Soubor RW2 (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou .RW2 je obrazový soubor Panasonic RAW, který byl vytvořen digitálním fotoaparátem Panasonic, jako je LUMIX AG-GH4 nebo LUMIX DMC-GX85.

Soubor obrázku RAW dokonale reprodukuje to, co zachytil. Jinými slovy, soubor nebyl zpracován, protože byl pořízen fotoaparátem Panasonic. Tyto soubory jsou ideální pro editory obrázků, které upravují barvu fotografie, expozici atd.

Soubory RW2 jsou podobné ostatním formátům obrazových souborů RAW vytvořeným digitálními fotoaparáty, protože všechny v těchto formátech existují v předem zpracované podobě. Některé příklady zahrnují Sony ARW a SRF, Canon CR2 a CRW, Nikon NEF, Olympus 'ORF a Pentax's PEF.


Jak otevírat soubory RW2

Otevřete soubory RW2 zdarma pomocí XnView, IrfanView, Prohlížeče obrázků FastStone a RawTherapee. Mezi další programy, které mohou otevírat soubory RW2 - ale není jejich použití zdarma - patří Adobe Photoshop Elements, ACD Systems Canvas X, Corel PaintShop a FastRawViewer.

Kodek LUMIX RAW přidává do systému Windows podporu souborů RW2. Říká se však, že funguje pouze v systémech Windows 7 a Windows Vista.

Pokud potřebujete otevřít soubor RW2 v jiném programu, který není uveden výše, nejjednodušší způsob, jak to udělat, aniž byste museli platit za program pro prohlížení obrázků RW2, je použít jeden z níže uvedených nástrojů pro převod souborů. Umožní vám uložit soubor RW2 do jiného formátu, který váš program nebo zařízení s největší pravděpodobností podporuje.

Jak převést soubor RW2

Převeďte soubor RW2 na DNG pomocí aplikace Adobe DNG Converter. DNG je častěji používaný formát obrazu než RW2, takže je pravděpodobné, že se otevře ve více programech, než když jej ponecháte ve formátu RW2.

Adobe DNG Converter funguje také s mnoha dalšími formáty obrazových souborů RAW.

ILoveImg.com je bezplatný online převodník souborů RW2, který funguje na jakémkoli operačním systému, což znamená, že můžete převést RW2 na JPG ve Windows nebo v macOS pouhým nahráním obrázku na tento web a následným stažením JPG do počítače. Může dokonce načíst soubory RW2 z Dropboxu a Disku Google.

Poté, co je váš soubor RW2 ve formátu JPG, spusťte jej pomocí jiného bezplatného programu pro převádění obrázků, aby z něj byl PNG nebo jiný formát obrazového souboru.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Běžným důvodem, proč nelze otevřít soubor jakéhokoli formátu, včetně souboru Panasonic RAW Image, je to, že jste nesprávně přečetli příponu souboru nebo jiný program tvrdí, že příponu souboru.