Soubor PST (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou .PST je soubor aplikace Outlook Personal Information Store, který ukládá osobní informace používané v aplikaci Microsoft Outlook nebo Microsoft Exchange. Mohou zahrnovat zprávy, kontakty, přílohy, adresy a další.

Soubory úložiště osobních informací aplikace Outlook mají limit velikosti souboru 2 GB, po kterém může e-mailový program zaznamenat výkon. Soubor PST můžete zmenšit pomocí Oversized PST Recovery Tool (také nazývaného PST2GB). Ořízne vše kolem 2 GB a vytvoří nový soubor PST o správné velikosti.

Soubory Outlook Offline Folder (.OST) jsou podobné souborům PST, kromě toho, že podporují větší velikosti souborů a používají se jako mezipaměť pro funkci režimu MS Outlook s mezipamětí Exchange.


Jak otevírat soubory PST

Soubory PST se nejčastěji otevírají v e-mailovém programu, který umožňuje používat data, jako je Microsoft Outlook (více o tom níže) nebo Microsoft Exchange Server. Microsoft Outlook Express může také importovat soubory PST, ale neukládá informace do souboru PST, jako to dělá Outlook.

Chcete-li otevřít soubory PST v Microsoft Entourage na počítači Mac, použijte nástroj Microsoft PST Import pro Entourage.

Soubor PST můžete otevřít bez e-mailového programu Microsoft pomocí PST Viewer Pro. Vzhledem k tomu, že se nejedná o skutečného e-mailového klienta, můžete jej použít pouze k vyhledávání a otevírání e-mailů nebo k převodu a extrakci zpráv ze souboru PST.

Email Open View Pro je další plně vybavený nástroj, který umožňuje otevírat soubory PST. Podporuje prozkoumávání souboru PST i bez e-mailového klienta v počítači, takže můžete zprávy exportovat v jiných formátech, jako jsou EML / EMLX, MSG nebo MHT. Může extrahovat pouze e-maily nebo přílohy, stejně jako vytvořit index HTML všech zpráv.

Pokud máte poškozený soubor PST nebo soubor, který se neotevře, zkuste Remo Repair Outlook (PST).

Smazali jste náhodou soubor PST nebo jste jej během formátování vymazali? Zkuste to vyhledat pomocí bezplatného nástroje pro obnovu dat. Starší soubory PST aplikace Outlook jsou jedním z těch opravdu důležitých souborů, které lze snadno zapomenout zálohovat.

Jak převést soubor PST

Soubory PST v původním formátu s příponou .PST nejsou kompatibilní s širokou škálou programů. Můžete však provést nějakou extrakci nebo převod, aby vložené e-maily fungovaly v jiných programech.

Nejlepší způsob, jak získat soubor PST v Gmailu nebo telefonu, je například nastavit stejný e-mailový účet (účet Gmail nebo ten, který používáte v telefonu) v počítači a poté importovat soubor PST tak, aby byly sloučeny. Poté, když synchronizujete e-mailového klienta s e-mailovým serverem, lze e-maily odesílat do Gmailu, Outlooku, Yahoo nebo jakékoli jiné e-mailové služby, kterou jste použili s klientem na ploše.

Výše uvedený nástroj Email Open View Pro je dalším způsobem „převodu“ dat PST do jiných formátů (můžete převádět každý e-mail najednou nebo pouze konkrétní, které chcete). Můžete také uložit jeden nebo více e-mailů ze souboru PST do PDF nebo do řady obrazových formátů.

Stellar PST to MBOX Converter for Mac je program, který dokáže převést soubor PST na soubor MBOX (formát E-Mail Mailbox), takže jej lze použít s Apple Mail.


Zálohování a kopírování souboru PST

Soubor PST můžete přesunout kamkoli chcete, a dokonce si vytvořit záložní kopii souboru PST pro případ, že by byl váš aktuální odstraněn nebo poškozen. Nejprve však musíte zjistit, kde se soubor PST ukládá, což můžete vidět na obrazovce Nastavení účtu.

Příjezd se trochu liší v závislosti na vaší verzi MS Outlook, ale u nejnovějších verzí postupujte takto:

  1. OTEVŘENO Soubor > Informace > Nastavení účtu > Nastavení účtu.

  2. v Datové soubory vyberte kartu Datový soubor aplikace Outlook.

  3. Vybrat Otevřít umístění souboru.

  4. Ujistěte se, že je aplikace Outlook zavřená, a poté můžete soubor PST zkopírovat kamkoli chcete.

Další možností je použít vestavěnou funkci exportu aplikace Outlook k uložení souboru PST na pevný disk, flash disk nebo jinde. Použijte Soubor > Otevřít a exportovat > Import / Export > Export do souboru > Datový soubor aplikace Outlook (.pst) možnost.


Přidání souborů PST do aplikace Outlook

Je snadné obnovit soubor PST v aplikaci Outlook nebo přidat další soubor PST, takže můžete přepínat mezi datovými soubory a číst jinou poštu nebo kopírovat zprávy na jiný e-mailový účet.

Vraťte se ke kroku 2 výše, ale vyberte přidat přidat soubor PST jako další datový soubor. Pokud chcete, aby tento (nebo jiný) byl výchozím datovým souborem, který Outlook používá, vyberte ten, který preferujete, a vyberte Nastavit jako výchozí.

Stále nemůžete otevřít soubor?

Přípona souboru .PST sdílí nápadnou podobnost s řadou dalších přípon souborů, i když spolu nesouvisí a nelze je otevřít se stejnými programy, jaké jsou uvedeny výše.

Například soubory PSD, PSF a PSB se používají v aplikaci Adobe Photoshop, ale sdílejí dvě stejná písmena jako soubory PST.

Mezi další příklady patří PS (PostScript), PSV (PlayStation 2 Save), PSW (Windows Password Reset Disk, Password Depot 3-5 nebo Pocket Word Document), PS2 (Microsoft Search Catalog Index or PCSX2 Memory Card) a PTS (Pro Tools Session).