Soubor DO (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou .DO může být soubor Java Servlet. Používají jej webové servery Java k doručování webových aplikací Java.

Některé soubory DO mohou být místo toho soubory dávkové analýzy Stata. Obvykle se nazývají do-soubory a jsou to soubory prostého textu, které obsahují seznam příkazů, které mají být provedeny společně v sérii.

Podobně jako soubory Stata je formát souboru makra ModelSim, který používá příponu souboru .DO k ukládání příkazů souvisejících s makry používaných v Libero SoC.

Tim Fisher

Jinými mohou být soubory, které byly jednoduše nesprávně pojmenovány jako soubory DO, ale ve skutečnosti existují ve zcela jiném formátu souborů. Obvykle se jedná o soubory PDF stažené z webu, které z nějakého důvodu nesprávně získaly nesprávnou příponu souboru.

dofile je také funkce používaná při kompilaci a provádění programovacího kódu Lua, ale nesouvisí s příponou .DO. Je to také příkaz smyčky používaný u dávkových souborů. DO je také zkratka, která označuje doménový objekt, digitální výstup, digitální objednávku, datový provoz, pouze data a objekt zařízení.


Jak otevřít soubor DO

Pokud se jedná o soubor Java Servlet, měli byste být schopni otevřít soubor DO pomocí Apache Tomcat, případně Apache Struts.

Soubory dávkové analýzy Stata s příponou .DO fungují pouze v kontextu počítače, na kterém běží Stata. Jednou z možností pro skutečné použití souboru DO v rámci Stata je zadat do následovaný názvem souboru v příkazovém okně Stata. Například, udělat můj soubor.

Ke čtení a úpravě příkazů můžete použít přiložený editor souborů Stata Do-File, ale k zobrazení příkazů lze použít i jakýkoli webový prohlížeč a textový editor, jako je Notepad ++, může zobrazit a upravit soubor DO. Editor Stata je také užitečný pro spuštění souboru DO; stačí stisknout Proveďte soubor tlačítko.

Pokud potřebujete pomoc, podívejte se na toto PDF o vytváření do-souborů Stata. Další informace jsou k dispozici také na webových stránkách Staty.

Soubory ModelSim DO se používají s Mentor Graphics ModelSim, který je součástí programové sady Libero SoC. Jedná se také o soubory prostého textu, které lze prohlížet a upravovat pomocí libovolného programu textového editoru.

Pokud máte podezření, že by váš soubor DO neměl být souborem DO a je to ve skutečnosti dokument, například bankovní výpis nebo nějaký druh dokumentu souvisejícího s pojištěním, stačí přejmenovat příponu souboru .DO na .PDF a zjistit, zda otevírá se čtečkou PDF, jako je SumatraPDF, Adobe Reader, nebo jednou z těchto bezplatných možností.

Jak převést soubory DO

Pokud je možné soubor Java Servlet převést do jiného formátu, je to s největší pravděpodobností provedeno prostřednictvím výše zmíněných programů Apache. Otevřete soubor v aplikaci a vyhledejte nějakou nabídku Uložit jako nebo Exportovat, která vám umožní uložit soubor DO do jiného formátu souboru.

Soubory dávkové analýzy Stata lze jistě převést do jiných textových formátů, jako je TXT, ale je to užitečné pouze v případě, že chcete číst příkazy. Pokud nakonec změníte formát souboru, ve kterém je (na něco jako TXT), a přesto chcete spouštět příkazy pomocí Staty, musíte v příkazu zadat příponu souboru (např. dělat myfile.txt místo udělat můj soubor, který předpokládá příponu .DO).

Totéž platí pro soubory ModelSim DO; zkuste použít nabídku v Libero SoC k převodu souboru nebo připojte text makra do textového editoru a uložte jej tam do nového textového formátu.

Pokud byl váš soubor omylem označen příponou .DO, ale měl by skutečně mít příponu .PDF, nemusíte si dělat starosti s převodem souboru DO na PDF. Místo toho jednoduše přejmenujte příponu souboru .DO na .PDF, aby váš prohlížeč PDF soubor rozpoznal.

Takové přejmenování nefunguje tak, jak převody souborů fungují, ale v tomto scénáři to funguje, protože PDF by stejně nemělo používat příponu souboru .DO. Nástroje pro převod souborů se používají pro skutečné převody souborů.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Nejviditelnějším důvodem, proč se soubor neotevře výše uvedenými programy, je ten, že ve skutečnosti není v žádném z těchto formátů souborů. Znovu zkontrolujte, zda přípona souboru čte „.DO“ a nikoli něco podobného jako SO, DOCX, DOC, DOP, DM atd.

Tyto další přípony souborů nebo jiné, které nejsou pravdivé .DO, patří do formátů souborů, které nesouvisí s žádným zde uvedeným formátem, a proto se neotevřou se stejným softwarem.

Pokud místo toho máte jeden z těchto souborů, postupujte podle těchto odkazů nebo prozkoumejte příponu souboru, kde získáte další informace o tom, jak daný soubor otevřít.