AV soubor (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou AV je soubor dokumentu Final Draft AV (audiovizuální) vytvořený programem Final Draft AV verze 1. Pozdější vydání místo toho vytvářejí dokumenty s příponou .XAV. Soubory šablon používají podobný formát souboru XAVT.

Final Draft AV je program textového procesoru, který zjednodušuje proces přidávání dialogů, scén, informací o postavách a dalších věcí nezbytných pro skript. Program AV soubory používá k ukládání těchto informací.

Některé kamery mohou také používat příponu souboru AV k ukládání video dat.

AV (nebo A / V) také znamená „audio / vizuální“, pokud jde o kompozitní a komponentní AV kabely.


Jak otevřít AV soubor

Final Draft AV, populární softwarový program pro psaní scénářů pro Windows a macOS, se používá k otevírání souborů XAV a AV, které jsou soubory dokumentů. Vzhledem k tomu, že jsou založeny na formátu XML, a jsou tedy soubory ve formátu prostého textu, můžete také otevřít soubory XAV a AV pomocí textového editoru.

Final Draft AV již není k dispozici ke stažení a novější produkty Final Draft z webu Final Draft používají soubory FDX jako soubory dokumentů. Final Draft AV verze 2 je však k dispozici ke stažení z Softpedie a podporuje otevírání AV souborů.

Nevíme o žádném softwaru, který podporuje video soubory, které používají příponu souboru .AV. Vzhledem k tomu, že AV není populární přípona souboru pro videa, je možné, že soubor jednoduše přejmenujete na něco běžnějšího, jako je MP4 nebo AVI, a poté jej otevřete pomocí VLC. Toto bude fungovat, pouze pokud je soubor AV technicky MP4, AVI atd., Ale používá příponu souboru AV, takže je jedinečný pro program nebo zařízení, které video vytváří.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor AV, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory AV, můžete tuto změnu provést v systému Windows.

Jak převést AV soubor

Final Draft AV dokáže převést AV soubor na PDF, RTF, TXT, FCV, XAV a XAVT prostřednictvím Soubor > Uložit jako menu.

K uložení souboru AV jako MP4 nebo jiného formátu videa možná nebudete muset použít nástroj pro převod souborů. I když však přejmenování souboru AV na .MP4 ve skutečnosti neumožňuje přehrát video, stále můžete importovat soubor „.MP4“ do bezplatného převaděče videa a převést jej do jiného formátu souboru.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor stále neotevře ani po vyzkoušení výše uvedených návrhů, pravděpodobně se nejedná o soubor konečného konceptu nebo video. Možná nesprávně čtete příponu souboru, což je pozoruhodně snadné, zejména u přípon se dvěma písmeny.

Například AVI, AVHD (Hyper-V SnapShot), AVS (předvolby AVS, předvolby projektu Avid, varianty Adobe Photoshop) a AVE vypadají podobně jako AV, ale to nutně neznamená, že formáty mají něco společného. Může se vám zobrazit chyba, pokud jeden z těchto souborů otevřete pomocí otvíráku AV souborů a naopak.

MAV je další, na který si dávejte pozor. Toto je soubor Access View, který lze snadno zaměnit za soubor AV. K otevření potřebujete Microsoft Access.