Soubor MOS (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou MOS je soubor Leaf Raw Image vytvořený fotoaparáty, jako je řada Leaf Aptus.

Soubory MOS jsou nekomprimované, takže jsou obvykle o něco větší než většina obrazových souborů.

MOS také znamená některé technologické výrazy, které nemají nic společného s formátem souboru, například Microsoft Office Specialist, My Oracle Support, Mobile Office System, Mobile Operating System a Maintenance Out of Service.


Jak otevřít soubor MOS

Výchozí prohlížeč fotografií v systému Windows je jeden bezplatný prohlížeč MOS. RawTherapee je další bezplatný softwarový program, který otevírá soubory MOS v systémech Windows, Linux a macOS.

Soubory MOS lze také otevřít pomocí placených programů, jako jsou Adobe Photoshop, Corel PaintShop Pro a Phase One Capture One.

Další možností je File Viewer Plus, ale bezplatná verze nepodporuje soubory MOS, takže za její použití se soubory Leaf Raw Image musíte platit. Funguje také pouze s Windows 10.

Uživatelé počítačů Mac mohou kromě Photoshopu a Capture One zobrazit i soubor MOS pomocí ColorStrokes.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor MOS, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevřít soubory MOS, přečtěte si, jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru v systému Windows.

Jak převést soubor MOS

Většina, ne-li všechny, výše uvedených programů, které mohou otevřít soubory MOS, je s největší pravděpodobností také převede. Stačí otevřít soubor MOS v jednom z těchto programů a pak hledat a Soubor > Uložit jako, Konvertovatnebo Vývoz položka menu.

Pokud se pokusíte převést MOS tímto způsobem, můžete jej s největší pravděpodobností uložit do formátů jako JPG a PNG.

Další možností by bylo použít bezplatný převaděč obrazových souborů, jako je CoolUtils nebo CloudConvert, což jsou online převaděče MOS na JPG (převod funguje prostřednictvím vašeho prohlížeče). Některé další možnosti na těchto webech zahrnují ukládání MOS do BMP, TIFF, GIF, ICO, PNG a PDF.

Pokud potřebujete převést MOS na DNG, můžete tak učinit pomocí aplikace Adobe DNG Converter.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Dávejte pozor, abyste nezaměňovali jiný formát souboru pro soubor MOS. Některé soubory používají podobně vypadající přípony souborů, i když formáty nesouvisí.

Soubory MODD a MOV jsou jen dva příklady. Pokud skutečně máte soubor MODD nebo MOV, pomocí těchto odkazů se dozvíte více o formátech a o tom, které programy je mohou otevřít a převést. Software, který pracuje se souborem MODD nebo MOV, není stejný jako programy potřebné pro používání souborů MOS a naopak.

MSO je další opravdu podobná přípona souboru, která je s největší pravděpodobností buď referenční soubor makra Microsoft Office, nebo soubor přílohy e-mailu, oba se pravděpodobně používají v programu Microsoft Office.