Software : Apple : Apple Terminal

Apple Terminal

Verze
2
Platforma
Licence Bundled
Kategorie Utility

Software Review

Hlavní funkce

  • Rozhraní příkazového řádku
  • Konfigurace a programování počítačových operací
  • Přizpůsobení předvoleb, jako je chování okna a vzhled rozhraní

Apple Terminal je aplikace dodávaná s operačním systémem Mac OS X. Jedná se o terminálový emulátor s rozhraním příkazového řádku, který umožňuje uživatelům zadávat příkazy Unixu, aby získali více funkcí ze svého počítače Mac.

nástroj lze použít ke konfiguraci Mac a skript a program řadu počítačových operací. Výchozí doby zálohování můžete změnit v nástroji Time Machine, vypnout funkci automatického obnovení, zobrazit skryté soubory v aplikaci Finder, zvětšit ikony doku a mnoho dalšího. Terminál umožňuje přizpůsobit různé předvolby. Můžete nastavit chování oken, mušlí a karet. Rozhraní je také přizpůsobitelné, protože se můžete rozhodnout, že na rozhraní použijete různé profily, které zahrnují obrázek pozadí nebo barvu, barvy textu, velikost okna, vzhled karty a akce klávesnice.

Vzhledem k tomu, že OS X poskytuje impozantní grafické uživatelské rozhraní, většina běžných uživatelů OS X nikdy nepoužívá Terminál. Může to však být užitečný nástroj pro přizpůsobení prvků, provádění úkolů, které mohou vyžadovat další software, a řešení problémů ve vašem operačním systému. Apple Terminal je užitečný nástroj příkazového řádku pro uživatele Mac OS X.

Aktualizováno: 17. února 2016

▶ Primární přípona souboru

.command – Terminal Command File

▶ Použity další přípony souborů Apple Terminal 2

Podporované typy souborů
.BASH_HISTORY Bash History File
.PROFILE Bash Shell Profile
.BASHRC Bash Non-Interactive Login Shell File
.BASH_PROFILE Bash Interactive Login Shell File
.INETLOC Internet Location
.ICONSET Mac OS X Icon Set Folder
.SH Bash Shell Script
.TERMINAL Terminal Settings File
Další související formáty souborů