnoho dalších tabulkových programů stále podporuje starší formát XLS.

Společné XLS názvy souborů

Workbook1.xls - Výchozí název souboru Microsoft Excel poskytuje nové tabulky před aplikací Excel 2007, které vytvoří nové tabulky s názvem Workbook1.xlsx.

Programy, které otevírají XLS soubory
Windows
Kingsoft WPS Office
Google Drive
Nuance OmniPage
Apache OpenOffice
LibreOffice
ACD Systems Canvas
FileMaker Pro
Microsoft Works
Ability Office
Golden Software Voxler
Gnumeric
Microsoft Excel
Adobe InDesign
Microsoft Access
Corel Quattro Pro
Linux
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
Gnumeric
Wolfram Research Mathematica
yWorks yEd Graph Editor
Calligra Suite
Android
Kingsoft WPS Office for Android
Google Drive for Android
SoftMaker Office PlanMaker Mobile
MobiSystems OfficeSuite Pro
Microsoft Excel for Android
Infraware Polaris Office for Android
Apowersoft Phone Manager
Macintosh
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
Planamesa NeoOffice
LyxMac
FileMaker Pro
Microsoft Excel for Mac
Adobe InDesign
Wolfram Research Mathematica
yWorks yEd Graph Editor
Apple Numbers
Calligra Suite
iOS
Google Drive for iOS
Microsoft Excel for iOS
MobiSystems OfficeSuite Pro
Infraware Polaris Office for iOS

Otevřete soubory XLS online

Pokud nemůžete (nebo nechcete) instalovat programy do počítače, tak i přesto můžete XLS soubory otevírat pomocí některých online způsobí. Zde je několik nejzajímavějších řešení.

Excel Online

Excel Online je online verze aplikace Microsoft Excel, která je přístupná z libovolného prohlížeče a je zcela zdarma.

Chcete-li otevřít XLS soubory pomocí Office Online, přejděte na hlavní stránku služby, přihlaste se ke svému Microsoft účtu a klikněte na danou položku.

Načtěte sešit umístěný vpravo nahoře a vyberte tabulku, kterou chcete otevřít. Počkejte chvíli, než se online soubor nahraje (na váš osobní OneDrive), a budete si moci dokument zobrazit nebo upravit pomocí většiny funkcí aplikace Excel (s výjimkou těch nejpokročilejších).

Po dokončení změn můžete dokument stáhnout v offline formě kliknutím na tlačítko Soubor, které je umístěné vlevo nahoře. Následně vyberete položku Stáhnout jako, která se vám v nabídce ukáže a stisknutím tlačítka Stáhnout kopii dokončíte požadovaný úkol. Pokud chcete uložit změny pouze v online formě (na OneDrive), nemusíte nic dělat, všechny změny provedené v dokumentu se automaticky uloží do cloudu. 

Tabulky Google

Pokud hledáte alternativu k aplikaci Excel Online, navrhuji, abyste se uchýlili k použití Tabulek Google. Jedná se o online aplikaci, díky níž můžete vytvářet, upravovat a prohlížet tabulky přímo z vašeho prohlížeče, aniž byste museli cokoli instalovat do počítače. Tato služba je součástí služby Google Drive, cloudové služby úložiště Mountain View, a pro přístup k ní stačí použít bezplatný účet Google.

Chcete-li otevřít soubory XLS pomocí Tabulek Google, přejděte na hlavní stránku služby, v případě potřeby se přihlaste ke svému účtu Google a přetáhněte tabulku, kterou chcete zobrazit nebo upravit v hlavním okně prohlížeče.

Počkejte chvíli, než se soubor nahraje, a po jeho načtení jej můžete konečně zobrazit a upravit přímo z okna prohlížeče.

Změny provedené v souboru se automaticky uloží v online formě na Google Disk. Pokud chcete, můžete list stáhnout také v offline formě a to tak, že přejdete do nabídky Soubor> Stáhnout.


O XLS souborech

Naším cílem je snaha vám pomoci pochopit, za co odpovídá soubor s příponou * .xls a jak daný soubor otevřít.

Typ souboru Excel Spreadsheet, popisy softwaru pro Mac, Windows, Linux, Android a iOS uvedené na této stránce byly individuálně prozkoumány a ověřeny pomocí příkazu SouboryInfo. Snažíme se o 100% přesnost a publikujeme pouze informace o formátech souborů, které jsme testovali.


Nedávné Komentáře

Anonymní uživatel:
Dobrý den! Ve vašem příspěvku jsem se dočetl mnoho zajímavého o příponě souboru .xls. I když je mnoho lidí používá denně, je super zjistit, jak fungují a které programy je také umí číst. Ta část, kde jste uvedl, že je lze exportovat do programů jako Calc nebo Apple Numbers, je sladká. Jako fanoušek Apple asi nebudu muset při práci s tabulkami zůstat u Excelu. Přesto mě u souborů XLS překvapila ještě jedna vlastnost, a to, že byly poprvé vydány už v roce 1987. To mě jen přimělo zamyslet se nad tím, jak byl tento formát podporován a jaké všechny aktualizace do něj byly provedeny. Koneckonců Microsoft Office změnil svět. Díky!