Soubor MTS (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou .MTS je s největší pravděpodobností video soubor AVCHD, ale může to být také soubor MEGA Tree Session nebo dokonce ukázkový soubor MadTracker.

Video soubory AVCHD se ukládají ve formátu videa HD MPEG Transport Stream a běžně se vytvářejí pomocí videokamer HD a Sony. Video je kompatibilní s Blu-ray a podporuje video 720p a 1080i. Někdy tyto typy souborů používají příponu M2TS a mohou být viděny uložené vedle souborů MPL.

Soubory MEGA Tree Session ukládají fylogenetické stromy, které lze pomocí programu MEGA (Molecular Evolutionary Genetics Analysis) použít k analýze genetiky druhů k určení vztahů předků. Verze po 5.05 používají příponu souboru .MEG (MEGA Data).

Ukázkové soubory MadTracker, které používají příponu souboru MTS, jsou zvukové soubory, které slouží jako ukázky nástroje nebo jiného zvuku.

MTS je také zkratka pro jiné technologické výrazy, ale žádný z nich nemá nic společného s formátem souboru MTS. Některé příklady zahrnují Microsoft Transaction Server, systém přenosu zpráv, Microsoft Terminal Services, server s více vlákny a server pro překódování médií.


Jak otevírat soubory MTS

Kromě softwaru dodávaného s HD kamerami Sony a Panasonic může řada dalších video přehrávačů otevírat soubory MTS, které jsou ve formátu video souborů AVCHD. Některé příklady zahrnují Windows Media Player, GOM Player a VLC.

VLC Otevření souboru MTS.

Chcete-li snadno sdílet soubor MTS online nebo jej otevřít v prohlížeči nebo Chromebooku, nahrajte jej na Disk Google. Mějte však na paměti, že videa MTS mají obvykle velmi velkou velikost, takže proces nahrávání může chvíli trvat.

Pokud chcete upravit video soubor MTS, můžete zkusit EDIUS Pro, MAGIX Movie Edit Pro nebo CyberLink PowerDirector. Všechny tyto programy jsou komerční, takže si je budete muset zakoupit, abyste je mohli používat pro úpravy (některé mohou být po omezenou dobu dostupné jako bezplatné zkušební verze)

Soubory MTS, které jsou ve formátu souboru MEGA Tree Session, se otevírají pomocí bezplatného softwaru MEGA.

MadTracker je aplikace potřebná k otevření ukázkových souborů MadTracker. Můžete tak učinit z Vzorek > Zatížení menu.

Co je soubor TS a jak jej otevřete?

Jak převést soubor MTS

Protože existují tři různé formáty souborů, které používají příponu MTS, je důležité nejprve zjistit, ve kterém formátu je váš soubor, než se pokusíte jej převést. Pokud jste se pokusili připojit soubor MTS do převaděče, který má jiný formát než váš soubor, můžete se například pokusit převést video soubor do fylogenetického stromu, což zjevně není možné.

Video soubory AVCHD jsou samozřejmě video soubory, takže pro ně chcete mít jistotu, že pracujete s převaděčem video souborů. Chcete-li přehrát soubor MTS na telefonu nebo na konkrétním videopřehrávači, můžete použít jeden z těchto převaděčů videa k převodu MTS na MP4, MOV, AVI nebo WMV nebo dokonce přímo na disk DVD.

Můžete také mít štěstí při převodu souboru MTS pomocí VLC. Chcete-li to zkusit, přejděte na Media > Převést / uložit a poté importujte video soubor zevnitř Soubor záložka. Vybrat Převést / uložit a vyberte formát, do kterého se má soubor MTS převést.

Freemake Video Converter je dalším příkladem bezplatného převaděče MTS. Může uložit video na disk DVD nebo ISO, převést jej na několik různých formátů video souborů nebo extrahovat zvuk z videa.

Pokud lze soubory MEGA Tree Session převést na jakýkoli jiný formát, je to pravděpodobně možné pouze prostřednictvím výše zmíněného programu MEGA. Tento software může také převádět jiné formáty souborů do jednoho kompatibilního s MEGA, jako jsou soubory ALN, NEXUS, PHYLIP, GCG, FASTA, PIR, NBRF, MSF, IG a XML.

MadTracker může být schopen uložit soubor MTS ve vlastním formátu do formátu WAV, AIF, IFF nebo OGG prostřednictvím Vzorek > Ušetříte menu.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se vám nedaří soubor otevřít, pečlivě zkontrolujte příponu souboru a ujistěte se, že ve skutečnosti čte „.MTS“, jinak můžete mít na mysli úplně jinou příponu souboru, která vypadá jako MTS.

Jak můžete vidět výše, některé formáty souborů používají přesně stejnou příponu souboru, i když formáty mají málo nebo nemají nic společného. Totéž platí pro přípony souborů, které jsou hláskovány podobně; nemusí to nutně znamenat, že formáty souvisejí nebo že se soubory mohou otevírat se stejným programem.

Například soubory MAS sdílejí dvě stejná přípony souborů jako soubory MTS, ale jsou spojeny s programy jako Microsoft Access a Image Space rFactor. Aby to však bylo ještě komplikovanější, soubory MAS jsou ve skutečnosti kompatibilní také s MEGA (jsou to soubory MEGA Alignment Sequence)!

Soubory MST však sdílejí všechna tři stejná písmena, ale jsou jedinečné v tom, že se jedná buď o soubory instalačního programu Windows Installer Setup Transform používané operačním systémem Windows, nebo o soubor šablony, který lze otevřít pomocí programu Corel Presentations.

Pokud opravdu nemáte soubor MTS, prozkoumejte skutečnou příponu souboru, abyste se dozvěděli více o formátu a zjistili, které programy mohou soubor otevřít / převést.