Soubor CAP (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou CAP je pravděpodobně soubor Packet Capture vytvořený programy pro čichání paketů. Tento druh souboru CAP uchovává nezpracovaná data shromážděná programem sniffing, aby jej bylo možné analyzovat později nebo pomocí jiného programu.

Některé soubory CAP mohou být místo toho soubory Construct Game Development. Tyto soubory CAP jsou soubory projektu pro hry DirectX vytvořené pomocí softwaru pro úpravy her Scirra Construct. Mohou obsahovat zvuky, grafiku, modely a další věci používané ve hře.

Společnost ASUS také používá soubory CAP jako soubor aktualizace systému BIOS. Tyto soubory se používají k aktualizaci systému BIOS na základních deskách značky ASUS.

CAP je také formát souboru titulků / titulků, který ukládá text určený k přehrávání spolu s videem. Používají ho některé vysílací společnosti a lze jej nazvat souborem Videotron Lambda.


Jak otevřít soubor CAP

Lifewire / Adrian nedostatek

Soubory CAP, které jsou soubory Packet Capture, lze otevřít pomocí bezplatného programu Wireshark nebo Microsoft Network Monitor. Ačkoli pro ně nemáme odkazy na stahování, některé další aplikace, které podporují otevření souboru .CAP, zahrnují Sniffer Analysis od NetScout a Klos PacketView Pro.

Scirra Construct je pravděpodobně vaše nejlepší sázka, pokud je váš soubor CAP souborem Construct Game Development.

Soubory ASUS BIOS Update, které jsou ve formátu souboru CAP, se používají k aktualizaci systému BIOS pouze na základních deskách ASUS.

Soubory titulků CAP lze otevřít pomocí EZTitles nebo jiného softwaru pro titulky.

K otevření souboru CAP můžete použít program Poznámkový blok nebo jiný bezplatný textový editor. Mnoho souborů je pouze textových, což znamená, že bez ohledu na příponu souboru může textový editor správně zobrazit obsah souboru. To může nebo nemusí být případ vašeho konkrétního souboru CAP, ale stojí za to to vyzkoušet.

Vzhledem k různým typům souborů CAP, které existují, a že může být zahrnuto několik různých programů v závislosti na skutečném formátu použitém v souboru, možná zjistíte, že program, který se Windows pokouší použít k otevření souborů typu CAP, není ten rád bys. Podívejte se na náš Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru, který vám pomůže problém vyřešit.

Jak převést soubor CAP

Soubor Packet Capture můžete převést na HCCAP pomocí hashcat nebo na CSV, TXT, PSML (XML Packet Summary), PDML (XML Packet Detail) nebo C (C Arrays Packet Bytes) pomocí Wireshark.

Chcete-li převést soubor CAP pomocí programu Wireshark, musíte jej nejprve otevřít pomocí Soubor> Otevřít v nabídce a poté použijte Soubor> Exportovat disekční pakety v nabídce vyberte výstupní formát.

Není důvod převádět soubor Construct Game Development nebo soubor BIOS Update do jiného formátu.

Titulky končící příponou CAP lze převést na TXT, PAC, STL, SCR a další formáty souborů pomocí výše zmíněných programů titulků.