Soubor VOB (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou .VOB je s největší pravděpodobností soubor DVD Video Object, který může obsahovat obrazová i zvuková data a další obsah související s filmem, jako jsou titulky a nabídky. Někdy jsou šifrované a běžně viditelné uložené v kořenovém adresáři DVD ve složce VIDEO_TS.

Tuto příponu souboru používají také 3D modely zvané Vue Objects. Jsou vytvořeny 3D modelovacím programem E-on Vue a lze je texturovat pomocí informací uložených v souboru MAT (Vue Material).

Automobilová závodní videohra Live for Speed ​​využívá také soubory VOB pro účely texturování a modelování 3D automobilů. Vozidla jsou symetrická, takže v souboru je obsažena pouze polovina modelu; zbytek generuje hra.

VOB je také zkratka pro hlas přes širokopásmové připojení a video přes širokopásmové připojení, ale nemá nic společného s zde uvedenými formáty souborů.


Jak otevřít soubor VOB

Několik softwarových programů, které se zabývají videi, mohou otevírat a upravovat soubory VOB. Někteří hráči VOB zdarma zahrnují Windows Media Player, Media Player Classic, VLC, GOM Player a Potplayer.

Mezi další nesvobodné otvírače patří programy PowerDVD, PowerDirector a PowerProducer od společnosti CyberLink.

VobEdit je jedním příkladem bezplatného editoru VOB a další programy, jako je DVD Flick, mohou za účelem vytvoření filmu DVD změnit běžné video soubory na soubory VOB.

Chcete-li jednu otevřít v systému macOS, můžete použít VLC, MPlayerX, Elmedia Player nebo Roxio Toast. VLC funguje také s Linuxem.

Pokud potřebujete otevřít soubor VOB v jiném programu, který formát nepodporuje, nebo jej nahrát na web, jako je YouTube, můžete jej převést do kompatibilního formátu pomocí převaděče VOB uvedeného v následující části.

Pokud je to, co máte, ve formátu Vue Objects, otevřete jej pomocí Vue od E-on.

Hra Live for Speed ​​používá soubory VOB ve formátu souboru do auta, ale pravděpodobně s ním nelze soubor ručně otevřít. Místo toho program pravděpodobně během hraní automaticky stahuje soubory VOB z konkrétního umístění.

Jak převést soubory VOB

Existuje několik bezplatných převaděčů video souborů, například VideoSolo Free Video Converter, které mohou ukládat soubory VOB do formátů MP4, MKV, MOV, AVI a dalších formátů video souborů. Někteří, například Freemake Video Converter, mohou dokonce uložit soubor přímo na DVD nebo jej převést a nahrát přímo na YouTube.

U souborů Vue Objects použijte Vue ke zjištění, zda podporuje ukládání nebo export 3D modelu do nového formátu. Vyhledejte možnost v a Uložit jako or Vývoz oblast nabídky, pravděpodobně Soubor menu.

Vzhledem k tomu, že samotná hra Live for Speed ​​vám pravděpodobně neumožňuje ruční otevření souboru, je stejně nepravděpodobné, že existuje způsob, jak převést soubor VOB do nového formátu souboru. Je možné, že jej můžete otevřít pomocí editoru obrázků nebo programu 3D modelování a převést jej do nového formátu, ale je pravděpodobně malý důvod k tomu.


Stále to nemůžete otevřít?

První věcí, kterou zkontrolujete, zda se váš soubor neotevře s výše uvedenými návrhy, je samotná přípona souboru. Ujistěte se, že na konci je skutečně „.VOB“, a ne něco, co je napsáno podobně.

Například soubory VOXB jsou pouze jedním dopisem od souborů VOB, ale používají se pro úplně jiný formát souborů. Soubory VOXB jsou soubory Voxler Network, které se otevírají s Voxler.

Dalším je formát souboru Dynamics NAV Object Container, který používá příponu souboru FOB. Tyto soubory se používají s Microsoft Dynamics NAV (dříve známým jako Navision).

Soubory VBOX lze také snadno zaměnit se soubory VOB, ale místo toho je používá program VirtualBox společnosti Oracle.

Jak můžete říct jen na těchto několika příkladech, existuje mnoho různých přípon souborů, které mohou znít nebo vypadat jako „VOB“, ale nemají žádný vliv na to, zda samotné formáty souborů souvisejí, nebo zda je lze použít se stejným softwarem programy.