Soubor RVT (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou .RVT je soubor aplikace Revit Project používaný programem Revit BIM (Building Information Modeling) společnosti Autodesk.

Uvnitř souboru RVT jsou všechny architektonické detaily související s návrhem, například 3D model, výškové detaily, půdorysy a nastavení projektu.

RVT je také zkratka pro technologické výrazy, jako je vzdálený video terminál, test ověření trasy a ověření a testování požadavků. Žádný z těchto výrazů však nemá nic společného se soubory RVT.


Jak otevřít soubor RVT

Program Revit od společnosti Autodesk se používá k vytváření souborů RVT, takže může také otevírat soubory v tomto formátu. Pokud ještě nemáte aplikaci Revit a neplánujete ji koupit, můžete soubor RVT otevřít zdarma pomocí zkušební verze aplikace Revit.

Autodesk AutoCAD Architecture, která je součástí AutoCADu, je dalším způsobem, jak otevřít soubor RVT. AutoCAD, stejně jako Revit, není zdarma, ale můžete si jej zdarma stáhnout po dobu 30 dnů, pokud si stáhnete zkušební verzi.

Pokud byste raději nešli tradiční cestou instalace prohlížeče RVT do počítače, můžete místo toho zobrazit soubor RVT online. Prohlížeč Autodesk Viewer vám umožňuje otevřít soubor RVT, aniž byste v počítači měli aplikaci Revit nebo AutoCAD. Stejný prohlížeč podporuje také podobné formáty, například DWG, STEP atd., A usnadňuje sdílení souboru RVT.

Soubor RVT otevřený v prohlížeči Autodesk Viewer.

Chcete-li použít prohlížeč Autodesk Viewer jako bezplatný prohlížeč RVT, vyberte Zaregistrujte se zdarma v horní části webu vytvořte svůj bezplatný uživatelský účet a poté nahrajte soubor RVT ze stránky Design Views.

Jak převést soubory RVT

Aplikace Revit umožňuje převádět RVT na DWG nebo DXF pomocí Vývoz > Formáty CAD. Program může také ukládat soubory RVT do formátu DWF.

Navisworks je jedním ze způsobů převodu RVT na NWD. Pokud máte tento program, můžete soubor Revit uložit do formátu souboru Navisworks a poté otevřít soubor NWD pomocí bezplatného nástroje Navisworks Freedom.

Chcete-li převést RVT na IFC, můžete mít štěstí s online nástrojem pro převod Revit na IFC. To však nemusí být skvělá volba, pokud je váš soubor opravdu velký, protože musíte na tento web nahrát soubor RVT a poté stáhnout převedený soubor IFC.

Převod RVT na PDF je také možný, pokud používáte tiskárnu PDF. Otevřete soubor RVT v libovolném programu, který podporuje formát a umožní vám vytisknout model, a poté, když přejdete k tisku, vyberte místo skutečné tiskárny tiskárnu PDF.

Váš soubor RVT lze také převést do formátu souboru aplikace Revit Family. Chcete-li ze svého souboru RVT vytvořit soubor RFA, nejprve exportujte model do souboru SAF. Poté vytvořte nový soubor RFA a importujte do něj tento soubor SAT.

RVT na SKP je další převod, který možná budete muset provést. Jedním ze způsobů je instalace rvt2skp (funguje s aplikací Revit), nebo můžete soubor Revit převést na soubor SketchUp ručně:

  1. Přejděte do aplikace Revit Vývoz > možnosti > Export nastavení DWG / DXF menu.

  2. vybrat ACIS pevné látky z Pevné látky Záložka a vyberte OK.

  3. Jít do Vývoz > Formáty CAD > DWG.

  4. Nyní můžete soubor importovat do aplikace SketchUp a pomocí možností aplikace SketchUp jej převést do libovolného formátu podporovaného tímto softwarem.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Nejpravděpodobnějším důvodem, proč se váš soubor neotevře pomocí aplikace Revit nebo jiných výše zmíněných programů, je ten, že nesprávně čtete příponu souboru. Je opravdu snadné zaměnit jiný formát se souborem aplikace Revit Project, protože některé přípony souborů vypadají strašně podobně, i když vůbec nesouvisí.

Například na první pohled vypadají soubory RVG jako soubory RVT. Ve skutečnosti se jedná o rentgenové snímky pořízené snímači zubů. Jeden můžete otevřít v prohlížeči Aeskulap DICOM.

RVL je dalším příkladem přípony, která se velmi podobá RVT, ale k otevření jednoho z těchto souborů filmových projektů potřebujete muvee Reveal.

Pokud váš soubor končí v RVT, ale nemá nic společného s Revitem, otevřete jej v programu Poznámkový blok ++ nebo v jiném textovém editoru. Je možné, že váš soubor je pouze prostý textový soubor, který lze snadno číst pomocí libovolného prohlížeče textových souborů. Pokud ne, můžete v textu najít nějaké popisné informace, které vám pomohou zjistit, v jakém formátu je, a které pak můžete použít ke zúžení svého výzkumu při hledání kompatibilního programu, který jej otevře.