Soubor AAF (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou AAF je soubor formátu Advanced Authoring Format. Obsahuje komplexní multimediální informace, jako jsou videoklipy a zvukové klipy, a také informace o metadatech pro tento obsah a projekt.

Většina programů pro střih videa využívá pro své projektové soubory vlastní formáty. Když více programů podporuje import a export souborů AAF, je snadné přesunout pracovní obsah projektu z jedné aplikace do druhé.

Formát AAF byl vyvinut asociací Advanced Media Workflow Association.


Jak otevřít soubor AAF

Existuje několik programů, které jsou kompatibilní se soubory AAF, včetně Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Apple Final Cut Pro, Avid's Media Composer (dříve Avid Xpress), Sony's Vegas Pro a dalších. Tyto programy používají soubory AAF k importu informací o projektu z jiného podpůrného programu AAF nebo k jejich exportu pro použití v jiném.

Mnoho souborů je pouze textových, což znamená, že bez ohledu na příponu souboru může textový editor (jako ten ze seznamu našich nejlepších editorů volného textu) správně zobrazit obsah souboru. Nemyslíme si však, že tomu tak je u souborů AAF. V nejlepším případě budete moci zobrazit některá metadata nebo informace o záhlaví souboru pro soubor AAF v textovém editoru, ale vzhledem k multimediálním komponentám tohoto formátu velmi pochybujeme, že vám textový editor ukáže něco užitečného.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor AAF, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud chcete, aby soubory AAF otevíral jiný nainstalovaný program, přečtěte si naši příručku pro provedení této změny v systému Windows.

Jak převést soubor AAF

Software shora, který dokáže otevřít AAF, je pravděpodobně schopen exportovat soubor AAF do OMF (Open Media Framework), podobného formátu jako AAF.

Převod souborů AAF do multimediálních formátů souborů jako MP3, MP4, WAV atd. Lze provést pomocí AnyVideo Converter HD a pravděpodobně i některých podobných programů pro převádění videa. Soubor AAF můžete také převést do těchto formátů otevřením v jednom z výše uvedených programů a následným exportem / uložením mediálních souborů.

AnyVideo Converter HD je zdarma pouze pro prvních 15 konverzí.

Pokud nemůžete najít bezplatný převaděč AAF, který funguje, může být AATranslator dobrou alternativou. Nezapomeňte si koupit vylepšenou verzi.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud výše uvedené programy váš soubor neotevřou, zkontrolujte, zda nepletete jinou příponu souboru pro AAF. Jedná se o dvě běžná písmena, která se používají v mnoha dalších příponách souborů.

Například AAC, AXX, AAX (Audible Enhanced Audiobook), AAE (Sidecar Image Format), AIFF, AIF a AIFC mohou vypadat, že mohou souviset se soubory AAF, ale nejsou. Pravděpodobně se zobrazí chyba, pokud se pokusíte otevřít některý z těchto souborů v otvíráku souborů AAF a naopak.