Soubor SZN (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou SZN je soubor 3D CAD HiCAD. Soubory SZN používá počítačový návrhový software s názvem HiCAD k ukládání 2D nebo 3D CAD výkresů.

Formát výkresu SZN používají starší verze HiCADu, zatímco novější verze softwaru používají soubory SZA a SZX.


Jak otevřít soubor SZN

Soubory SZN lze otevírat pomocí HiCAD od ISD Group. Program není zdarma k použití, ale můžete si stáhnout ukázku, která by měla také poskytovat stejnou podporu pro tyto soubory.

Bezplatný prohlížeč HiCAD Viewer, také od ISD Group, může také otevírat soubory SZN, ale pouze pokud obsahují stínované 3D modely. To znamená, že 2D modely nebo skleněné modely uložené ve formátu SZN nelze v prohlížeči otevřít.

Na stránce stahování HiCAD Viewer jsou dvě možnosti pro každou verzi programu. Můžete získat 32bitovou nebo 64bitovou verzi a váš výběr závisí na typu počítače, který máte. Je snadné zjistit, kterou verzi potřebujete, pokud si nejste jisti, jaký odkaz zvolit.

Pokud pracujete také s některými dalšími typy souborů používanými v HiCADu, měli byste vědět, že tento bezplatný prohlížecí program může otevírat 2D výkresové soubory ve formátu ZTL, plus soubory SZA, SZX a RPA, stejně jako soubory HiCAD Parts and Assemblies ve formátu KRP, KRA a FIG.

Pokud máte podezření, že váš soubor SZN nemá vůbec nic společného se softwarem HiCAD nebo výkresy CAD obecně, zkuste jej otevřít pomocí bezplatného textového editoru. Pokud je soubor plný pouze textu, je váš soubor SZN pouze textovým souborem, který lze běžně použít v libovolném textovém editoru. Pokud je většina textu nečitelná, zkontrolujte, zda můžete z nepořádku vybrat něco identifikovatelného, ​​co vám může pomoci prozkoumat program, který vytvořil váš soubor; je to obvykle také stejný program, který jej může otevřít.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor SZN, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory SZN, přečtěte si, jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru pro provedení této změny ve Windows.

Jak převést soubor SZN

Výše uvedený software HiCAD Viewer může ukládat otevřené soubory do jiného formátu. Je pravděpodobné, že tento program můžete použít k převodu souboru SZN do jiného podobného formátu souvisejícího s CAD.

Totéž platí pro celý software HiCAD. Jsem si jistý, že v obou Soubor nebo nějaký druh Vývoz nabídka je možnost převést soubor SZN.

Nejběžnější formáty souborů lze převést pomocí bezplatného převaděče souborů, ale pokud tento odkaz provedete, zjistíte, že žádný z online služeb nebo programů převaděčů tento formát SZN nepodporuje.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor neotevře, jak je popsáno výše, existuje dobrá možnost, že pouze nesprávně přečtete příponu souboru a zaměňujete jiný soubor za jeden s příponou SZN.

Například přípona souboru SZN je velmi podobná příponě SZ, kterou používá software pro přehrávání hudby Winamp jako vlastní rozhraní nebo „skin“. Tyto dva formáty nemají nic společného, ​​i když je snadné zamíchat jejich přípony souborů.

Pokud se váš soubor SZN nezdá být ničím, co by souviselo s HiCAD, je možné, že by to mohl být soubor ISZ (Zipped ISO Disk Image), který jste si omylem pomysleli jako soubor SZN. Nejsou vůbec příbuzné, formátově, ale na první pohled se navzájem podobají.

Pokud zjistíte, že nemáte soubor SZN, prozkoumejte skutečnou příponu souboru a zjistěte, které programy lze použít k otevření nebo převodu souboru.


Leave a Comment