Soubor PSB (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou PSB (Photoshop Big) je soubor Adobe Photoshop Large Document. Formát je téměř totožný s běžnějším formátem PSD aplikace Photoshop, kromě toho, že PSB podporuje výrazně větší soubory, a to jak v rozměru obrazu, tak v celkové velikosti.

Přesněji řečeno, soubory PSB mohou být až 4 EB (přes 4.2 miliardy GB) s obrázky, které mají výšku a šířku až 300,000 2 pixelů. Na druhé straně jsou disky PSD omezeny na 30,000 GB a rozměry obrazu XNUMX XNUMX pixelů.

Soubory PSB.

Soubory PowerDivX Titulky také používají příponu souboru .PSB. Jsou to textové soubory používané multimediálním přehrávačem PowerDivX jako formát pro ukládání titulků.

PSB je také zkratka pro věci, které nesouvisí s formátem souboru, jako je PlayStation Blog, napájecí signál, veřejnoprávní vysílání, blok specifikace programu a polysulfidbromidová baterie.


Jak otevřít soubor PSB

Soubory PSB lze otevírat pomocí aplikace Adobe Photoshop.

Jakýkoli textový editor může otevřít soubory titulků PSB, protože jsou to pouze soubory prostého textu, ale program, jako je VLC, je to, co potřebujete ke skutečnému spuštění titulků spolu s videem. VLC podporuje nejen PSB titulky, ale také SRT, CDG, MPL2, SUB, UTF, VTT a TXT. Použijte Podtitul > Přidat soubor s titulky otevřete nabídku.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor PSB, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory PSB, přečtěte si v příručce Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru změna ve Windows.

Jak převést soubor PSB

Photoshop je nejlepší způsob, jak převést soubor PSB do jiného formátu. Podporuje ukládání PSB do PSD, JPG, PNG, EPS, GIF a několika dalších formátů.

Můžete také převést soubor PSB bez použití Photoshopu s bezplatným převaděčem souborů, jako je Go2Convert. Tento web umožňuje převádět soubory PSB do mnoha formátů, a to nejen v předchozím odstavci, ale také ve formátech souborů PDF, TGA, TIFF a podobných. Také by měl být schopen změnit velikost souboru PSB před jeho převodem.

Jedinou nevýhodou použití online převaděče PSB, jako je Go2Convert, je to, že velikost souboru pro nahrávání je obvykle omezená. Musíte také nahrát soubor PSB na web, abyste jej mohli převést, a poté jej po dokončení stáhnout zpět do svého počítače. Dokončení obou může chvíli trvat.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor neotevře ve Photoshopu nebo v textovém editoru, je to pravděpodobně úplně jiný soubor. K tomu může dojít, pokud jste nesprávně přečetli příponu souboru, což je snadné a výsledkem bude pokus o otevření nesouvisejícího formátu souboru ve Photoshopu.

PBS je jedním příkladem. Tuto příponu souboru používají soubory PaintShop Pro Brush Strokes, ale abyste ji mohli používat, potřebujete ve svém počítači Corel PaintShop Pro. Nelze jej otevřít ve Photoshopu, i když je přípona souboru podobná PSB.

SPB je další, který může být souborem Flight Simulator Mission nebo souborem Samsung Kies Phonebook, ale žádný z nich nesouvisí s formátem Adobe Photoshop.